kategoria: CDTV
[#1] Commodore CDTV przestał się włączać
Witam. Ostatnio dostałem Amigę CDTV, działającą, bo sprawdziłem. Zostawiłem ją włączoną do gniazdka na 2 godziny i przestała działać. Mam na myśli to, że zegar działa, ale po wciśnięciu przycisku power jedynie rusza się wentylator, ekran pozostaje czarny...

Nie wiem, czy da ktoś radę pomóc mi, ale może to typowy problem dla CDTV.
Co o tym myślicie?
[#2] Re: Commodore CDTV przestał się włączać

@Hackmaster, post #1

Myślimy jednogłośnie, że problem leży w tym, ze ten komputer ma 20 lat. Aczkolwiek żaden z nas nie ma przy sobie kryształowej kuli. Tak więc przyjacielu. Rozkręć Amigę, poodkurzaj wszystko, podociskaj scalaki, oblekaj stan kondesatrów.

Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Commodore CDTV przestał się włączać

@Hackmaster, post #1

Myślimy wszyscy, jak jeden mąż, że się Amiga popsuła.
A tak serio - zrób to, co sugeruje Benedykt. Albo poszukaj w okolicy kogoś, kto się nie boi zajrzeć do środka i odróżnia transformator od kondensatora.
Bez urazy, ale na kwestię: "Chłopaki, komputer mi nie odpala, dlaczego"? nikt Ci nie odpowie. No bo jak? Telepatycznie ktoś ma zerknąć do wnętrza Twojej CDTV?

Serdelki
Des
[#4] Re: Commodore CDTV przestał się włączać

@Des, post #3

Wiem, że pytanie zabrzmiało trochę infantylnie, spodziewałem się czegoś, co może często się zdarza w tych maszynach, znam się na Amigach zintegrowanych, ale na CDTV już nie bardzo, dostałem ją kilka dni temu. Już ją raz wyczyściłem, a wczoraj zajrzałem pod obudowę i zauważyłem odspojony kabel (poprzedni właściciel dorobił przełączniki), na szczęście widać, gdzie to było włączone. Zajmę się tym w piątek, teraz nie mam za bardzo czasu. Dzięki za rady.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem