kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Szukam serwisu Amigi
Kilka lat temu przy zakładaniu fast aty i wymianie romów na 3.1 Ami już nie ruszyła, a moje bardzo skromne umiejętności nie pozwoliły przywrócić mi jej do życia. Próbowałem wymieniać płytę oraz uruchamiać na innych hdd, jednak bezskutecznie, szukam kogoś kto może mi pomóc w postawieniu mojej przyjaciółki na nogi.
Najlepiej w okolicach Śląska, ale grymasił nie będę :D
Sprzęt to Amiga 1200 hdd 1,3 GB w obudowie Tower Infinitiv turbo apollo 40/40 i 16 MB ram
[#2] Re: Szukam serwisu Amigi

@Debeef, post #1

Ja mieszkam to w Rybniku to w Knurowie. Więc jak nie masz dalko to zapraszam.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Szukam serwisu Amigi

@Debeef, post #1

Dolnośląskie, Świdnica, ~2h jazdy A4 ze Śląska, gdyby Benek Ci nie odpowiadał ;)
[#4] Re: Szukam serwisu Amigi

@Debeef, post #1

problem moze byc z zasilaniem i kontaktem fast ata ROM
tu bym probowal rowiazac usterke
czy komp bez fast aty wstaje ? i czy wstaje z fast ata ale bez apollaka ?
[#5] Re: Szukam serwisu Amigi

@Debeef, post #1

Jak tylko przelezala to moze jeszcze 2 miesiace przelezy i przyjedziesz na SACP :) Tam ktos pewnie sie nia odpowiednio zajmie :P
[#6] Re: Szukam serwisu Amigi

@Debeef, post #1

Może źle włożyłeś kości rom do podstawek (może być Zonk). Podstawki są dłuższe o jedno pole niż mają układy rom. Trzeba odpowiednio włożyć, no i oczywiście właściwy do właściwego gniazda. Jeśli masz jeszcze stare kości rom, możesz zawsze spróbować, czy Ami na nich wstanie. Najlepiej zrób to na gołej płycie bez karty turbo i innych dodatków, a potem stopniowo dokładaj kolejne elementy.
[#7] Re: Szukam serwisu Amigi

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

chetnie bym skorzystał i dziękuję za rady poniżej, probowałem wszystko włączać, nie próbowałem włączać gołej A1200 z kościami 3.1, jednak wole już w tym teraz nie kopać skoro są osoby, które lepiej sie na tym znają. Chciałbym też wiedzieć ile mnie taka naprawa może orientacyjnie wyjść? Wiem że zależne jest to od tego co sie stało z amigą, ale tak orientacyjnie wiedząc co to może być najpewniej?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem