kategoria: A600
[#1] dostalem a600 bez myszki i dyskietek - co dalej ?
Witam, dostalem od kolegi amige 600 rev 1.5. Do amigi w zestawie 3 pady i zasilacz.
Po wlaczeniu mam rozowy ekran, ktory prosi o dyskietek i pisze tam roms 2.0 - czy tak powinno byc ?
Brak myszki - czy pasuje kazda mysz na COM? jesli nie to jak przerobic bo na allegro nie bardzo sa.
Co to jest ten caly Workbench, AmigaOS (i inne os) oraz kickstart.
Co dalej zrobic by moc z niej korzystac? glownie chdozi o gry.

Wiecej pytan po udzieleniu mi odpowiedzi. Jest to moja 1 stycznosc z takim wynalazkiem :) wczesniej tylko NES, PSX, ps2, imac i pc :)
[#2] Re: dostalem a600 bez myszki i dyskietek - co dalej ?

@strikez, post #1

Po pierwsze przejrzyj FAQ i używaj googla. Nie lubimy odpowiadać na pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w necie i na ppa.pl.

Ale żeby Cię nie zniechęcić do Amigowania to:
ekran proszący o dyskietkę jest ok.
port amigowy myszy to zupełnie inny port niż port COM. Trzeba mieć mysz amigową/adapter do podłączenia myszy PS2.
Dalej - te pojęcia sobie już sam znajdź wyszukaj, poczytaj :)
Żeby grać, potrzebne Ci są dyskietki z nagranymi obrazami dysków. Nagrać je możesz pod amigą, musisz je mieć na PC potem przerzucasz je na amigę kablem nullmodem/przez karte CF/czym kolwiek innym :) i nagrywasz na dyskietki.

Na początku będzie Ci potrzebny Workbench w wersji 2.1. Tak jak to opisałem musisz go sobie nagrać na dyskietki albo możesz pod emulatorem WinUAE pod PC zrobić z jakiegoś starego dysku twardego (najlepiej 2,5 cala) użytek i na nim sobie nagrać workbencha.
[#3] Re: dostalem a600 bez myszki i dyskietek - co dalej ?

@Mir3k, post #2

sprzedaj za zlotowke na allegro
[#4] Re: dostalem a600 bez myszki i dyskietek - co dalej ?

@Mir3k, post #2

Przeczytalem cale faq od deski do deski z skutkiem takim ze spalem dzisiaj 1h :) Na polskich stronach za wiele znalesc nie moge stad pytam.

Czy mozna przerobic sama mysz - szukajac info natrafilem na forum atari gdzie przerabiali i dzialaly im. ps2 to port com zamkniety w innej obudowie :) Ceny adapterow dla mnie jako poczatkujacego - zabojcze.

Z dyskietkami tematy czytalem i troche mnie to przeraza nie ukrywam. Czy jest mozliwosc stosowania dysku twardego / CF card zamiast dyskietek?
[#5] Re: dostalem a600 bez myszki i dyskietek - co dalej ?

@strikez, post #4

To kup myszkę i po sprawie. Powinno być taniej. Szukaj na alledrogo.
[#6] Re: dostalem a600 bez myszki i dyskietek - co dalej ?

@strikez, post #4

Jeżeli cena 37zł za adapter cię przeraża, to lepiej nawet nie myśl o czymś takim jak rozszerzenie pamięci, bo pogotowie może nie dojechać na czas. Do dysku twardego musisz mieć odpowiednią wersję ROMu, czyli przynajmniej 37.300, korzystanie z dysku przy fabrycznym 1MB jest mało praktyczne, niektóre gry można zainstalować na dysk i będą działać, ale jest ich niewiele. Większość gier działa tylko z dyskietek, aby grać w nie z dysku twardego potrzebny jest pakiet WHDLOAD ale tutaj potrzeba przynajmniej 2MB pamięci, żeby cokolwiek zaczęło działać, ale często wczytywanie jest męczące.
[#7] Re: dostalem a600 bez myszki i dyskietek - co dalej ?

@strikez, post #4

Tak - możesz do A600 podłączyć twardy dysk lub kartę CF w roli twardego dysku. Jednak sprawdź jaki masz kickstart- jeśli jest 37.299 będzie problem (te numerki są na fioletowym ekranie z dyskietką).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem