kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Nowy prism2.device i zwisy
Karta Thomson SpeedTouch 110, ze starym sterownikiem działa bez zająknięcia. Zassałem nowy, ustawiłem router w tryb WPA2 mixed (czyli WPA2+WPA), zainstalowałem sterownik, wywaliłem stare wpisy z s-s, wyłączyłem i włączyłem sprzęt i pojawia się pulpit z nieruchomą myszką lub tylko mignie i restart. Raz udało mi się odpalić system i zwis nastąpił po uruchomieniu Genesis. Po powrocie do starego sterownika wszystko w porządku. Co to może być? Coś wyczytałem, że może być niezbędny upgrade firmware karty, ale jak się domyślam na amidze raczej tego nie zrobię i muszę szukać jakiegoś pecetowego laptopa z wykopalisk.
[#2] Re: Nowy prism2.device i zwisy

@Jenot, post #1

Też miałem problemy z tą kartą. Miedzy innymi zwiechy Genesis zaraz po połączeniu. Po rozmowie z Neilem wyszło, że ta karta (Thomson SpeedTpoch 110) obsługuje szyfrowanie tylko i wyłącznie w trybie TKIP. Natomiast mój router (DrayTek Vigor 2800G) potrafi dogadać się tylko w trybie AES (brak możliwości zmiany sposobu szyfrowania). Wiec za żadne skarby oba urządzenia przy włączonym szyfrowaniu nie chciały z sobą gadać. Jednak problem występował również ze starymi sterownikami. Ostatecznie zakupiłem inna kartę (jak w podpisie), zaktualizowałem firmware i od tego czasu cieszę bezprzewodowym połączeniem Amigi z siecią przy użyciu WPA2.

Nie wiem jak wygląda możliwość updatu firmwaru w SpeedTouch 110.
Niestety, aby przeprowadzić tą czynność potrzebujesz do tego laptopa z PCMCIA lub odpowiedniej karty rozszerzeń z takim złączem do stacjonarnego PC.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 14:30:03 przez cichym
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem