kategoria: Mediator
[#1] ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora
Kilka dni temu kupiłem Mediatora i nie potrafię go odpalić. Czytałem już wątki inne ale nigdzie nie było odpowiedzi na pytania:
1.Czy mediator działa jeśli zasilanie jest wpięte w interface wieży infinitiv do płyty głownej?
2.Czy mediator ma wtyk zasilania jak zasilacz AT PC czy taki sam jak zasilanie w Infinitiv ( boję się eksperymentować )
3.Czy jeśli Mediator jak się dowiedziałem od sprzedawcy miał wymienione machy na nowsze to w Med configu mam wybierać że SN jest powyżej 320xxx czy że jest poniżej czyli taki jak mam
4.Jedna wersja instalatora sugeruje mi ustawić zworkę na 4 Mb a inna na 8 Mb. które ustawienie jest bezpieczniejsze i pewniejsze ze zadziała ( na razie chcę to w ogóle odpalic wydajnością zajme sie potem )
5. Czy jest obojętne w który PCI włożę Voodoo 3 2000, czy instalator ma jakieś ustawienie domyślne tak żeby nie trzeba było ręcznie konfigurowac plików, czy może instalator sam wykrywa i ustawia parametry
6. Czy ma jakieś znaczenie w jakiej kolejności instaluje picasso96 i medkonfiga czy bez znaczenia. Czy mogę po restarcie instalować od nowa nadpisujac pliki czy lepiej cofnąć system do wersji sprzed prób instalacji.
dodam że : OS 3.9 , Mediator z 4 PCI nie TX , Turbina Blizzard PPC 040 / 200, Voodoo 3 2000
PS. Ewentualnie zorganizuję zgrzewke zupy chmielowej dla osoby z Warszawy która zechce mi pomóc na miejscu,bo nikt ze znajomych mi Amigowców nie dotarł jeszcze do etapu Mediatora
[#2] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Blizzard, post #1

Proponuje w pierwszej kolejności uderzyć do elboxu i poprosić o instrukcję. Większość odpowiedzi na zadane pytania tam znajdziesz.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Blizzard, post #1

1. Chyba lepiej podłączyć pod Mediatora - nie próbowałem przez interfejs infinitiva.
2. Wygląda jak AT i chyba tak jest. Na pewno inne niż w infinitivie.
3. Chyba niewiele to zmieni. U mnie takiego pytania nie zadawał - mam Mediatora 1200 rev 1.0
4. To zależy. Jeśli korzystasz z PCMCIA to 8MB ma prawo nie działać ewentualnie wieszać system. Ale u mnie nie ma z takim ustawieniem problemów.
5. W zasadzie wszystko jedno, ale zdarza się, że na przykład działa tylko w pierwszym lub tylko w ostatnim slocie. U mnie nie było różnicy.
6. Nie ma znaczenia. Ja miałem wcześniej Picasso II więc Picasso96 było zainstalowane - uruchomiłem instalator, wybrałem CV/3D, nadpisało konfigurację i zadziałało.
[#4] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Blizzard, post #1

1- Trudno wyczuć, ale znając opory samej płyty itp. LEPIEJ i ROZSĄDNIEJ podpiąć zasilanie przez mediatora. Dzięki temu masz dobre zasilanie karty turbo i kart pci.
2- Dwie wtyczki p8 i p9 o ile mnie pamięć nie myli AT.
3- Sprawdź na stronie elboxu takie informacje - miałem podobnie z fatą tam było opisane, ze jeśli mach jest taki i taki to wtedy fast-ata jest taka i taka.
4- Z tego co pamiętam to nie ma różnicy w działaniu, wybór jest podyktowany ilością zainstalowanego fastu w amidze.
5- Teoria mówi że w slocie najniższym/najdalszym od machów; w moim jednak przypadku lepiej działała (karta GFX) i lepiej można było wszystko ułożyć gdy siedzi w porcie zaraz obok machów.
6- Logicznie myśląc med config powinien być na początku - Choć szczerze to nie ma chyba znaczenia, swego czasu medkonfig miał kilka uaktualnień i nie była wtedy wymagana instalacja picasso. Bo te informacje nie kolidują ze sobą. Najważniejsze jest zainstalowanie najnowszych sterowników z pakietu MMCD lub aktualizacji MedUP.
7- się zagalopowałem :) Z doświadczenia wiem, że pierwszym razem to totalna magia jest. Po jakim czasie będziesz już ręcznie modyfikował pliki z envarc: aby osiągnąć maksimum.

powodzenia
[#5] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Jenot, post #3

Ironia losu polega na tym że 2 tygodnie temu przerabiałem zasilacz PC AT żeby pasował do infinitiv, a teraz wychodzi na to, że potrzebuję z powrotem stan oryginalny :)
w niedzielę wybiorę sie na wolumen po drugi i może w końcu odpale medka

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 18:59:43 przez Blizzard
[#6] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Blizzard, post #5

Zacznij od giełdy komputerowej (Jutro) na tyłach Stodoły.
[#7] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Blizzard, post #5

Jak potrzebujesz zasilacza AT to mi jeden leży mogę Ci go oddać za koszty wysyłki. Jedyny minus, ze nie ma przycisku power ( tzn jest ale lekko oberwany)


Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

A jesteś może z Warszawy?
[#9] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Blizzard, post #8

Odświeżam mój wątek.
Tym razem mam już wpięty zasilacz w Medka, w zasadzie 2 różne dla pewności spawdziłem.
Robilem też instalacje Medka z opisu instalacji z tego forum.
Niestety nadal nie działa ( voodoo widzi, ale po ustawieniu trybu wyświtlania na niego jest tylko biały obraz na pierwszym ekranie, i czarny na VGA ), ale przy pomocy kolegi z forum dowiedziałem się że mam nie te sterowniki co trzeba do Mediatora, mianowicie Elbox udostępnia tylko płytę UPDATE na swojej stronie a płytę standardową nie... ja niestety jej nie dostałem od sprzedawcy
Dysponuję płytą od Mediatora A4000 i próbowałem jej użyć, lecz po instalacji ustawienia konfiguracji nie zapisują się.
Czy płyty od Medka A1200 i A4000 można używać zamiennie?
Jeśli nie to mam prośbę o poratowanie płytą CD od mediatora w wersji startowej a nie update.
[#10] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@Blizzard, post #9

Jeśli nie to mam prośbę o poratowanie płytą CD od mediatora w wersji startowej a nie update.


Odbierz mail, który masz podany w profilu.
[#11] Re: ŚWieżo upieczony wlaściciel Mediatora

@strim, post #10

dzięki, Amiga już działa w końcu z Voodoo :)
Jakby ktoś się interesował to można używać płyt do Mediatora A4000 i A1200 zamiennie.
Problem rozwiązany przez Jareckiego, trzeba było instalować podwójnie sterowniki....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem