kategorie:
[#1] FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!
siemka,zakupiłem ten rom do A1200 niby miał byc jak w opisie fabrycznie nowy a jednak otrzymałem po opcierany i wielokrotnie wkładany i wyciagany i dotego wbity w jakąś gąbke a nie jak opis aukcji fabrycznie spakowany,chciałbym ostrzec innych i prosic o potwierdzenie czy ktoś kupił i otrzymał taki sam w takim stanie od tego allegrowicza ?

http://allegro.pl/fabrycznie-nowy-kickstart-3-1-rom-do-amigi-1200-i2019903360.html
[#2] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #1

Nie ma czegoś takiego jak fabrycznie nowy Kickstart. Fabrycznie nowy to on był jak wyjechał z fabryki w 1993 r. Już w samym tytule aukcji jest więc ściema.
[#3] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #1

moze go w fabryce po przecierali i w gabke zapakowali??
[#4] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #1

cena kosmiczna nawet w sklepie jak widze teraz jest taniej,podaje link dla zainteresowanych:

http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro&id=60&sid=20259f67068ba1564b91c7f6e459a5d8
[#5] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #4

moga nie miec, oferta nie jest aktualna
[#6] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@Skiba, post #5

nowy dostepny 12 sztuk :P
[#7] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #6

to raczej liczba m-cy gwarancji ;)
[#8] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #6

oferta nie jest aktualizowana na tej stronie
[#9] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #1

jesli napisal ze nigdy nie uzywany a ma slady uzytkowania
zglos reklamacje

akurat romy sa dostepne nowe w enfunzine po 109 zl i w tej materi strona jest aktualna

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 17:57:40 przez HOŁDYS
[#10] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@HOŁDYS, post #9

Dokładnie. Przedmiot niezgodny z opisem. Masz prawo do zwrotu towaru.
[#11] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #1

Po prostu dałeś zrobić się w jajo, takich `pseudo biznesmenów` na allegro jest całe tysiące. By regularnie w sposób ciągły i zorganizowany handlować na allegro nowymi rzeczami (i w sumie nie tylko nowymi) trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, a skoro użytkownik schredder ma takową legalnie działającą to musi akceptować zwroty. Więc zwyczajnie zwróć mu ten używany, niezgodny z opisem towar za który solidnie przepłaciłeś i po krzyku. Jak będą komplikacje ze zwrotem towaru to załóż spór na allegro i postrasz go urzędem skarbowym i regulaminem allegro, a na pewno zmięknie. Sprzedawca również jest użytkownikiem tego forum więc może wypowie się w tej kwestii.
[#12] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #1

Schredder jest jednym z forumowiczów PPA, więc może sam odniesie się do Twojego postu.

Pytanie: czy ten Kickstart Ci chodzi dobrze czy był niesprawny? Bo jeśli chodzi bezproblemowo to ja tu nie widzę problemu.
Sam niedawno kupiłem używany na Allegro i nie marudzę na jego wygląd - to ma działać a nie wyglądać.
[#13] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@AmiClassic, post #12

oczywiscie był i jest sprawny,chodzilo mi o to czy ktoś może też zakupił i otrzymał nie nowy a używany czy tylko ja taki otrzymałem ? no i chciałem ostrzec kupujacych że prawdopodobnie też taki otrzymaja :(
[#14] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #13

Korespondowałem dzisiaj z tym sprzedającym o którym mowa.
Prosiłem o fotki układów i opakowania. Fotki dostałem (scalaki w gąbce). Co zaś się tyczy opakowania to odpowiedział:
"Oryginalnie na taśmie jest 10 kompletów zafoliowanych w przeźroczystej foli
chyba że chcesz 10 kompletów"

Chyba już wszystko jasne.
Ale cena kosmiczna

W eFUNZINe 109 PLN.
[#15] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@TUPCOM, post #14

A myślisz że exstra dla ciebie zapakują w świecącą folię i kolorowy kartonik.
Te KS ktoś wyhaczył z magazynów C+ lub Escom. Są nowymi tyle że nie wczorajsze tylko mają po kilka lat.
Zresztą na Efunzine dostaniesz tak samo zapakowane.
Jeżeli mają oczywiście.
[#16] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@Shredder, post #15

Nie napisałem nic o świecącej folii i kolorowym kartoniku. Domyślam się, że scalaki pochodzą z jakiegoś magazynu (być może Escom). Nie wątpię, że nie są nowe. Wystarczyło kolego dokładniej opisać aukcje. No i sprawdzić cenę. Twoja mnie zaskoczyła.
We wcześniejszym poście przytoczyłem naszą korespondencję, aby perkos7 wiedział w czym rzecz. AmiClassic rzeczowo pisze. To ma działać, a nie wyglądać. OK

Od eFUNZINe otrzymałem inaczej zapakowane niż Twoje, ale to może ich firmowa estetyka czy coś tam. Najważniejsze, że działają. ROM 3.1 nadal mają na stanie (wczoraj sprawdzałem) taniej niż u naszego monopolisty aukcyjnego.
[#17] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@TUPCOM, post #16

Wiem że teraz mają ale 2 miechy nie było a ja kupilem w UK
[#18] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@TUPCOM, post #14

Ale cena kosmiczna

prawo sprzedajacego jest takie aby okreslic dla siebie cene dogodna
nie mozna miec za zle o to do sprzedajacego - a kupujacy musi wiedziec czy ta cena jest dobra czy nie gdyz aukcja jest dobrowolna - bez przymusu.
Nie wiem czemu naskakujecie na Shradera przeciez w zadnym zdaniu "nie przymusza do zakupu"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 11:29:15 przez HOŁDYS
[#19] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@HOŁDYS, post #18

Hołdys ma rację. Cenę ustala sprzedający, a że jest taka a nie inna to nikt przecież nie każe od razu kupować.Wybór kupującego.
Pozdrawiam.
[#20] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@perkos7, post #1

Choćbym nie wiem jakich argumentów by użył kupujący to i tak z handlarzem nie wygra. A klasyk jest wiekowy już i to im bardziej pasuje stosując te samą regułkę "sprzęt już ma milion dni" tylko to że aukcje są najczęściej przekłamywane (mowa o zdjęciach, które są ale nie ujmują brzydkiego wyglądu czy też mankamentów). Używają terminu NOWE co dla szarego kupującego oznacza również wygląd jak nowy, nieskazitelny a jak sie później okazuje estetyka zostawia wiele do życzenia (a najczęściej części są używane sprzedawane jako nowe).


handlarz ma to w d.... że kupujący chcę części z wygladu idelanej również wyśmiewając go przy tym ;)

suma sumarum każdy handlarz to jedno wielkie ciało i z nimi nie podyskutujesz :) dla nich liczą się digity a nie szczegóły ;)

co do ceny się zgadzam - po co kupujesz? żeby potem narzekać że tamten ma taniej?
[#21] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@Advesarius, post #20

zawsze moze uderzyc do amigowego sklepu zaplacic 2 razy drozej i miec w dupie handlarzy
nieprawda ?
[#22] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@HOŁDYS, post #21

Kupiłem identyczne na ebayu za 10 Euro z gratisową wysyłką. Ale cena mnie nie zaskakuje. Ja byłem handlarzem i to rozumiem. Komu cena nie odpowiada nie kupuje po prostu. :P
Natomiast to są kości MX, czyli już dorabiane przez kogoś. Nie pochodzą z żadnego magazynu. Mam Willema-programator i układ pasuje do jednej z podstawek. Nie zdziwię się jak jest programowalny. I ktoś wyczaił "blusa" i dorabia. A wielu jest takich którzy chcą mieć kick 3.1 zamiast 3.0

A szczerze niech mnie ktoś oświeci co tak naprawdę wnosi kick 3.1 ??
[#23] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@Wojox, post #22

Tylko ciekawe że ja miałem orginalną 4000 eskomowską i były właśnie takie kości tyle że pod 4000
Toi chyba sobie Escom kupil programator i programował we własnym zakresie.
4 była kupiona w Eurece i miała orginalne stickery AI
[#24] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@Wojox, post #22

A szczerze niech mnie ktoś oświeci co tak naprawdę wnosi kick 3.1 ??

cala szereg zmian poczawszy poprawe pracy z kartami turbo i kartami graficznymi
3.1 ma mase nowych biliotek w porownaniu z 3.0
[#25] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@HOŁDYS, post #21

2 razy drozej? Twoje ceny w twoim pseudo sklepie na allegro bija na lopatki kazdy inny sklep na swiecie, wiec po co takie farmazony pociskasz? Po za tym dyskutujemy tutaj tylko o kickstarcie 3.1 do Amigi 1200 za 149 zl, a nie o innych produktach którymi handluja sklepy i indywidualni handlarze.

Podaj linka do jakiegokolwiek sklepu na swiecie, ktory sprzedaje te kosci za drozej niz 149 zl ? Ja pokaze ci 4 inne sklepy w ktorych z miejsca mozna kupic te kosci duzo taniej:
Amigakit.co.uk - cena 15,49 funtow.
Vesalia - cena 17,90 euro
Ebay - cena 17.50 funtow
Efunzine - cena 109 zl.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 15:55:07 przez sordan

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 15:56:38 przez sordan
[#26] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@sordan, post #25

Dla mnie może sprzedawać te kickstarty nawet po 10 razy drożej, ważne, żeby opis produkt był zgodny z opisem aukcji....
[#27] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@gorzyga, post #26

Dla mnie tak samo, chodzilo mi tylko i wylacznie o te pociskanie farmazonow, ze w amigowym sklepie kupuje sie 2 razy drozej niz u indywidualnego sprzedawcy na allegro. Po za tym jak wynika z pierwszego posta sprzedawany towar nie byl zgodny z opisem.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 16:06:49 przez sordan
[#28] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@Wojox, post #22

To są kości PROM, nie skasujesz ich, chyba, że masz rentgen. Czy programator willem wydrukuje też oryginalne opisy na tych układach?


A myślisz że exstra dla ciebie zapakują w świecącą folię i kolorowy kartonik.
Te KS ktoś wyhaczył z magazynów C+ lub Escom. Są nowymi tyle że nie wczorajsze tylko mają po kilka lat.
Zresztą na Efunzine dostaniesz tak samo zapakowane.


Tu nie chodzi o opakowanie, tylko opis aukcji. Jeżeli układy nie były nigdy używane to skąd otarcia, śladów na nóżkach po wyciąganiu tez nie powinno być o ile nie był testowany. Układ scalony nie jest biodegradowalny, jeśli przeleżał tyle lat w magazynie oryginalnie zapakowany, to powinien wyglądać jak nowy.
[#29] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@sordan, post #25

Sordan masz racje .. w przypdaku ROM bylo to nie trafione ..

ale sprowadz sobie kompletna Amige 1200 z US czy UK .. po kursie 5.47 za funt .. + koszty wysylki takze w funtach .. podejzewam ze przy kompletnym zestawie Amigi 1200 nie wiele sie pomylilem ze wyjdzie 2 razy wiecej niz zakupic uzywek na allegro z przesylka w PL.

np tu ...koszt wysylki calego zestawu to 40 Funtow czyli sama wysylka 218 zl + koszt wylicytowanego przedmiotu

wyjdzie 2 razy drozej ? moim zdaniem tak

A nie daj Boze niech cos przyjdzie uszkodzone i trzeba bedzie odeslac na wlasny koszt do USA

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 16:26:50 przez HOŁDYS
[#30] Re: FABRYCZNIE NOWY Kickstart 3.1 ROM do Amigi 1200 !!

@rafgc, post #28

Otarcia na nóżkach mogą wynikać z prozaicznej przyczyny. Może sprzedający dla pewności testował każdą wysyłaną sztukę przed wysyłką, aby uniknąć w razie co kłopotów. Kicki mimo że leżały w magazynie ze 15 lat, mogłyby nie działać, więc dla pewności je gość sprawdził.

Dla mnie ważne było, aby to działało , a na otarcia bym nie patrzył. Nad ceną także.
Syn kupuje teraz motocykl. W salonie-komisie jest o 600 ft droższy niż standardowo, ale przepłacamy bo chcemy. Może przykład niewłaściwy, ale dotyczy ceny. Co do opisu ? Nie mam zdania...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem