kategoria: A600
[#1] Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600
Mam od lat dziwne rozszerzenie pamięci dla A600 1 MB. Przeleżało w szafie około roku i nagle okazało się, że Amisia widzi tylko 512 MB i nie widzi zegara. Wcześniej z zegarem miałem problem po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy, akumulator już zamówiłem, ale nie wiem dlaczego widzi tylko 512 MB. Nadmieniam, że kości pamięci sprawdziłem na płytce bez zegara i wszystko działa jak należy, może ktoś spotkał się już z takim problemem, fotki płytki mogę wysłać na e-maila. Opisana jest jako A600 1M RAM CARD jedyne oznaczenie producenta to VN133 ISS B V601.
[#2] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@macsad, post #1

Fotki (linki) możesz dać tutaj. Stawiam na wylany elektrolit z akumulatora który coś "przeżarł".
[#3] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@stachu100, post #2

Fotki:
http://chomikuj.pl/macsaduk/amiga/DSC01112,1320652647.JPG
http://chomikuj.pl/macsaduk/amiga/DSC01113,1320654875.JPG
Staram się wpisać jako loink ale mi niewychodzi sorki za utrudnienie
[#4] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@macsad, post #3

To przy akumulatorze to wyciek elektrolitu czy lampa błyskowa?
Mie widać dobrze. Możesz zrobić jeszcze raz bez lampy?
Generalnie nie używaj lampy błyskowej skierowanej bezpośrednio na płytkę elektroniczną- światło odbija się od laminatu jak od lustra.
[#5] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@stachu100, post #4

To na pewno nie lampa
[#6] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@macsad, post #5

Jak nie lampa to elektrolit. Który właśnie zjada Ci rozszerzenie. Akumulator do wymontowania, płytka do czyszczenia. Może pomoże.
Ale zrób lepszą fotkę dla pewności.
[#7] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@macsad, post #5

Dla mnie wygląda jak lampa, po drugiej stronie jest taki sam refleks.
[#8] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@stachu100, post #2

To nie lampa błyskowa, wygląda na to, że na płytkę pada światło z jakiegoś innego źródła.
[#9] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@macsad, post #1

Zrób sobie piggybackmoda a to rozszerzenie mi sprzedaj

Prawdopodobnie są powyżerane, popękane ścieżki, jak są powyżerane gdzieś pod podstawkami, to będzie trudna sprawa jak nie masz czym tego wylutować.
[#10] Re: Pomocy z pamięcią pod klapkę dla A600

@rafgc, post #9

Ze sprzętem do wylutowania nie mam problemu, myślałem o "piggy" ale jakoś nie mam szczęścia do znalezienia właściwych kości, generalnie szukam informacji kto wyprodukował to rozszerzenie bo mam dostęp do schematów ale nie mogę zlokalizować producenta
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem