kategorie: A1200, A500, A600
[#1] Dłuższa taśma i zasilanie do FDD - pomoc
Zaopatrzyłem się od Lotharka w HxC do A500. Z urządzenia jestem bardzo zadowolony - w chwili gdy pisze te słowa lecą dema na Amidze :) - niestety moja wstępna koncepcja umieszczenia HxC w środku komputera w miejsce uszkodzonej stacji dysków się nie sprawdziła gdyż bez wycinania otworów obsługa HxC byłaby bardzo niewygodna. A niczego wycinać i demolować w obudowie nie chcę. Dlatego zdecydowałem się na wyprowadzenie taśmy i zasilania przez otwór na dyskietki i umieszczenie HxC na zewnątrz we własnoręcznie skonstruowanej obudowie. Tyle że jest zonk - mam za krótką taśmę i przewód zasilający.

I tutaj prośba - czy mógłbym prosić o podpowiedź czego szukać np. na allegrowym targowisku części do pc-a by nadawało się do amigi? Taśmy do FDD od PC jak zauważyłem w większości są z przeplotem na 5 pinach. FDD zasilane są bezpośrednio z zasilacza. Jakieś przedłużki? A może ma ktoś na zbyciu 40-50cm taśmę i przewód zasilający do wewnętrznej stacji dysków amigi?
[#2] Re: Dłuższa taśma i zasilanie do FDD - pomoc

@friedrich, post #1

Skróć parę centymetrów i na nowo zaciśnij złącze na taśmie. Ja tak zrobiłem i działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem