kategorie:
[#1] Poczytajcie
Poczytajcie http://gry.wp.pl/galeria/hity-z-dyskietek-gry-z-dusza-jakich-teraz-brakuje,179917/1.html

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 10:15:39 przez Leszeksas
[#2] Re: Poczytajcie

@Leszeksas, post #1

nic nowego tego typu opisy
zdarzaja sie na roznych portalach przynjamniej raz w miesiacu
to są te nieliczne zjawiska ktore napedzaja koniunkture retro i mamy jak mamy napalony staruszek obejrzy na wp.pl traps n treasures i mu lezki leca po czym wchodzi na alledrogo i kupuje amige 1200 za 600 zl bo on chce juz dzisiaj w to grac:)
po czym pogra przez tydzien amiga mu sie nudzi stwierdzi ze to juz nie to i spowrotem na allegro ten w tym momencie poznal sie juz na wartosci sprzetu zabytkowego
kupuje na ebay za 2 euro karton do amigi 1200 , 2 yoje i wystawia ja jako unikat rodzynek BOX
ktory przelezal w jego szafie 15 lat i teraz z lezka na oku sie go pozbywa za cene tylko 1000 zl
a na ta cene czeka kolejny napaleniec bo on rozumie ze tylko taka cena jest sluszna za sprzet retro :)
i tak wkółko a ja siedze i obserwuje kiedy ten balagan sie skonczy bo w swiecie audio tez swirowali
ale powoli miękną cwaniaczki allegrowe





Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 10:31:58 przez Blendor
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Poczytajcie
[#4] Re: Poczytajcie

@Leszeksas, post #1

Klasyka, choc co robi w tym zestawieniu "Oscar" nie mam pojecia :) Ta gra (pierwowzor Trolls takze") to jedna z najbardziej niegrywalnych gier ever :) Nic dziwnego ze CD-32 padla z takim bundle title :)

Tak przy okazji, dziejsze gry sa bez porownania glebsze (tresciowo, grywalnie) niz gry z lat 198x/199x/200x. Dzis gry maja dusze . I jeszcze jedno....retro gaming to rowniez (przede wszystkim, wrecz) konsole, wiec dlaczego w tym zestawieniu pokazano tylko gry z Amigi ?
[#5] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #4

pewnie koles ktory to pisal to handlarz z allegro co by troche podniesc mode retro i amigi takei wiesz sojologiczne napedzanie koniunktury
[#6] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #4

Sorry, ale niebawem to popełnię chyba seppuku - bo normalnie miażdżysz mnie...

Powiedz mi gdzie ta głębia jest w dzisiejszych grach ? - owszem zdarzają się wyjątki, ale bez przesady. A teraz napisz mi czy gra Prototype ma jakąkolwiek duszę (piszemy o wszystkich grach) od takiej, dajmy na to Diggers ?

A co do tego zestawienia - to jedna z wielu która była przedstawiana na rożnych portalach, w sumie nic nowego.
[#7] Re: Poczytajcie

@Leszeksas, post #1

następnym razem jak rzucisz nam linka do 20 screenów to użyj magicznej opcji link przy tworzeniu tematu :P
[#8] Re: Poczytajcie

@(V)(I)mothe(P), post #6

Heavy Rain. Kto nie grał, nie wie co to "głębia"......Metal Gear Solid (seria choc z naciskiem na Snake eater, 4 i Peace walker), Uncharted, Halo Reach, Metroid Prime, Super Mario Galaxy, Zelda,Modern Warfare, Ace Attorney...setki innych.
Taki "Ghost Trick" miazdzy klimatem i grywalnoscia 99% amigowych gier :) A to tylko giereczka na DS'a :)
W sumie, bez konsol nie ma grania. Jesli ktos ma tylko kompy - wspolczuje :)
[#9] Re: Poczytajcie

@Leszeksas, post #1

duszę mają gry które zapadają w pamięci na lata, takie po których będzie się łezka w oku kręci. Dyskietka do Amigi, płyta do Playstation czy PC: co za różnica?

Wszędzie wychodzą dobre gry ale to już tylko od gracza zależy czy dana gra będzie miała dla niego duszę czy nie i każdy gracz ma swoją listę gier z duszą...
[#10] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #8

Tak, odpowiedziałeś mi tylko w połowie - ale dobrze, według mnie to są gry grywalne do tego stopnia, iż nie znudzą tak szybko (to zależy bo np. taki Halo znudził mnie niemiłosiernie). A gdzie ta Dusza jest o której pisałeś - Uncharted ją ma ? - nie sądzę.

Super Mario Galaxy, Zelda i im podobne - to kontynuacje wcześniejszych hitów, więc nie biorę ich pod uwagę.

Zapomniałem dodać moim zdaniem i nie wszyscy muszą się ze mną zgodzić. Ewentualne skargi proszę kierować do twórców gier :)

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 11:50:26 przez (V)(I)mothe(P)
[#11] Re: Poczytajcie

@XoR, post #9

metal gear solid rewelacja !!!!
[#12] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #8

Modern Warfare ma duszę?
ta seria jest tak denna że aż dupę ściska

i gdzie Half-Life? jeśli jakiś FPP ma duszę to właśnie ta seria...
[#13] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #8

To zagraj se na Panzer Corps na konsoli. To ja współczuje.
Albo X-winga , Tie Fightera, Battle Isle 2220 i itd.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 12:03:30 przez Dark_luke
[#14] Re: Poczytajcie

@XoR, post #12

Dla mnie ma. Pokazuje tragedie wojny. Potrafiles pociagnac za spust i strzelic do cywila na moskiewskim Lotnisku ? To sa wlasnie emocje. Ta seria, jest jak rollercoaster...........Nie ma czasu na oddech, grajac od poczatku do konca mamy efekt ciaglego "WOW". Dynamizm i grywalnosc to dwie glowne cechy serii. Uwielbiam singla, Multi jest dla wielu jeszcze lepszy. Wspaniala seria.
MW 3 choc bez Infinity Ward nadal daje rade. Dla mnie jedne z najlepszych serii ever. Pierszy MW zrewolucjonizowal gatunek. Szczegolnie w multi :)

H-L jest wspanialy. choc raczej 2, ep.1 i ep. 2. Szczegolnie z autorskim komentarzem :) Orange Box to must have da kazdego gracza :)
[#15] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #14

Pierszy MW zrewolucjonizowal gatunek. Szczegolnie w multi

Co masz na myśli?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 12:11:20 przez Mir3k
[#16] Re: Poczytajcie

@Dark_luke, post #13

Tie-Fighter, X-wing to inna historia :) Do dzis pudelko z Tie Fighter Collectrors Edition (SVGA, 640x480) ma szczegone miesjce na polce :) Freeleancer to jedna z moich ulubionych gier. Dzis nikt takich gier nie robi. Tyle ze to bylo kiedys, dzis kompy to tylko woly robocze i odpalarki Ixplore.
Battle Isle to tylko klon Nectaris. Takiej giereczki z PC-Engine/Mega Drive. W tym gatunku zdecydowanie wole serie Fire Emblem czy Advance Wars - niby to samo, tylko jakos duzo bardziej grywalne :) A z autorami amigowego Battle Isle kiedys spedzilem mily wieczor. Gre zrobili bo doslownie kochali "Nectarisa" i japonskie konsole .Wtedy (90 r) Nectaris dostepny byl jedynie w wersji japonskojezycznej :)
[#17] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #16

Prawde piszesz:) Stare amigowe gierki sa jak ten mis pluszowy z dziecinstwa,brudny z oberwanym uchem ale to wlasnie jego kochaja niektorzy i nadaja dusze galgankowi;) Kiedy po latach odpalam stare amigowe tytuly to az nie chce sie wierzyc jakie to wszystko plytkie i prymitywne.Wole klasyki ze spectruma,bo to one sa tym moim pierwszym misiem;)
[#18] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #16

Proszę przestań. Chyba nie widziałeś i nie grałeś w Battle Isle 2220.
People General, Allied General tak to giereczki ?
[#19] Re: Poczytajcie

@Aniol, post #17

Nieprawda, ze wszystkie sa plytkie i prymitywne. Znajdzie sie kilkadziesiat gier, w ktore do dzis z checia mozna pograc. Najwiecej jest dobrych platformowek i strzelanek, kilka przygodowek i RPG'ow oraz jakas strategia. Gry, ktore sa juz niegrywalne to wlasnie gry z 8bit (przyczyna zbyt prosta grafika/muzyka i za malo zasobow na stworzenie czegos bardziej skomplikowanego).
Wiekszosc uzytkownikow 8bit preferuje demoscene a nie granie mimo, ze wciaz powstaja nowe gry.
[#20] Re: Poczytajcie

@michalmarek77, post #16

Battle Isle to tylko klon Nectaris. super

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 13:10:01 przez (V)(I)mothe(P)
[#21] Re: Poczytajcie

@Blendor, post #11

Owszem! Ale tylko pierwsze trzy części ok, racja Większość obecnych gier jest tak denna i tak krótka że nie warto za nie 5 złotych dać. Do tego zero nowych pomysłów tylko klepanie kolejnych części. Kał od djuti 12, final fantasy 28, fifa 120 itd itp. Heavy Rain? Interaktywny film który ma się ochotę przejś... obejrzeć tylko raz. Uncharted? raz przejść i płytka do szafy albo w śmietnik. Tymi nowymi grami podniecają się raczej tylko rozwydrzone dzieci albo stare wyliniałe dziady z gejfonem w tyłku oglądający reklamy made in US&A. Zero własnego myślenia, tylko jak coś jest w reklamie to jest automatycznie super, rewelacja, amazing, niesamowite, ponadczasowe. Gdzie te gry pokroju Final Fantasy 7, Darkseed, Gran Turismo 1, Crash Bandicoot, Chrono Trigger(Cross) czy Panzer Dragon? Normalnie nie ma w co grać :/ Śpioch
[#22] Re: Poczytajcie

@Diabeł, post #21

Zgadzam się w 101% :)
Dlatego wyciągamy z szafy co tam mamy (comodorki, amigi, pegasusy czy inne cusie) i gramy w to co gralo sie wtedy. My mamy satysfakcje bo mamy GRY a co co graja w to co wspomniales tez maja swoja satysfakcje... graja w to co chca i co im sie podoba :)

Mysle ze to jest wlasnie kwestia roznicy pokolenia. Nasi rodzice nie sluchaja naszej muzyki :) My nie gramy w gry naszych dzieci :P

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 13:35:14 przez WojT_GL
[#23] Re: Poczytajcie

@selur, post #19

Jasne,ze 8bit nie nadaje sie do grania,ale rowniez nie widze niestety sensu w granie w gry amigowe.Nigdy nie przywiazywalem sie do posiadanej platformy,i dlatego czy to spectrum,c64,amiga czy playstation 2,wszystko to juz tylko retro i nostalgiczna ciekawostka.Po co sie meczyc z jakimis starymi gierkami,kiedy ostatnio spedzilem ze 100godzin grajac w Skyrim na 60 calowym tv grajac w 3D ?
Swoja droga,granie w 3D to totalna miazga jest,a kazdy niedowiarek powinien zobaczyc Trine 2 na dobrym tv 3d. To jest cos nieprawdopodobnego graficznie,podobnie jak wspomniany Skyrim.I nie patrzcie na 3d przez pryzmat lichego kina.Granie to cos calkiem innego.
[#24] Re: Poczytajcie

@Aniol, post #23

..kiedy ostatnio spedzilem ze 100godzin grajac w Skyrim na 60 calowym tv grajac w 3D


No właśnie dla mnie tu jest główny problem .... nie wszyscy mają tyle czasu, żeby grać w nowe gry... czego ja szukam w grach to odskoczni od rzeczywistości na 15-20 minut, a w tym czasie gra pokroju Skyrim czy Wiedźmin nawet siię pewnie nie wczyta. Do tego dochodzi rozbudowana mechanika gry - klawiszologia i kombinologia itp... Do tego ukończenie takiej gry wymaga setek (jak nie tysięcy) godzin.... owszem - sumując ilośc czasu przy Gianie/ Cannon fodder czy Rick Dangerous można dojśc do tych samych wyników - ale w tym czasie wykonuje kilkadziesiąt (set) rozgrywek :)

Taka to różnica np. dla mnie :)
[#25] Re: Poczytajcie

@WojT_GL, post #24

Heh,tez glownie grywam po 15 minut,ipad/iphone ,na Skyrima poswiecilem tyle czasu bo lezalem chory we wyrze;)
I tak przy okazji ,slepo nie kocham dzisiejszych gier,takie call of duty to dla mnie synonim upiornej nuuuudy:D
[#26] Re: Poczytajcie

@(V)(I)mothe(P), post #20

W sumie, Battle Isle bylo takze mocno inspirowane seria Daisenryaku, a szczegolnie wydana w 89 na Mega Drive Super Daisenraku. Seria znana jest takze jako Advanced Military Commander.

Swoja droga swietna amigowa gra (takze niemiecka) Death or Glory to wrecz doslowna zrzynka z "WarSong". Co nie zmienia faktu iz gra jest naprawde przednia :) Choc cholernie malo znana......
[#27] Re: Poczytajcie

@(V)(I)mothe(P), post #20

To znajdź Nectaris dla PC oprócz wersji dla DOS ?
Każda obecna gra można powiedzieć że jest klonem kiedyś powstałej gry.
Oczywiście są wyjątki.
[#28] Re: Poczytajcie

@Aniol, post #23

Po trzykroć się z tym nie zgadzam , nowe gry na c64 nie odstają wiele od tych amigowych, a takiego mr. banga czy jakoś tak który niedawno wyszedł to biją na głowę we wszystkim. Można pozazdrościć fanom commodorka takich zapaleńców. Na potwierdzenie moich słów proszę ten link tekst pod linkiem
super muza i grafa. Co do wypowiedzi Michalamarka to jak zwykle się z nim nie zgadzam, ale ja nie jestem typem maniaka gracza więc być może się nie znam.
[#29] Re: Poczytajcie

@Aniol, post #23

Tu bym sie nie zgodzil. Fakt ze wiekszosc gier starzeje sie kiepsko (szczegolnie wczesne gry 3d:) , to kazda generacja ma tytuly ponadczasowe.
Na 8-bit np, JetPac, Super Mario Bros, MegaMAn (III), Rainbow Island, BomberMan, Bonk's Adventure (B.C. Kid), Contra (u nas chyba bardziej znany z beznadziejnej commodorowskiej wersji Gryzor) i wiele, wiele innych....
Amiga ma sporo gier, w ktore dzis bez bolu, a z radoscia mozna zagrac :) Spedball 2 to gra dla ktorej dbam o swoja 500 i TV CRT :)
itd, itd....

Nie ulego jednak watpliwosci, ze retro to nie rozrywka na co dzien. W koncu po to mamy current-geny :) Wspomniany Skyrim, to gra ktora dopiero na obecnych sprzetach mogla zaistniec. I miazdzy doslownie pod kazdym wzgledem :) Podobnie jak Dark Souls, jak setki innych , obecnie tworzonych gier.........
Dzis,gier slabych sie nie robi - zbyt wiele kosztuja, by ktokolwiek mogl sobie na cos takiego pozwolic. W czasach 8/16 -bit wygladalo to zgola inaczej :)Choc nostalgia mowi wielu cos innego.......
A 3d na ekanach 60"+ robi wrazenie na kazdym :) Strzelanie w KZ3 jest mega adrenalinopędne :)
[#30] Re: Poczytajcie

@vegeta, post #28

To ten klon Zybexa jest nowy ?


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem