kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 cdrom
Witam jest w tym nowy i tak chce zainstalowac os3.9 nakladajac go na 3.1 czyli chce go zainstalowac na łysego 3.1 z sterownikiem cd . Mam orginalne dyskietki z sterownikami cdromu i działaja i jest tak że moge klikac i wysuwac i wsuwac tacke cdromu w programi i nim sterować ale cdrom nie widzi zadnej plyty i chce sie dowiedziec jak wypalic plyte na amige 1200. cdrom jest samsung aby widzial mój wypalony obraz plyty os 3.9. Prosze tylko o info jak wypalic płyte pc aby widział ja system amigi


moja amiga 1200 apollo 1240 32 ram rom3.9 robiony na zamówienie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 22:00:37 przez marcelino
[#2] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #1

Nie wiem, jak ci pomoc ale mozesz podlaczyc dysk pod Win+UAE, zgrac instalke OS3.9 na dysk i zrobic przypisanie do katalogu z instalka o nazwie takiej samej, jak nazwa plyty z OS3.9.
[#3] Re: Amiga 1200 cdrom

@_arti, post #2

hmhm a da sie gdy skopiuje instal 3.9 na dysk bez systemu to właczy mi sie instal z samej instalki na dysku??
[#4] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #3

Uuuuuuuu kolega ma potezne braki , proponuje troszke się zapoznanc z systemem kupic ksiazke poczytac , poczytac również forum a moja odpowiedz brzmi zainstaluj os31 na dysku do amigi podlaczonym pod zewnetrzy interfejs usb w pc uruchom winuae zainstaluj z obrazow adf osa31 potem jak zanisytalujesz osa 31 uruchom już winuae z dysku z tym systemem jak bys uruchamial na amidze przedtem wloz cd os39 do napedu i ustaw add directory w i ustaw sciezke do cd z 39 potem zbootoj osa31 i na pulpicie ukaze ci się cd z instalka os39 instaluj zgodnie z instrukcja
[#5] Re: Amiga 1200 cdrom

@Blendor, post #4

Ewentualnie zrob, jak ci napisalem i odpal po prostu z dyskietki Workbencha. Jak sie zaladuje, odpalasz instalacje z katalogu na dysku.
[#6] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #1

Jeżeli CD-ROM nie widzi żadnej płyty, to znaczy że jest uszkodzony albo źle zainstalowałeś sterowniki CD.
[#7] Re: Amiga 1200 cdrom

@Andrzej Drozd, post #6

Do autora watku zrob jak napisalem pewniak na 100 proc ja tak robilem zawsze !!!!
[#8] Re: Amiga 1200 cdrom

@Andrzej Drozd, post #6

stawiałby na to drugie ...

Co to za sterowniki?

Masz jakiś interfejs typu 4xEIDE lub FastATA?

Gdzie podpięty jest CD-ROM? Bez interfejsu: albo Master albo Slave (device unit w sterowniku CD0: 0 lub 1) z interfejsem masz 2 kanaly IDE: wiec moze byc Master/Slave (0/1) na pierwszym lub na drugim kanale M/S (2/3) - błędnie wpisany unit to dość częsta przyczyna "niewidzenia" przez Workbencha płytek pomimo dobrze zainstalowanych sterowników.

Amiga rozumie standard ISO, więc takowym musisz się posłużyć przy wypalaniu płytki np. w Nero ... A sprawdzałeś ten CDROM z jakąś płytką dedykowaną dla Amigi, np. z jakimś Aminetem, MACD, ACS Cover CD czy czymkolwiek takim?


Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 13:13:49 przez mccnex
[#9] Re: Amiga 1200 cdrom

@mccnex, post #8

noo własnie cdrom jest wpięty na taśmie 3.5 razem z dyskiem tak jak u każdego.Na dyskietce mam sterowniki cdromu i moge np wusywac i wsuwac tacke cdromu bez dotykania cdromu sterujac amiga.
Ale cdrom jest widziany z każda plyta nawet amigowa jako nierozczytywalna dyskietka i w tym problem
[#10] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #9

Zrób fotę ekranu Amigi za pomocą telefonu itp. i podeślij link.
[#11] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #1

Amiga ma ofcoz ROM 3.1 ?
Masz zamontowane urządzenie CD0: ?
Napęd CD był przetestowany pod innym kompem? Tzn. masz pewność że jest sprawny ?
[#12] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #1

Poszukaj dobrze w zasobach PPA. Znajdziesz praktycznie rzecz biorąc odpowiedź na 99,9% wątpliwości.
Amiga 1200 i napęd CD to temat dobrze rozgryziony, opisany, opracowany. Jeśli gdzieś tam nie pokpiłeś sprawy ze sterownikami, to wszystko powinno banglać, że aż miło.
Jesteś pewien, że napęd sprawny? U mnie, bez żadnych cudów, praktycznie "goły" WB 3.1 nie ma kłopotów z odczytywaniem obojętnie czym, obojętnie jak nagranych płyt. Wypaloną pod Nero płytkę z 3.9 widzi, akceptuje, kocha. Obstawiam uszkodzony, zwalony napęd. Bo skoro Ami sam napęd widzi, skoro możesz - jak mówisz - wysuwać, wsuwać tackę, to od strony soft wszystko jest (chyba?) okejos. Gdybyś miał coś nie teges ze sterownikami, to Ami po prostu "nie widziałaby", że ma podpięty czytnik CD.
Instalacja 3.9 jest prosta i bezproblemowa. Naprawdę. Podepnij inny napęd. Bo ten, który masz, jest najprawdopodobniej uszkodzony,

Pozdrawiam serdecznie
Des
[#13] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #9

Ale cdrom jest widziany z każda plyta nawet amigowa jako nierozczytywalna dyskietka i w tym problem


No to moze byc cos nie tak z CD-ROMem, albo Twoje sterowniki go poprawnie nie obsluguja. Co to za stery?
[#14] Re: Amiga 1200 cdrom

@mccnex, post #13

Obojętnie, jakie ma stery - jeśli komputer "widzi", że ma napęd CD, to znaczy, że jest od strony sterowników wszystko w porządku, tak sądzę. Ale jeśli ten napęd "ślepy" jest, nie widzi płyty - no to zdecydowanie sprzętowy problem.

Serdelki
Des
[#15] Re: Amiga 1200 cdrom

@Des, post #14

Stawiam na kabel. Miałem kiedyś dokładnie takie same objawy, 2 piny były zamienione.
[#16] Re: Amiga 1200 cdrom

@Mir3k, post #15

dobra poradziłem sobie inaczej. ale mam taki problem co to jes returncode 10. bo jak właczam niektóre programy to to mi wyskakuje taka komenda
[#17] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #16

to jest numer zwracany przez program wykonywany. powinien zwracać 0, a zwraca 10.
Podaj przykład jakis kiedy to wyskakuję.
[#18] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #16

Dlatego w startup-sequence jest polecenie failat 21, ponieważ niektóre programy mogą się zakończyć błędem i przerwać startup Workbencha.

Przy jakich programach masz ten komunikat ?
[#19] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelino, post #16

Tak z ciekawości zapytam - na czym polegało to "poradzenie sobie inaczej"? Zmieniłeś coś od strony soft, czy inny czytnik podpiąłeś?

Serdeczności
Des
[#20] Re: Amiga 1200 cdrom

@Des, post #19

zazwyczaj jak ktoś wykręca się od konkretnej odpowiedzi, to znaczy że zorientował się, że popełnił jakąś gafę ;)
[#21] Re: Amiga 1200 cdrom

@rafgc, post #20

to ja autor watku sooory że nie odpisywałem ale zapomniałem loginu i hasła do starego konta i mam nowe. wiec skopiowałem instal 3.9 na dysk zainstalowalem na niego 3.1 na prawdziwej amidze zrobilem update z 3.1 na 3.9 i gitarra i mam jakiś buger bo wyskakuje komunikat z amigadock ze cos tam jest żle . I jak chce właczyc ten apfiler czy jakoś tak od muzyki too wyskakuje returcode 10 ale on wyskakuje jak chce go wlaczyc poprzez klilkniecie na dowolna muzyke aby doccelowo sie w nim właczylaa.ale jak normalnie wlaczze ten odtwarzac to on dziala ale jak dodaje do niego muzy to on nie reaguje a :Dmuzyka jest z instalu 3.9 i musi byc dobra
[#22] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelinool, post #21

Słyszałem że takie rzeczy się dzieją po instalicji z pirackiej płyty AOS3.9.
[#23] Re: Amiga 1200 cdrom

@Andrzej Drozd, post #22

Plotki.


Pozdrawiam
[#24] Re: Amiga 1200 cdrom

@RadoslawF, post #23

Andrzej chyba jajca sobie robi :D
[#25] Re: Amiga 1200 cdrom

@Mir3k, post #24

Ja? W życiu. :D
[#26] Re: Amiga 1200 cdrom

@Andrzej Drozd, post #25

czyli co oznacza ten błac returncode 10 jak mam go unikać przestrzegać? pomóżcie i mam problem jak intaluje na realu boinga 1 na 3.9 to sie zacina intalator i nie moge zainstalowac bede musial na winuae ale zwalilem kompa z dyskiem o amidze i moze ja zrobie za miesiacok, racja
[#27] Re: Amiga 1200 cdrom

@marcelinool, post #26

czyli co oznacza ten błac returncode 10 jak mam go unikać przestrzegać?

Chodzi prawdopodobnie o to, że AmiDock probuje uruchomic program którego nie ma lub jest w innym miejscu na dysku. Musisz wejść do preferencji AmiDock i tam ustawić prawidłową ścieżkę dostępu do programu który chcesz uruchomić za pomocą AmiDock.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem