kategoria: A2000/A3000
[#1] Kontroler dysku do amigi 2000 co to?
Witam

Posiadłem jakiś czas temu A2000 w środku z jakimś kontrolerem i dyskiem, mam kilka pytań:
-co to za kontroler
-czy da rade z niego Bootować A2000
-co to w ogóle potrafi

fota1
fota2
fota3
[#2] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@kazik_, post #1

jest to gvp impact
wiecej info znajdziesz pod tym adresem
http://amiga.resource.cx/exp/impact2000hc8
sam mialem taki, jest to zintegrowany kontroler dyskow wraz z rozszerzeniem ram do 8MB
obsluguje co najwazniejsze DMA, wedlug mnie najlepszy kontroler jaki mozna dostac do tej AmigiOK
[#3] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@kazik_, post #1

Jeden z fajniejszych kontrolerów dla Zorro II. Ma w sobie rozszerzenie pamięci. Nie oczekuj cudów od niego bo to zorro II ale sprzęt przyzwoity.


Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

A da rade z niego bootowac amige? i ile można max rozszerzyć pamięć ?
[#5] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@kazik_, post #4

tak mozna bootowac z niego amige
maks to 8 MB
[#6] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@kazik_, post #1

Jeszcze jedno bo nie skapowałem z instrukcji rozumiem ze kości muszą być po 1MB, nie można dać 2x4MB, bo obawiam się ze nie mam takich małych kości po 1MB w domu oprócz tych co już są w tej karcie
[#7] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@kazik_, post #6

accepts SIMMs in groups of two, giving 2, 4, 6 or 8 MB configurations

czyli musisz obsadzic 8x1 MB

piszesz ze masz w karcie jakies simy moze to sa wlasnie odpowiednie 1024 kb ?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 21:26:45 przez HOŁDYS
[#8] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@HOŁDYS, post #7

O simm 4MB 30 pin jest dość trudno (kazik ma). Łatwiej jest załatwić 8x1MB, i tak to jest max co może zamontować. Sam mam w zapasie takie pamiątki, tak na wszelki wypadek:)
[#9] Re: Kontroler dysku do amigi 2000 co to?

@BananB, post #8

w karcie sa wlasnie 2x1MB

a w domu mam całą furę tych pamięci ale musze je jeszcze sprawdzic czy jest tam 1MB bo wydaje mi sie ze większość miałem 2MB i jakieś 4MB, muszę odpalić jakiegoś 286.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem