kategorie: A1200, Karty CF
[#1] duplikat karty CF
Witam,
Mój znajomy zapałał znienacka miłością do Amigi, zakupił sobie 1200 i molestuje mnie, żebym mu zrobił system na karcie CF do niej. Sam mam śliczną 1200 ze zrobionym jakiś czas temu dyskiem w postaci karty CF, ale teraz mnie bardzo pamiętam jak to niegdyś zrobiłem. No i czasu brak na ponowne eksperymenty. Najłatwiej byłoby zduplikować moją kartę na inną i tyle. Pod WinUae zgrałem swój dysk do pliku hdf. Teraz nie bardzo wiem jak przenieść tę zawartość do nowej karty. Da się? Pomożecie? :)
pozdrawiam
[#2] Re: duplikat karty CF

@jasiek40, post #1

Może jakiś linux livecd i za pomocą "dd" ?
[#3] Re: duplikat karty CF

@jasiek40, post #1

sformatuj karte cf na której ma być docelowo twoj system, zainstaluj na tym aos3, a nastepnie przekopiuj całą zawatość wczesniej zamontowanego jako dysk obrazu hdf na pamieć z systemem :)
[#4] Re: duplikat karty CF

@faza, post #3

I tak też właśnie próbuję robić. Akcja trwa właśnie. Próbowałem tak nieco wcześniej, ale moje WinUAE jest bardzo chimeryczne. Raz odpala system, innym razem nie, pozostaje czarny ekran. Teraz się wreszcie udało i kopiuje się na całego :)
[#5] Re: duplikat karty CF

@jasiek40, post #4

No i wygląda, że działa :)
Potestuję jeszcze jutro, ale chyba jest ok.
Dzięki za naprowadzenie.
pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem