kategorie: Programy, Sprzęt
[#1] Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie
Witam, ostatnio pisałem gdy próbowałem przetransferować dane z pc do ami 500, niestety zrażony niepowodzeniami jakoś się poddałem, dziś wróciłem do tej próby na spokojnie wszystko przepatrzyłem i okazało się że miałem uszkodzony kabel, polutowałem wszystko pięknie sprawdziłem miernikiem, winno być dobrze. No to wykonuję po kolei polecenia zawarte w artykule ( przenoszenie danych na ami cz.2 ) No i pięknie przesłał mi się plik transwarplong uradowany tym sukcesem który wcześniej nie miau miejsca chciałem wykonać kolejne kroki no i żeby nie było zbyt pięknie nastał nowy problem, otóż po przesłani wyskakuje okienko i wtedy musimy wcisnąć ctrl+c ( robię tak że wciskam ctrl - wciskam c - puszczam c - puszczam ctrl ) i wysłać jakikolwiek plik żeby pojawił się wpis w konsoli "**BREAK" i wtedy anulować przesyłanie tego pliku. No i tu jest cały problem bo po kliknięciu kombinacji i wysłaniu nowego pliku ( wysłałem obraz adf 880kb ) przeszedł on cały a komunikat i tak się nie wyświetlił :c Nie mam pojęcia co teraz może być problemem ale sprawdzałem i tak samo jest na A500 z rozszerzeniem 0,5MB oraz A600 ( choć w a500 nie jestem do końca przekonany co do sprawności klawiatury, to tyle w a600 na pewno jest okej ). Macie może jakiś pomysł?

Ps. podczas transmisji plików w głośnikach Tv słychać jakby przepływające dane : o czy tak powinno być?
[#2] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Moldis, post #1

Skoro masz A600, to proponuje zaopatrzyc sie w karte CF + czytnik kart na PCIMCIA i czytnik kart CF do PC i dodatkowo przejsciowke IDE-CF + karte CF do zamontowania w srodku A600 (a moze juz masz?). do pelni szczescia brakuje juz tylko zainstalowania WB, skonfigurowania obslugi czytnika CF w Amidze i programu np. TSGui (TrackSaver), ktorym 'wypalasz' sobie obrazy *.adf na dyskietkach i korzystasz z powodzeniem w A500 ...

a z drugiej strony, to moze 880-kilobajtowy plik adf, o ktorym wspominasz jest po prostu za duzy dla 500-tki z 1MB RAM?
[#3] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@mccnex, post #2

Tak wiem, planuje to kiedyś zrobić, aczkolwiek to wymaga funduszy których obecnie nie posiadam. Natomiast posiadam kabel null-modem i chciałem z niego skorzystać ponieważ miałem dziś ochotę sobie pograć w Agony i może coś jeszcze... Problem w tym że wg. instrukcji po przesłaniu pliku transwarplong trzeba nacisnąć ctrl+c i przesłać cokolwiek żeby się pojawił komunikat a potem to anulować no a komunikat się nie pojawia i nie mogę przejść dalej :C
[#4] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Moldis, post #3

Chciałem dodać jeszcze że posiadam tylko workbencha 1.3 i z niego próbuje tego dokonać na a500 i a600. Tak swoją drogą, czy jest tu możliwość edycji postów?
[#5] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Moldis, post #3

No nie przesadzaj to nie jest olbrzymi wydatek. Lepiej męczyć się z przesyłaniem?
Tak można edytować posty.
[#6] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Dark_luke, post #5

Olbrzymi nie jest, aczkolwiek póki co muszę odłożyć jeszcze kasy na naprawę zwykłego peceta, muszę siedzieć na zastępczym póki co... Po prostu chciałem to zrobić tym sposobem skoro mam wszystko co potrzebne.. przynajmniej teoretycznie :)

Tak owszem zauważyłem że istnieje możliwość edycji postu po wysłaniu 2, widocznie działa ona przez jakiś określony czas od wysłania postu.
[#7] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Moldis, post #6

A nie szkoda ci czasu ?
[#8] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Dark_luke, post #7

Ojtam czasu, mam go jeszcze dość, nie wybieram się na drugą stronę : D Problem w tym że mam problem xd I póki co liczę że znajdzie się ktoś kto może ma jakiś pomysł jak temu zaradzić a jak nie to cóż wtedy już nie będę miał innego wyboru jak odstawić amisie w jakąś głębszą półkę co by się bardzo nie kurzyła na dłuższy czas...
[#9] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Moldis, post #8

Przestań za 50zł masz adapter CF i kartę oraz jakiś czytnik CF do PC i spokój.
[#10] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Dark_luke, post #9

Ja tego podejścia nigdy zrozumiem, jak coś trzeba kupić do peceta - kupujemy, jak do Amigi - "nie ma kasy". I tak od lat... Nie dziwota, że platforma umarła.
[#11] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@monohrs, post #10

Mój PC jest przedpotopowy, ale w Amidze zawsze mam hi-end. Więc nie generalizujmy .

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 22:41:19 przez strim
[#12] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@strim, post #11

Więc nie generalizujmy


Fakt, ale wiele osób tak myślalo i myśli. Wiele razy spotkałem sie z sytuacją, że gdy trzeba było rozbudować Amigę, żeby używać nowszych programów to "nie mam kasy", a za chwilę "kupuję nowego peceta, bo na Amidze nie można nic zrobić". A tłumaczenie, że na Amidze też można, tylko trzeba rozbudować - trochę tak jak peceta - zupełnie nie trafiało.

Po prostu bardzo sie dziwię. W "starych" czasach też nie byłem bogaty, ale gdy trzeba było coś dokupić to kupowałem - nawet na raty albo pożyczając od znajomych. I miałem w miarę dobra konfigurację, na której mogłem wiele zrobić. Nie takim wielkim wysiłkiem znowu.

Ja rozumiem, że ktoś nie chciał inwestować w Amigę, wolał mieć peceta - jego wybór. Ale po co wyciągać takie nieprawdziwe argumenty? Po prostu - "wolę peceta". I tyle. Takie usprawiedliwianie się przed nie wiadomo kim było i jest bez sensu.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 22:47:59 przez monohrs
[#13] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@monohrs, post #12

Uh, dla mnie amiga to tylko czysta rozrywka, ot chciałem sobie tylko pograć, no a komputer to jednak podstaw do praktycznie wszystkiego, internet, filmy, muzyka, obróbka grafki, obróbka filmów, itd. Nie oszukujmy się ale żeby wygodnie korzystać z ami do nowoczesnych zadań trzeba by w nią włożyć duużo kasy a to wygodnie i tak jest naciągnięte do granic możliwości...

Po za tym oprócz ami mam jeszcze dużo innych rzeczy do zrobienia jak chociażby wymiana lasera w psx, dokupienie sd2iec + dual sid do c64, dokupienie modczipa do gamecube pal, zasilacz do megadriva muszę upolować i może jeszcze kiedyś nagrywalny kart, pasowało by mieć network adapter do ps2 ale póki co będę musiał się jeszcze męczyć z laserem który już zaczyna padać.. i sporo innych rzecz ^^ + zawsze chciałem mieć gameboya + nagrywalny cart żeby wsadzić na niego LSDJ i tworzyć traki :)

A na tą całą akcje z kablem naszło mnie ponieważ miałem ochotę pograć w Agony i tyle, no a że jestem na pc który teraz nawet winuae nie może pociągnąć a żeby emulować moją sowę no to cóż.

Dalej mam nadzieję że ktoś coś wymyśli :)
[#14] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@strim, post #11

Tak z ciekawości jak dzisiaj wygląda Amigowy hi-end ?
W dawnych czasach to była Amiga z 060, GFX i SCSI, a dzisiaj, opisz ten twój hi-end.


Pozdrawiam
[#15] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@RadoslawF, post #14

Jeśli chodzi o klasyka przecież przez kilka(naście) lat nic się nie zmieniło i hi-end wygląda cały czas tak samo . Co nie zmienia faktu, że u mnie on ewoluował ;). Najbardziej dopasioną teraz mam A1200T z BPPC 060/50MHz + 603e/300MHz, 128MB RAMu, dyskiem i CD SCSI, Mediatorem 1200TX, Radeonem 9200 z DVI, SUBWAYem.

Jeśli chodzi o neo-Amigi to mam mocno dopasioną Sam460ex . Może brakuje w niej Radeona HD do pełnego wypasu. Z resztą, nie ma co się chwalić (i kontynuować OT), jak ktoś chce to może sobie sprawdzić w PAUbase.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 14:52:26 przez strim
[#16] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@strim, post #15

Uhh, rozumiem że nikt jednak nie ma pomysłu co może być nie tak... No cóż szkoda liczyłem że uda mi się to w jakiś sposób naprawić... Jednak ami powędruje do szafy i będzie czekać na karty cf ^^"
[#17] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Moldis, post #16

Trochę szkoda do szafy chować...
Jesteś pewien, że z kablem jest wszystko okejos? A może Twoja A500 (w pamięć niezbyt bogata) się buntuje? Próbowałeś tak najprościej - czyli transferu mniejszych plików?
Trochę zdziwiony jestem, zarówno Twoimi problemami, jak i brakiem odzewu - boć przecie komunikacja "po kablu" między Ami a PC nigdy nie była problemem wielkim,

Ja Ci nie pomogę osobiście, bo jakieś sto lat temu bawiłem się w "kablowanie" i najzwyczajniej nie pamiętam, jakie się z tym problemy wiązały. Pamiętam tylko tyle, że kłopotów nie było, działało to spokojnie.

Ale obstawiam, że kłopot w tym, iż Twoja Pięćsetka zbyt mało pamięci ma - tak intuicyjnie strzelam.

Apel do Zacnych Kolegów - pomóżcie człowiekowi, mało nas, każda maszyna i aktywny jej użytkownik - na wagę złota.Wesprzyjcie Moldisa!OK

Serdeczności
Des
[#18] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Des, post #17

Większość ludzi ma wypasione konfiguracje z twardymi dyskami i nawet jak już podepną NULmodem to używają przyzwoitego terminala w którym widać czy połączenie jest czy go nie ma.
A oprogramowanie o które pyta wątkotwórca to dla takich czarna magia, nie używają bo i po co ?


Pozdrawiam
[#19] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@RadoslawF, post #18

Mhm... To prawda. Rozleniwiliśmy się, zapomnieliśmy o takich "programach dla Kowalskiego", które onegdaj promował pan Pampuch. Może niech Kolega wątkotwórca przeszuka numery nieocenionego "MA"? Pamiętam, że kwestia transferu danych PC-Amiga była wielokroć (i to szczegółowo) opisywana - "Pecet na smyczy" - pomnę tytuł taki. Ale nie dam sobie głowy urwać, że przesyłanie z PC stosunkowo dużych plików na praktycznie "golasa" A500 jest w ogóle realne. Pamięć z gumy nie jest, prawda. A trochę jej tu potrzeba - na program odpalony, na miejsce na plik, na zgranie pliku na dyskietkę...

Pozwolę sobie powrócić do tematu "zawieszenia" na PPA treści wszystkich numerów MA. Marudziłem jakiś czas temu o tym, Koledzy zapodawali linki do miejsc, w których to wisi, zatem można sobie zassać, ale... Ale zaciąga się w ciemno, bez możliwości przeszukiwania, wybierania potrzebnego w danym momencie artykułu.
MA jest niezastąpioną kopalnią wiedzy, zasoby PPA (aczkolwiek imponujące) nie wyczerpują sprawy. Np. o takich "kłopotach Kowalskiego" raczej mało - bo i mało kto bawi się "golasami", te kwestie prehistoryczne są pomijane. A na lamach MA - ogromne bogactwo wiedzy o pracy na nierozbudowanych maszynach.
Jak widać - raz na jakiś czas taka zapomniana wiedza bywa potrzebna.

Z szacunkiem
Des
Ps. Ten wątek dal mi kopa do odświeżenia sobie wiedzy o AmigaDOS i programach użytkowych latających na podstawowej A500. Bo choć mam A500, A600, A2000 (ŧę ostatnią nawet z 2 MB Chip - to "robią" one za muzeum. Okazjonalnie (żeby się nie nudziły, i żeby sprawdzić ich stan) odpalam na gry i dema. Ale do podstawowego, codziennego hobbystycznego gmerania jest A1200 w miarę przyzwoicie usprzętowiona. Trudno, bym pamiętał o zabawie kablem nullmodem, skoro mam PCMCIA i karty CF.
Jednakowoż - szkoda mi tej zacierającej się w pamięci wiedzy o pracy na "golasach"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 01:07:15 przez Des
[#20] Re: Przenoszenie danych Pc-Ami podejście drugie

@Des, post #19

Ja aktualnie używam takiego połączenia na a500, a na poczatku mialem tylko 512 kB, wiec nie róbcie gościowi wody z mózgu, ilość ramu nie ma ŻADNEGO znaczenia. Ja od siebie proponuje:
1. sprawdzenie kabelka zgodnie z schematem
2. postepowanie zgodnie z instrukcja z ppa

Jedyne co przychodzi mi na myśl to błędne ustawienia kontroli połączenia (od strony pc i amigi ma być sprzętowe: rts/cts - w amidze nie zapominać o kliknięciu "use". A tak swoją drogą najwygodniej bawić się Amiga Explorer.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem