kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] Blizzard 4030 overclocking
Hej,
mam zamiar sprzedać swoje A3640, głównie z powodu małej kompatybilności z grami na ECS i 68000 i kupić sobie Blizzarda 4030 . Do WB w zupełności wystarczy ale jeśli możnaby, to dlaczego by jej nie przekręcić Myślę, że +10MHz i wraz z pamięcią na Zorro okazałaby się niewiele wolniejsza niż A3640 a może nawet i szybsza.

Widzę, że jest tam oscylator, który pewnie taktuje jedynie koprocesor. Czy ktoś podjąby się przetatkowania tej karty, gdybym ją dostarczył? @Stachu100? ;)

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 11:42:16 przez _arti
[#2] Re: Blizzard 4030 overclocking

@_arti, post #1

Ta karta nie ma miejsca na simy więc demonem szybkości nie będzie, może warto próbować jeśli dostaniesz ją za symboliczną stówę, kwestie kompatybilności powinno załatwić WDHLoad.
Osoba do której się zwracasz dostała bana na dwa tygodnie, lepiej napisz do niego na priwa.


Pozdrawiam
[#3] Re: Blizzard 4030 overclocking

@RadoslawF, post #2

WHDLoad nie do końca daje radę. Niektóre gry, mimo że działają na 040 to czasami chodzą wolniej, a na innych są przekłamania grafiki. Na 030 wszystko chodzi idealnie. Poza tym, niektórych gier nie mogę zainstalować pod WHDLoad ;) i odpalam je z dyskietki. Efekt taki, że z reguły mam GURU...
Tak więc ten Blizzard byłby idealny.

Jeśli chodzi o pamięci, to zdaję sobie z tego sprawę. ZorrRAM czy FastLane mi wystarczą do zabawy.
Pod kątem wydajności będe składał A1200
[#4] Re: Blizzard 4030 overclocking

@_arti, post #3

040 do gier dawało rade ale było to na A1200, na dzień dobry w bootmenu przełączało się z AGA na OCS i wyłączało cache procesora.


Pozdrawiam
[#5] Re: Blizzard 4030 overclocking

@RadoslawF, post #4

U mnie to niestety nie pomaga. Przykład - Shadow of the Beast 3 - od razu GURU.
[#6] Re: Blizzard 4030 overclocking

@_arti, post #5

Pod WDHLoad działa na A4000/060, właśnie sprawdziłem.


Pozdrawiam
[#7] Re: Blizzard 4030 overclocking

@_arti, post #5

sproboj pod starszym whdload i oczywiscie pod golym systemem (pamietaj o zwiekszeniu stosu)

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 15:37:25 przez HOŁDYS
[#8] Re: Blizzard 4030 overclocking

@HOŁDYS, post #7

Odpalam z dyskietek.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 16:06:33 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem