kategoria: CDTV
[#1] granie bezprzewodowe na Ami
Pytanko do użytkowników CDTV. Jak wygląda kwestia giercowania pod tym sprzętem za pomocą oryginalnych padów/pilotów? Czy pady działają solidnie (tj. Amiga reaguje poprawnie na każdy ruch/przycisk w czasie grania?). Czy Amiga traktuje dwa pady po prostu jak dwa joysticki ? Poza tym czy są jakieś dobre pady bezprzewodowe do zwykłych Amig ? Ktoś używa? Jak to chodzi?

Dziękówka i pozdr.
MarX
[#2] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@MarX, post #1

jak masz dobre - świeże baterie to gra się bardzo dobrze, potem jak się rozładują to trzeba celować pilotem w CDTV. jeśli chodzi o granie w dwie osoby przy użyciu dwóch pilotów to raczej to nie przejdzie. bedzie to działało na zasadzie jakbyś dołączył 2 joysticki do jednego portu.
do innych amig nie bylo padów bezprzewodowych, jedynie jak ktoś jest zdolny elektronicznie to mógłby takie coś stworzyć
[#3] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@Maniu, post #2

były jakieś pady na podczerwień
[#4] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@Maniu, post #2

Są ostatnio były na allegro.
Quick Shot QS-127
https://picasaweb.google.com/111491991435679613138/PadyQuickShotQS127Bezprzewodowe


Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 00:27:26 przez Dark_luke
[#5] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@Dark_luke, post #4

miałem na myśli to że żadna Amiga oprócz CDTV nie wychodziła z seryjnym padem i nie miała odbiornika podczerwieni :)
[#6] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@Maniu, post #5

Z seryjnym padem wyszla CD32, ale wlasnie - przewodowym niestety, szkoda, ze zrezygnowano z tego pomyslu. Dopiero wspolczesne konsole maja bezprzewodowe pady. ;) Ciekawe, czy CDTV byla pierwsza konsola z bezprzewodowymi kontrolerami gier...

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 13:49:17 przez jw_amigowiec
[#7] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@jw_amigowiec, post #6

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi (i podpowiedzi). Zatem będę filował na Quick Shot QS-127. Jakby ktoś miał i chciałby się rozstać to proszę o info na priv :)

Pozdr.
MarX
[#8] pad do klasycznej Amigi

@MarX, post #7

Z racji tego, że zakup bezprzewodowego pada typu np. QS-127 graniczy dziś z cudem, pomyślałem nad padami przewodowymi. I tu kolejny zestaw pytań. Jakie pady można podłączyć do klasycznej Amigi? Tylko te z CD32 ?

Pozdr.
MarX
[#9] Re: pad do klasycznej Amigi

@MarX, post #8

Można podłączyć pady z Segi Mega Drive i Master System.
Polecam też pady tej firmy: http://www.matt.com.pl/show.php?kod_show=DAA&poz_kl=3&mklasid=134&keep=1&show=1&aktklasid=135
[#10] Re: pad do klasycznej Amigi

@hardstyle4ever, post #9

O! Ten boomerang wygląda całkiem fajnie. Dzięki za namiary OK
[#11] Re: pad do klasycznej Amigi

@hardstyle4ever, post #9

Wczoraj dotarły do mnie Joypady "BOOMERANG" (B101L) i przyznam, że jestem bardzo mile zaskoczony. Dobrym pomysłem jest stożkowa nakładka na kółko z klawiszami kierunkowymi. Gra się naprawdę bardzo wygodnie OK
[#12] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@jw_amigowiec, post #6

pierwszy był jakis pong atari, ale szybko z tym skończono bo podobno, w okolicy telefony bezprzewodowe same dzwoniły :)
[#13] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@faza, post #12

A tutaj link do aukcji Matt

Matt

Gdyby ktoś wolał kupić tutaj.
[#14] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@Tomski, post #13

Nie wiem czy opłaca się kupować wersję B103L na allegro, jeżeli w ich sklepie internetowym można za połowę tej ceny dostać B101L :)

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 10:32:02 przez MarX
[#15] Re: granie bezprzewodowe na Ami

@MarX, post #14

Krótka recenzja bezprzewodowego pada QS-127, który jak najbardziej daje radę też przy Amidze.

http://www.retrofanatic.pl/2014/11/11/qs-127-starfighter-jak-bezprzewodowo-dawac-po-mordzie/

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 11:58:49 przez Pancho
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem