kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A2286 i Amiga.
Mam takie pytanie. Słyszałem, ze ten emulator działa jak mostek kart ISAAmiga. Wyczytałem, ze można używać sobie karty sieciowej, dźwiękowe na iSA pod Amigą. Pytanie jak się za to zabrać? Amiga Hardware podaje, że sterowniki sa na aminecie. Ale chyba źle gogluję na ten temat. Pytanie jeszcze drugie co poza sieciówką i dźwiękówką mogę wykorzystać pod Ami?

Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: A2286 i Amiga.

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Pewnie chodzi o SANA2 Ethernet Driver V1.2

Etherbridge Device is an SANA II compliant ethernet driver
for AmiTCP/IP, Miami or other networking packages. Your Amiga
can now use an PC network card in conjunction with an
Commodore Bridgboard (A2088, A2286, A2386) for his own TCP-Stack.


Niestety moja A2088 nie chciała pracować z kickstarem 3.1 i nie udało mi się tego sprawdzić.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 14:14:43 przez Rammy
[#3] Re: A2286 i Amiga.

@Rammy, post #2

Dzięki, przetestuje to w wolnej chwili. Czy są jeszcze jakieś sterowniki? Porty com, sound itp?


Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: A2286 i Amiga.

@Benedykt Dziubałtowski, post #3

Niestety nie wiem. Ja nie znalazłem.
To raczej do Golden Gate 2+ były sterowniki do innych kart. Nie wiem czy dałoby się je do zwykłego bridgeboardu zaadaptować.
[#5] Re: A2286 i Amiga.

@Rammy, post #4

Mi się udało właśnie dzisiaj zmusić to cholerstwo do współpracy. Tak więc w mojej a2k zagadała pod amigowym oesem taka oto karta sieciowa 3com. Transfer co prawda nie powala no ale to tylko 68010. Tak czy siak nie muszę wydawać kasy na x-surfa.


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: A2286 i Amiga.

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Ta karta co zalinkowałeś ma złącze PCI chciałem zauważyć.
[#7] Re: A2286 i Amiga.

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Ta karta co zalinkowałeś ma złącze PCI chciałem zauważyć.

EDIT: nacisnąłem wyślij raz, jakim cudem post pojawił się 2x?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 17:20:46 przez strim
[#8] Re: A2286 i Amiga.

@strim, post #6

Sorry. Właściwie to ta sama karta, tylko, że isa. Tu jest inne foto.

Kolega wyżej sygnalizował, że karta nie działa na kicku 3.1. Mi działa. Właśnie wmontowałem go do a2k. Nawet szybciej się łączy niż na kicku 2.0




@strim,

Bo Ty się znasz na sprzęcie. Ma w a2k okatagona z 4fast ramu na pokładzie + ram na zorro made in commodore (2mb) Jak do tego włożę a2286 to amiga się w kółko resetuje po czym włączy się ekran z toczką. Ram jest sprawny. Czy przyczyną może być gryzienie się adresów czy cos w tym rodzaju? Czytałem na sieci, ze aby uzywac tego emulatora to można mieć max 6mb ramu. Mój config to spełnia.
[#9] Re: A2286 i Amiga.

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Czy przyczyną może być gryzienie się adresów czy cos w tym rodzaju?


Może tak być, ale żadnej z tych kart nie miałem w ręku więc nie wiem jak jest na pewno.

Sprawdź ShowConfigiem jak wygląda obłożenie adresów z poszczególnymi zainstalowanymi kartami.
[#10] Re: A2286 i Amiga.

@strim, post #9

Witam Panowie!

Czy ta karta o której piszecie to jest dokładnie to: 3COM 3C509B-C 10Mb RJ45 BNC AUI ISA?
http://allegro.pl/3com-3c509b-c-10mb-rj45-bnc-aui-isa-gw-fv-i3250274151.html

Jest dostępna w Gdańsku - chętnie bym ją sprawdził z A2088.

Pozdrawiam
raybeez
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem