kategoria: A1200
[#1] n00b pyta :)
Witam.
Od niedawana stałem się posiadaczem pierwszych w życiu Amig :D ...dokładniejszym określeniem będzie, raczej tego co z nich zostało (masakra). Po pozbyciu się ciał obcych ze środka (bogata fauna i flora ) postanowiłem spróbować odpalić sprzęt, z tym że po sprawdzeniu co jest w środku zasilacza, okazało się że niektóre przewody są delikatnie ponadrywane, bądź poupalane :( i Tu pytanie na które nie mogłem znaleźć nigdzie odpowiedzi . A na płytce zasilacza nie jest napisane.

Gdzie ma być przylutowany biały kabel??? wg. google -12V (sprawa dotyczy czarnego zasilacza od Amigi 1200) ażeby być bardziej dokładnym dołączam fote:
http://s1.pokazywarka.pl/i/865947/716707/0324.jpg

Ktoś pomoże?

Proszę nie bić i nie krzyczeć :) To mój pierwszy post, jak również pierwsza styczność z Amigą :)
Pozdro
[#2] Re: n00b pyta :)

@fzpmember, post #1

Witam na forum!
Co prawda na fotkę nie patrzyłem, ale zmierz jakie jest na tym przewodzie napięcie. Tak będzie najprościej.
[#3] Re: n00b pyta :)

@stachu100, post #2

Staszku nie spojrzałeś na fotkę, a przewód urwany jest wewnątrz zasilacza i nie będzie na nim napięcia.

Z fotki widzę, że powinien on być wlutowany w otwór obok rezystora R33
[#4] Re: n00b pyta :)

@jarob, post #3

A ja proponuje pomierzyć gdzie jest -12V w zasilaczu. Miernik do ręki, minus do masy (czarny przewód najpewniej) i szukamy :).
[#5] Re: n00b pyta :)

@jarob, post #3

Witam
Wielkie dzięki jarob!!! Dokładnie tam pasuje pomysł
Muszę się przyznać, że osobiście szukałem po przeciwnej stronie ;)
Ok. Więc lutujemy, i spróbujemy odpalić sprzęt....
Mam nadzieje że nie pozbawię okolicy elektryczności ;p
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem