kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A3000 i przejściówki SCSI
Mam pytanie - czy tego typu przejściówki:
Alledrogo tudzież podobne, tyle że na IDE, zadziałają z kontrolerem SCSI w A3000?
[#2] Re: A3000 i przejściówki SCSI

@_arti, post #1

Przejściówki SCSI-SCSI nie wymagają (zazwyczaj) dodatkowej elektroniki i w 99% przypadków "zwyczajnie" działają.

Jeśli znajdziesz gdzieś przejściówkę SCSI-IDE to musi być przejściówka mikroprocesorowa, gdzie znajduje się układ tłumaczący "rozkazy" szyny SCSI na IDE. Inaczej nie zadziała.

Poza tym, zwróć uwagę na to jaką wersję kontrolera 33C93 masz w A3000, różne jego wersje mają różny poziom zabugowania. W zw. z tym możesz mieć problemy z obsługą dużych dysków (większych niż kilka GB). Np. mój 18GB dysk Fujitsu nie działa z wersją 04 PROTO w/w układu.
[#3] Re: A3000 i przejściówki SCSI

@_arti, post #1

Pierwej znajdź taką przejściówkę IDE-SCSI. Nie wiem czy u nas czytaj w Polsce ktoś je sprzedaje.
Znalazłem tylko zagranicą ale koszty urządzenia + wysyłki nie opłacalne.
Lepiej kupić dysk SCSi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem