kategorie: A1200, Sprzęt
[#31] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@HOŁDYS, post #23

prawidłowo zasilany dysk powinien kręcić talerzami umówmy się ;)
jeśli tego nie robi to znaczy, że jest uszkodzony
[#32] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@Kilos, post #31

a co jesli dysk jest 2.5 calowy :) ? i zasilanie leci z kontrolera ktory przyjmijmy hipotetycznie jest uszkodzony ? czy uwazasz ze tez bedzie na 100 % krecil :D ?
Czemu Dysk w Amidze 600 kick 37.299 wogole sie nie rozkreca :D ?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 13:02:05 przez HOŁDYS
[#33] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@Benedykt Dziubałtowski, post #30

Teraz to już sam nie wiem co się dzieje... dysk nie był wykrywany, kombinowalem z róznymi konfiguracjami, tj zamieniałem kolejnośc dysków itp. w końcu znalazłem dysk rezerwowy z jakims tam golym systemem , ami ruszyła, ale nie wykrywała mi żadnego urządzenia podłączonego jako slave. W końcu w akcie desperacji jeszcze raz podłączyłem mój dysk systemowy, najpierw jako jedyny napęd ide i ruszyło .... nie wiem czemu wcześniej 20 razy nie ruszało... nie zmieniałem zworek , nic. po prostu zadziałało. Teraz jestem na etapie zgrywania systemu na dysk rezerwowy, co powinienm był zrobić dawno temu....

Jaki z tego morał ? W sumie chyba taki, żeby szanować klasyki i obchodzić się z nimi delikatnie . No i trzymać gdzieś zapasowy dysk z kopią systemu :)

pozdro
[#34] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@twardy, post #33

i nie zwierac zlacza pinow w FDD :)
mysle ze miales sporo szczesci i powinienes dac na tace
[#35] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@HOŁDYS, post #32

nie ma znaczenia czy kontroler jest podłączony, albo uszkodzony i czy to jest 2,5'' czy 3,5''
dysk w amidze 600 kick 37.299 normalnie pracuje, bo jest zasilany
[#36] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@Kilos, post #35

niestety ale mylisz sie .. w 37.299 nie rozkreca sie dysk 2.5 cala podlaczony do kontrolera .. (sprawdzone) po wymianie na 37.300 dysk rozkreca sie a rom czeka na kalibracji i pozycjonowanie glowic.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 13:23:52 przez HOŁDYS
[#37] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@Kilos, post #35

Niektóre dyski 3,5 cala jak są źle podłączone do kontrolera (odwrotnie lub niedokładnie zapięta taśma sygnałowa) nie rozkręcają się, ale zależy to od dysku i jego mechanizmu autokontroli. Każdy dysk gdy dostanie tylko zasilanie powinien się kręcić, jak wiadomo w wypadku dysku 2,5' jest to trudniejsze do zrobienia, gdyż zasilanie idzie taśmą sygnałową.

Ja podejrzewam, że w tym wypadku jest problem albo z taśmami, albo złączem IDE na płycie głównej - coś nie kontaktuje.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 13:27:33 przez gorzyga
[#38] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@HOŁDYS, post #36

jeśli skręcę video z kilkoma różnymi dyskami podpiętymi do a600 z wyjętym układem romu przewidujesz jakieś bonusy?
bo tak to mi się nie chce :)

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 13:34:39 przez Kilos
[#39] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@HOŁDYS, post #36

Widocznie moja amiga i hdd tez się myli. Testowałem to wielokrotnie. Dysk się rozpędza bezproblemowo. Nawet foty pobiłem po spauzowaniu scsi.


Benedykt Dziubałtowski
[#40] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@Benedykt Dziubałtowski, post #39

Nawet foty pobiłem po spauzowaniu scsi.

przeciez rom w tej wersji nie posiada Scsi.device :))


mysle ze to fake.. 37.299 nie ma prawa zobaczyc partycji ..
pewnie zrobiles loadmodule sam scsi.device

dzis wieczorkiem wloze stary rom i zobacze jaki bedzie efekt na dysku 2.5 cala 4 GB
ostatnio jak robilem taki manewr na dysku jakim prehistorycznym 20 MB (dodawanym do wersj HD) wogole sie nie rozpedzal ..po zeminieniu ROMu od razu krecil silnikiem.

nie mowie ze klamiecie po prostu moze to zalezy od modelu dysku twardego 2.5 cala
z nowym nie sprawdzalem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 14:56:55 przez HOŁDYS
[#41] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@HOŁDYS, post #40

Hołdys, Hodłys a potem się dziwisz, że mam na Ciebie z górki bo głupoty gadasz. Teraz znowu. Pomyśl zanim coś napiszesz. Ja też się czasami pomylę ale Ty walisz gaft ostatnimi czasy jedna za drugą. To nie żaden fake, chyba nawet widać, ze zdjęcie robiłem komórka lub czymś podobnym na real monitorze.


c:loadmodule sys:devs/scsi.device

Reset i włala mamy obsługę hdd pod kickiem 37.299

Benedykt Dziubałtowski
[#42] Re: Co zepsułem na a1200 ?

@Benedykt Dziubałtowski, post #41

c:loadmodule sys:devs/scsi.device

Reset i włala mamy obsługę hdd pod kickiem 37.299


to jak zaladowac loadmodule to wiem .. bo sam mam spaczowany w jednej amidze obsluge powzyej 4 GB. Dlatego napisalem ze to fake skoro od razu partycje ci podmountowal Kickstrart bez scsi.device
a ty mi piszesz ze zaladowales go do Ramu .. widocznie sie nie rozumiemy

pytanie jest takie czy dysk sie rozkreca na 37.299 bez scsi.device bo mialem taka sytuacja jak opisalem poprzednio - dysk z zainstalowanym systemem pod 37.300 ..po wymianie romu na 2.04 wogole nie rozpedzal sie.
i czy to dotyczy TYLKO prehistorycznych dyskow 20 MB .. czy wszystkich.
Aby odpowiedziec na to pytanie rozkrece dzialajaca A600 z dyskiem 4 GB .. wymienie ROM na 37.299 i dam znac.

ps.czasami mam wrazenie ze nie rozumiem sie z benedyktem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 16:06:01 przez HOŁDYS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem