kategorie: A1200, Mediator, Sprzęt
[#1] Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram
No właśnie - showconfig pokazuje, że jest 060, ale fastu brak. Jeszcze nie zdążyłem nic zainstalować z płytki od Medka. Coś google wywaliło, że problem może być z exec.library, ale szczegółów nie znalazłem.
[#2] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #1

Sprawdź ustawienie zworek na mediatorze. Prawdopodobnie masz medka ustawionego do pracy z innym turbo.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Dodatkowo zacznij od przeczytania całej dokumentacji.
[#4] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #1

Załóż zworkę na pozycji "CONFIG".
[#5] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@altcomputing, post #4

No właśnie tak mam, ale chyba zmienię zworkę bo jakaś luźna i może nie łączy. Sprawdzę wieczorem.
[#6] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@stachu100, post #3

stachu: przeczytałem wcześniej. :) Ale Mea culpa - tak to jest jak się zworki przestawia po ciemku - zworkę Config założyłem tylko na jeden pin. Już działa, teraz biorę się za instalację reszty.
[#7] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #6

No i sukces. Voodoo działa. Teraz mam kilka kolejnych pytań:
1. Ustawiłem mode dla 1024x768 w Picasso96Mode i ten tryb działa idealnie ale teraz, gdy próbuję wejść w Picasso96Mode po wybraniu trybu i wciśnięciu Edit lub Test dostaję zwis i pomaga tylko "trzech króli"
2. Czy są jakieś urządzenia (switche), które potrafią automatycznie przełączać sygnał na monitor z dwóch wejść. Z picassoII nie było problemów - wyjście z SD do karty, z karty do monitora i voila. Teraz albo muszę "ręcznie" przepinać kable albo podłączyć wyjście z Voodoo do drugiefo monitora. Nie ma jakiegoś eleganckiego rozwiązania?

OK, z pkt. 1 poradziłem sobie uruchamiając Picasso96mode z trybu Multiscan (nie z Voodoo) i działa. Aktualny pkt 2. :)

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 20:14:35 przez Jenot
[#8] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #7

[#9] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@strim, post #8

OK, DIY - nie mam sprzętu do dłubania. Kupiłem na allegro KVM switch (ręcznie przełączany - jakoś przeżyję).
[#10] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #7

Aktualizacja - ponoć da się uruchomić picasso96Mode w trybach Voodoo jeśli założy się zworkę WAIT na medku. Muszę sprawdzić. Ktoś miał taki problem z
V5500 i pomogło.
Zdarzają mi się też niestety freezy przy korzystaniu z 3D. Może i na to ten fix pomoże.
[#11] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #10

Nie trzeba tej zworki zakładać. Czytałes w instrukcji do czego ona służy?

Jeśli w p96mode nie masz trybów z medka to odpal jeszcze raz instalke w p96 i skonfiguruj tryby odświeżania monitora.


Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #10

Przecież,jeśli już masz jeden tryb w którym odpalasz WB,to resztę możesz sobie bez problemu skonfigurować,bo P96 odpala się na jego ekranie,a jeśli jakiś tryb monitor nie może wyświetlić,to ESC robi powrót do WB,albo prawy klawisz myszy,jeśli dobrze pamiętam.Zworka WAIT raczej nie ma tu nic do rzeczy.W dokumentacji ELBOX-u masz przykładowe parametry P96 dla monitorów CRT i LCD.
[#13] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

Przeczytałem. Nie pytam jak nie wyczerpię innych możliwości znalezienia rozwiązania problemu. Google znalazło wątek na angielskojęzycznym forum gdzie gość miał taki sam problem. Od elboxu dostał informację, że to problem z timingami i w akcie desperacji próbował wszystkiego - pomogło założenie zworki WAIT. Spróbuję, może u mnie to zadziała, i wiem, że to w dokumentacji jest oznaczone "do wykorzystania w przyszłości" - pewnie mityczny shark miał z tego korzystać ;)
[#14] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Grisza, post #12

Nie wiem czy przeczytałeś co napisałem wcześniej - p96mode działa tylko w trybach Aga/pal. W działającym trybie voodoo się nie uruchamia - mam freeza po wciśnięciu test lub edit. Muszę zmienić tryb na Pal czy multiscan, ustawić co trzeba (nie ma wtedy freeza) i potem zapisać.
[#15] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #14

Hmm,ciekawe u mnie działało bez problemu.Jakiej wersji Picasso używasz?
[#16] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Grisza, post #12

Zworka WAIT pomagała u mnie w trybie 3D kiedy np. GLQuake krzaczył bez zworki, a po jej założeniu było OK.
[#17] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #13

Może najpierw zrób to co Ci napisałem.


Benedykt Dziubałtowski
[#18] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Benedykt Dziubałtowski, post #17

Benedykt: Instalkę P96 zapuściłem na samym początku - musiałem bo miałem wcześniej zainstalowane (do PicassoII). Monitor przy instalce oczywiście wybrałem 31kHz. Jakbym nie preinstalował P96 to bym nijak nie uruchomił VooDoo przecież. :)
[#19] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #18

Dzisiaj był problemów ciąg dalszy. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby z elboxu zassać nowy mmcd, zainstalowałem, uruchomiłem medconfig, ten pozmieniał mi ustawienia na niby zalecane - MMU na Yes, VoodoMem na 13, Voodooint na Yes, kazał też przestawić zworkę MEM na 4MB. No i wszystko szlag trafił - brak obrazu, z palca udało mi się usunąć screenmode i wrócić do trybów AGA, próba ustawienia jakiegokolwiek trybu Voodoo kończyła się zwisem systemu. Przeinstalowałem od nowa MMCD (stare), podmieniłem na nowsze wersje tylko pci.library i voodoo.card i dalej nic. Dopiero po ustawieniu MMU na No i VoodooMem na 15 mogę ustawić tryb 1024x768 na Voodoo. Każdy inny powoduje zwis systemu (zamrożenie ekranu). Nie działają jednak żadne dema Warp3d. Próba uruchomienia glsokobana kończy się komunikatem "no valid driver found" czy jakoś tak. Coś muszę jeszcze zrobić? Ewentualnie gdzie doczytać czego brakuje. Może ktoś z Was ma taką konfigurację - pierwszy mediator, Voodoo 3 3000, płyta B2 i Apollo 1260? Podałby mi ustawienia z jakimi działa wszystko i ewentualnie wersje bibliotek. Bo widzę że poprawna konfiguracja tego to droga przez mękę ;)
Mam też drugiego takiego samego medka z prawdopodobnie uszkodzonymi machami - może wysłać go do Elboxu do upgrade'u?
[#20] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Grisza, post #15

Wersja Picasso 2.1b - taką niby zalecają, chociaż widziałem nowsze.
Bojów ciąg dalszy - zrobiłem Mediatorowi "alkoholowy mod" - wyjąłem machy, przetarłem drobnym papierem ściernym styki i przemyłem spirytusem (złącze krawędziowe też tak potraktowałem) oraz przełożyłem Voodoo do pierwszego slotu od góry i teraz jest zdecydowanie lepiej - działają wszystkie tryby w Picasso96, test warpa (z kawałkiem drzwi z dooma) działa, nie działa GLSokoban i inne dema Warpa.
"Alkoholowy mod" ożywił też drugiego mojego Mediatora, którego już spisałem na straty i chciałem wysyłać do Elboxu. :D
Pozostaje uruchomienie 3D. Macie może jakieś sugestie?
[#21] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Jenot, post #20

Sprawdż MedConfigiem,jakie pliki zainstalował Warp.Ta instalka u mnie dawała złe wersje.
PS.Czyste styki,porządne zasilanie,nowe kondzioły (najlepiej tantale) i zadbane podzespoły w Ami,to podstawa do dalszych bojów

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 10:23:35 przez Grisza
[#22] Re: Apollo 1260 i Mediator - brak Fast ram

@Grisza, post #21

Już jest OK. Okazuje się, że wszystko rozbijało się o tryby wyświetlania - zapomniałem że 3D w Voodoo działa tylko w 16 bitach - to po pierwsze. Po drugie, nie wiem dlaczego tryby 24bit i 24bit alpha są u mnie lekko niestabilne - zwis góra po kilkudziesięciu minutach. W 1280x1024x16bit 100Hz wszystko działa - glsokoban, gears się też uruchamia (chociaż jest slideshow), i system jest stabilny. Można więc powiedzieć, że wszystkie problemy rozwiązane. Dziękuję wszystkim za rady. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem