kategoria: CDTV
[#1] Mini Megi CDTV - czym to się je?
Pytanie głownie do posiadaczy:

KLIK

Czy ktoś ma? Jeśli tak to czy nie ma problemów jeśli chodzi o NTSC?

Mam apetyt na to ale nie wiem czy nie będzie z tym problemów.

*NTSC model: The computer starts in NTSC mode when powered on, but can be switched to PAL either via the Early Startup Menu or during system boot.

nie będzie problemu z przełączeniem do PALa oraz z samym działaniem ? Bo pisze co pisze ale znając CDTV to może być różnie..
[#2] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #1

W A500 działa jak najbardziej prawidłowo. Dodatkowo po znianie Bustera na wersję PAL (wymagany odpowiedni sprzęt + odrobina wprawy) możesz mieć od razu wersję PAL.
[#3] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@stachu100, post #2

Stachu, czy ty jesteś wstanie wykonać taką operację? Jeśli tak to jaki jest jej koszt?


Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@stachu100, post #2

Staszku piękna sprawa.....
Powiem szczerze że mam okazje wyhaczyć tanio 020 dla CDTV. Ale nie o to mi chodzi. Nie chcę robić drugiej A1200 z CDTV, chcę by proc pozostał lecz ten sam jedynie co to RAM powiększyć.

W związku z tym zainteresowałem się upgrade'em chip ram. Jeśli to by się sprawdzilo również dla brata zamówiłbym 1 sztukę.

Sam w zanadrzu opracowuję kontroler dla CDTV (nie wiem może i dla A500?) który byłby wpinany w slot 68000 ale który miałby na pokładzie 8MB RAMu coś na wzór ELBOX RAM. Oczywiście mowa o kontrolerze IDE bo SCSI kontroler już mam.
Postępy są i obiecująco wszystko wygląda. Problem jest tego typu, że nie będzie to autokonfigurowalne. Ale myslę że dyskietka czy CD jako boot by mogła nawet być. Warto chyba troszkę poczekać żeby system się dogral wiedząc że sprzęt ma twardziela z którego będzie można korzystać.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2011 15:14:20 przez Advesarius
[#5] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #4

Jak będziesz zamawiał daj znać. Piszę się na jedną sztukę.


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

dla siebie na pewno będę zamawiał 1sztukę. Może już w tym tygodniu, w każdym bądź razie przedtem skontaktuję się z Tobą, może uda nam się wyrwać jakiś mini rabat ;)
[#7] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

Przede wszystkim potrzebny jest odpowiedni Buster. Mam tylko 1 sztukę do swojego Mini Megi. Sama zamiana to 30PLN jak skombinujesz Bustera.
[#8] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@stachu100, post #7

Rozumiem, że nie da się od tak zaprogramować innego układu??

Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@stachu100, post #7

czy jest on nazywany potocznie Super Buster? Tego mamy szukać?

odnośnie tej wprawy to chyba wiem co masz na myśli. Podobno nie wszystkie Bustery mają taką samą "pinologię" prawda?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2011 16:04:12 przez Advesarius
[#10] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #9

Facz, nie Buster tylko Super Agnus 8375 390544-01
Pomyliło mi się.
Szczegóły tutaj:
link
I dokładnie taki układ Super Agnus mam.
Co ciekawe na stronie vesalia.de jest inny Super Agnus: 318069-11 (NTSC) i jego należy wymienić na 318069-10 (PAL).
[#11] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@stachu100, post #10

Ok.. to wszystko jasne, mam 3x takie układy tylko nie jestem pewien co do numerów, na pewno są 8375

dzięki za linka!
[#12] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #4

Sam w zanadrzu opracowuję kontroler dla CDTV (nie wiem może i dla A500?) który byłby wpinany w slot 68000 ale który miałby na pokładzie 8MB RAMu coś na wzór ELBOX RAM.


Bardzo ciekawa wiadomość, czy schemat bedzie ogólnie dostępny dla amigowej braci i jakie tak ogólnie potrzebne do tego będą elementy? Jaki kick bedzie wymagany do działania?
Trzymam kciuki za projekt. OK
[#13] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #4

Czy nie prościej było by się porozumieć z rafgucem, który na podstawie istniejącego projektu skonstruował 9.5 mb fast ram dla a600? Nie jestem koństruktorem ale chyba wystarczyło by dostosować złącze procesora do układu dip bo takie ma a1000/2000/cdtv/500/+


Benedykt Dziubałtowski
[#14] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Benedykt Dziubałtowski, post #13

Pozostaje jeszcze kwesia dodania IDE.
[#15] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #1

dziś przetestowałem 8MB pamięci, kontroler IDE wyłączyłem gdyż sprawia że są zwisy. Sama pamięć natomiast sprawuje się dobrze i jest wykrywana jako FAST.
Będę pracował nad kontrolerem IDE. Ale to już w nowym 2012 roku :)

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 02:44:19 przez Advesarius
[#16] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #15

Jeśli robisz kontroler IDE to może go po prostu zrobić w formie gniazda na karty CF?
[#17] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@tom256, post #16

Nie wiem czy kontroler nie będzie robił problemów z obsługą kart.
Póki co nie mam żadnej CFki do testów, mam za to 30GB dysk od laptopa z przelotką i przynajmniej w fazie testów będę się na nim skupiał.
[#18] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #17

A dlaczego miałby robić problemy, te karty są podobno na przejściówkach CF2IDE podłączane bezpośrednio więc karta działająca na takiej przejściówce powinna również działać w tym Twoim kontrolerze. Poszukaj bo był wątek o podłączeniu wbudowanego kontrolera IDE w A600 i o ile pamiętam tam to jest dosyć bezpośrednio do 68000 podpięte więc inna obudowa procesora nie robi chyba różnicy.

PS. Działaj życzę powodzenia bo moja CDTV czeka z nieciepliwością :)
PS2. Czy te 8MB jest autokonfigurowalne czy trzeba jakąś komende odpalić?
PS3. Zapoznałeś się z projektem 9,5 ramu dla A600? może to da się przerobić inną podstawką/nakładką na CPU?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 21:33:42 przez pinior
[#19] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@pinior, post #18

Póki co mam inne wydatki i nie zakupie sprzętu by go testować z prototypem.

Ad. PS. - "nie dziękuję" OK
Ad. PS.2 - jest widoczne zaraz na starcie
Ad. PS3. - zapoznałem się ale nie będę tego wdrażał. A600 to nie A500 czy CDTV. I o ile 500 z CDTV to praktycznie 90% to samo to jednak A600 i CDTV to już inna bajka. Trick nie polega tylko na wymyśleniu podstawki lecz ingerencje w cały układ oraz "szkielet". A w to już się bawić nie chcę. Za niedługi czas może wrzucę zdjęcia. Choć na razie sama płytka jest brzydka i wygląda jak Zombie więc nie ma czym się chwalić.
[#20] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #19

Czy ten kontroler IDE bazuje na jakimś projekcie z Aminetu, czy robisz go całkowicie z głowy od podstaw?
[#21] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@rafgc, post #20

Posiadam techniczną dokumentacje kontrolera SCSI, którego obecnie używam w mojej CDTV i na tej bazie robię swój projekt. Do aminetu czy też po innych forach nie zaglądałem.
[#22] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@pinior, post #18

Jak miałem CD32 i promodule - nie byłem w stanie na tym kontrolerze odpalić karty compact Flash. Musiałem wsadzić dysk IDE i dopiero udało się system zainstalować. Więc tu może być ale nie musi podobnie.
[#23] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #21

To będzie IDE czy SCSI w końcu?
[#24] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@rafgc, post #23

IDE Panie kolego. SCSI służy mi tylko do podglądu. To jest typowa improwizacja. Nawet płytka robiona jest metodą piaskową więc na razie nie umieszczam zdjęć (btw. Frankensteina ). Jeśli uda mi się to wówczas przedstawię zdjęcia, schematy itp. Póki co moje 8MB Ramu wpinane wprost pod socket od proca działa, lecz moim głównym celem jest zbudowanie kontrolera IDE. Mam drugą CDTV w razie czego więc nic nie tracę (tamtą kupiłem za ledwie 20zł).

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 22:34:56 przez Advesarius
[#25] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@Advesarius, post #24

piaskową

Chyba pisakową. ;)
[#26] Re: Mini Megi CDTV - czym to się je?

@stachu100, post #25

Tak przeklawiaturzyłem się :) Nie zmienia to faktu, że jest to brzydkie OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem