kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] jaki cd-rw do A1200 z programem macecd
witam, mam pytanko do znawców,jaką nagrywarkę cd-rw ale SLIM od laptopa mogę podłaczyc do Amigi 1200 by działała i nagrywała z programem MaceCD ?
z tego co wiem to nie wszystkie chcą dzialac nawet sam mam jedną i jako cd-rom działa ale nie da sie na niej nagrywac,program jej nie widzi a nagrywarkę dvd od PC widzi bez problemów a zalerzy mi własnie żeby to był slim.
wielkie dzieki za pomoc.
[#2] Re: jaki cd-rw do A1200 z programem macecd

@perkos7, post #1

http://www.estamos.de/makecd/Hardware.html
http://www.estamos.de/makecd/auto/Compatibility_toc.html
[#3] Re: jaki cd-rw do A1200 z programem macecd

@XeNeS, post #2

dzieki za pomoc ale mi chodziło o slim a te to wszystkie od PC,ja pytalem czy ktos przetestował jakiś CD-RW ale Slim i jaki model działa z A1200 ? z programem MaceCD żeby nagrywac plyty cd-r ?
[#4] Re: jaki cd-rw do A1200 z programem macecd

@perkos7, post #3

Slim są także od PC, no ale może faktycznie ktoś coś trafił...

Nie prościej zrobić sobie obraz i wrzucić na CF a potem wypalić na PC?
[#5] Re: jaki cd-rw do A1200 z programem macecd

@XeNeS, post #4

no fakt ale teraz już za puzno bo w obudowie jest otwór na cd slim taki od laptopa :(
[#6] Re: jaki cd-rw do A1200 z programem macecd

@perkos7, post #1

Z tymi napędami slim to jest kłopot. Jeśli ma być na standardowym kontrolerze IDE to musi on mieć możliwość zmiany z MASTER na SLAVE. Można to też próbować różnymi machlojkami z miniIDE - lutując odpowiednio piny ze sobą ale to nie zawsze daje rezultaty. Najlepiej wyposażyć się w najprostszy kontroler 4xIDE - można samemu zrobić na taśmach(straszny pajączek będzie) lub zrobić płytkę drukowaną. Wtedy już nie trzeba się martwić o MASTER/SLAVE gdyż do tego kontrolera 4xIDE można podłączyć 4 urządzenia.
Co do nagrywania pod MakeCD to może jest coś napisane w samej dokumentacji MakeCD o kompatybilnych napędach.
Z tego co mi wiadomo to napędy TEAC nie sprawiały problemu. Mnie się nie udało na razie upolować w dobrej cenie na portalu aukcyjnym a i odpuściłem sobie na razie szukanie/kupowanie. Rozważ też możliwość podpięcia napędu DVD combo slim. Problemy te same co wyżej ale plus taki, jeśli czegoś nie pomyliłem, to i odczytywać i zapisywać płytki DVD można(albo przynajmniej odczytywać, poprawcie mnie jeśli coś namieszałem).
Pozostaje Ci metoda prób i błędów oraz przeszukanie forów amigowych na ten temat.
Paru forumowiczów na PPA ma napędy slim tak CD-RW jak i DVD combo. Poszukaj na forum PPA, popatrz na stopki forumowiczów.
[#7] Re: jaki cd-rw do A1200 z programem macecd

@Tomski, post #6

witam, trochę pużno na odpowiedz ale napisze, wszystko śmiga a mianowicie w A1200 zamontowany COMBO DVD czyta płyty dvd bez problemu , nagrywa cd-r i rw bez problemu , dvd nie nagrywałem jeszcze, a w A600 mam slim TEAC działa bez problemu.
pozdrawiam.
[#8] Re: jaki cd-rw do A1200 z programem macecd

@perkos7, post #7

No i gitara OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem