Zastanawiam się czy były by chętne osoby na akcję w stylu 4xIDE? Na podobnych zasadach.
Tym razem chciałbym zrobić akcję pod tytułem - "podstawka pod 2 kicki dla A1200". Akcja polegała by na zamówieniu prze ze mnie(szwagra ;) ) płytki drukowanej, na której znajdowały by się 4 gniazda pod kickstart i można by przełączać się pomiędzy nimi zworką/przełącznikiem. Czyli można by mieć np kick 3.1 i 3.9(custom made). Cała akcja jest pod kątem wykonania tylko płytki drukowanej. Nie szukałem jeszcze gniazd itp itd. Nie zajmowałbym się programowaniem kicka, może ktoś chciałby się tego podjąć(na jakich zasadach?) - to już coś ekstra do rozważenia. Na obecnym etapie myślę o samodzielnym montażu wszystkiego przez zainteresowanych. Elementy do zdobycia samodzielnie przez zainteresowanych-można podyskutować o tym. Wszystko jest do przedyskutowania na forum:D.
Niższe modele mnie nie interesują. A z mopowaniem wiem, że można zrobić. Ale wkurza, przynajmniej mnie, czekanie na ponowne resetowanie się Amigi przy takim mapowaniu.
Dzięki mapowaniu zyskujesz przyrost prędkości. CO prawda tak faktycznie to czuć to na procku od 040 wzwyż ale wtedy warto mapować. Szkoda, że niższe modele Cie nie interesują.
Nic nie szkodzi na przeszkodzie aby taką akcję zrobić dla niższych modeli. Chętni wystąp:D. Mało precyzyjnie się wyraziłem. Ja się tym nie zajmę. Chętni do zajęcia się tym problemem - wystąp. najlepiej zacząć nowy wątek.
zawsze można sobie zmałpować kick nawet na gołej1200.
Ooo tego nie wiem. Jak to można zrobić?
Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 11:30:19 przez Tomski
Nie da się. Temat 1megowego kicka poruszany był wielokrotnie na łamach ppa. Jedyny program który potrafi to zrobić to Ream Apollo w ostatnie ( nieopublikowanej wersji). Mam tę wersję i mam zgodę autora na jej publikację ale o tym w osobnym wątku.
Podstawka pod 2 kicki ma sens ale jakbyś to wykonywał dla niższych modeli chociaż konkutent dla projektu już jest koleś co sprzedaje 2 kicki w jednej kości tylko jego rozwiązanie wymaga nieco znajomości elektroniki i posługiwania się lutownicą. Przełącznik w formie podstawki byłby dużo prostszym rozwiązaniem. Bynajmniej tak mnie się wydaje.
Bardzo ciekawym projektem jest przełącznik dla 16-bit komputerów z przełączaniem realizowanym długim (ok 5sek) przytrzymaniem sekwencji ctrl-a-a. Podoba mi się strasznie, nie trzeba wiercić otworów - super. Szkoda, że kosztuje trochę ...
Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 14:36:31 przez posylus
Takie połączenie kicków w jeden rodzi 2 pytania:
1. jak z legalnością
2. trzeba gdzieś wyprowadzić kable
Morał: najlepiej mieć przełącznik obsługiwany programowo, na sieci jest gość co coś takiego kleci, ale drogo i ciężko dostać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies
(ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach.
Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy
niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki
internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.