kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?
Witam.
Kilka miesięcy temu zakupiłem na Amibay'u Indivision AGA do moje A1200. Sprzedający dodał mi do tego Indivision gratis padniętą płytę A1200. Napisał mi że padła po próbie usunięcia jakiegoś elementu z płyty E127R. I tak płyta sobie leżała. Ostatnio jednak byłem zmuszony zrobić porządki ze swoimi rupieciami, i pomyślałęm sobie że można by było tą płytę jeszcze uratować. Dzisiaj ją obejżałem i znalazłem coś takiego płyta A1200. Z mojej obdukcji stwierdziłem że brak jednego punktu lutowniczego(zaznaczone czerwonym kółkiem) tak mi się przynajmniej wydaje (bo nie jestem elektronikiem). Koleś nieźle napsocił.
I pytanie brzmi czy można ten punkt jakoś obejść. Ma ktoś jakieś pojęcie czy można ten punkt przenieś gdzieś indziej?
Jakieś sugestie?
Pozdrawiam.
[#2] Re: Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?

@JaraB, post #1

Ech, chyba szkoda czasu i atłasu. Nie opłaci się skórka za wyprawkę.
Pewnikiem są na PPA fachowcy, którzy kumają w czym problem. Jednakowoż spisałbym płytę nie tyle na straty, co dał komuś jako "dawcę organów".

Pozdrawiam
Des
[#3] Re: Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?

@JaraB, post #1

Chyba wjechał tam z transformatorówką 100W z marketu
Zniszczenia na oko nie są duże. Trzeba to dokładnie pod lupą obejrzeć.
Ciekawe po co grzebał przy E127R? Do timing fixa płyty 1D4 wystarczy usunąć kondensatory E123C i E125C. Chyba tylko poprzedni właściciel to wie...
[#4] Re: Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?

@Des, post #2

Też tak myślę.Bo ja sam raczej tego nie zrobię.A szkoda mi jej wyrzucić...
[#5] Re: Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?

@JaraB, post #4

No zdecydowanie wyrzucać ad kosz to grzech. Coraz mniej tego i mniej, ech. Każda płyta (albo organy z niej wydłubane) na wagę złota. Teraz to jeszcze luzik, ale za dwa, trzy lata... Będzie ostro.

Pozdrawiam serdecznie
Des
[#6] Re: Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?

@Nightmare777, post #3

[#7] Re: Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?

@Kilos, post #6

Połączyć dwa piny rezstorka i już? pomysł
[#8] Re: Padnięta A1200 czy ktoś pomoże?

@JaraB, post #1

Płyta źle nie wygląda, raczej usterka z serii kosmetycznych
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem