kategoria: CDTV
[#1] MIDI w CDTV
Mam pytanie odnośnie tego interfejsu. Nie mogę znaleźć w sieci żadnych porządnych informacji na temat tego interfejsu.
Sprawa wygląda tak, mam dość wiekowy, zabytkowy zestaw UNITRY Diora z takim radio/wzmacniaczem:
wzmacniacz oraz z takimi głośnikami głośniki chciałbym to podłączyć pod CDTV.
Czy jest możliwe żebym podłączył je za pomocą wzmacniacza z któego jedna z końcówek jest taka sama jak wejście w CDTV? kabel Jeśli okaże się że nie to chciałbym wywalic cały moduł i wsadzić na stałe dysk twardy SCSI i pytanie z tym związane czy CDTV po amputacji MIDI będzie w ogóle się włączało? Nie wiem jak wygląda sama płytka, czy są to jedynie wyprowadzenia na wtyki czy tez sama karta stąd pytam.
[#2] Re: MIDI w CDTV

@Advesarius, post #1

Poczytaj o Midi najpierw. To co chcesz zrobić działać nie będzie. Przez midi nie jest wysyłany dźwięk tylko informacje o nucie, barwie, tonie, głośności itp itp. Do midi możesz podłączyć keybord midi, syntezator lub jakieś urządzenie, które działa w tym standardzie. Midi nie wywalaj. Jedyna amiga co miała je fabrycznie, szkoda niszczyć ten dwudziestoletni zabytek.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: MIDI w CDTV

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Dzięki Kolego!

Mylące było MIDI IN MIDI OUT. Miałem jakąś nadzieje na to, że może jednak da rade coś podłączyć.
MIDI muszę wywalić bo priorytetowo chciałbym wpakować dysk do srodka. Póki co nie widziałem kieszeni SCSI czy też obudów do dysku 50pinowego a ten dźwięk mnie zabija....

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 16:34:38 przez Advesarius
[#4] Re: MIDI w CDTV

@Advesarius, post #3

Póki co nie widziałem kieszeni SCSI czy też obudów do dysku 50pinowego a ten dźwięk mnie zabija....


Oczywiście, że takowe istnieją. Sam mam jedną. Tylko trochę ciężko je znaleźć dziś.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 17:39:46 przez strim
[#5] Re: MIDI w CDTV

@strim, post #4

właśnie strim to jest problem..... bardzo ciężko je dostać :(
[#6] Re: MIDI w CDTV

@Advesarius, post #5

O to ci chodzi ? http://allegro.pl/scsi-narrow-hdd-mobile-rack-szuflada-na-dysk-i2004422994.html
[#7] Re: MIDI w CDTV

@Dark_luke, post #6

Dokładnie tak... akurat się pojawiło ;) z tym że od tego Pana nie zakupie - ma zbyt dużo negatywnych komentarzy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem