kategoria: A600
[#31] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@nikodem, post #28

Zasilacz musi być. Ja mam przejściówkę (na alledrogo dawno temu kupiłem za 15 PLN bo mi zależało) i przez molex do grzybowego zasilacza podłączam. Cała A 500 i A1200 zresztą na nim biega. A wtyczka do A590 jest taka jak w CD32 i chyba w FDD do C64 - 4 PINy tylko ma.
[#32] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@TUPCOM, post #31

Nie da się zasilać A590 z Amigi? przecież na Side Expansion są wszystkie potrzebne napięcia.
[#33] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@nikodem, post #32

Nigdy nie próbowałem uruchamiać tego bez dodatkowego zasilania. Czy sam amigowy zasilacz da radę pociągnąć A500 (+) i A590 z HDD SCSI to pojęcia nie mam.
Moim zdaniem gdyby to było możliwe to nie byłoby dodatkowego zasilacza w zestawie i to na dodatek z inna wtyczką. Przecież nie każdy musi mieć CD32 czy flopa od C64 abyA590 zasilić. Chyba łatwiej byłoby dołożyć do pudełka zwykły, amigowy zasilacz.
(Miałem gdzieś tu kurcze zasilacz 4,5A )

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 23:13:50 przez TUPCOM

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 23:18:10 przez TUPCOM
[#34] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@TUPCOM, post #33

pociagnac pociagnie ..ale bedzie sie nadmiernie nagrzewal
[#35] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@TUPCOM, post #33

Mam przerobiony zasilacz ATX od PCta (obrazki na moim blogu, link w sygnaturce, albo tutaj). Mam 15A na linii +5V i 12A na +12A - chyba styka do zasilenia dysku SCSI ;). Chociaż chciałbym naprawić oryginalny zasilacz kiedyś, to chyba będę się musiał z nim pożegnać do codziennego użytku, bo mam trochę prądożernych rzeczy na pokładzie i planuje więcej.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 23:19:39 przez nikodem
[#36] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@nikodem, post #35

Jasne

Dobra. Do roboty się biorę .

podobne cóś mam

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 23:25:21 przez TUPCOM
[#37] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@TUPCOM, post #36

Ja dzisiaj daję sobie spokój, raz że nie za bardzo mam co, a nie lubię po kawałku na siłę grzebać, a dwa że dwie ostatnie nocki zarwałem na grzebaniu w Amidze :P.
[#38] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@nikodem, post #37

Ja za to nie bardzo mam kiedy w tygodniu, przeważnie tylko piątek/sobota bo i z chłopcami trzeba pobyć, a i żonka... . No i inne obowiązki też przecież są. Nie mniej ważne niż Amigowanie.
[#39] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@TUPCOM, post #38

Ja czekam aż mój młody pójdzie spać i wtedy nacieram :D Ale to tylko na chwilę, bo potem słyszę tylko pokrzykiwania że już mógłbym zejść. Hehehe.
[#40] Re: Karta turbo dla A600 - co polecacie?

@TUPCOM, post #24

Jesli mowimy o CF-ie przez PCMCIA to nie ma zadnego problemu, uzywam jakiegos no-name'a 512kB na zmiane z 16GB Kingstonem 133x "z kwiatkiem", oba widzi, oba czyta i zapisuje bez zgrzytow, formatuje na PC w fat16 lub 32 (nie robi to Amisce roznicy). Do cf.device mam doinstalowany fat95, z ktorym Amiga widzi dlugie pecetowe nazwy i na tym polu tez zachowuje sie bez szplajsow.

Maly problem (opisalem juz w innym watku) jest natomiast z CF-em podlaczonym pod IDE. Jest to taki sam jak w/w Kingston 16GB, sformatowany na 4 partycje w systemie SmartFS pod scsi.device 44.2. Nawiasem mowiac pod systemowym scsi Amiga widzi tylko 2 pierwsze partycje - systemowe 300MB i DH1 niecale 4GB, a pozostale rozpoznaje jako NDOS. Wyciaga (SysInfo) "jedynie" nieco ponad 1MB na sekunde. Troche malo jak na 030 z Fastem. Moze trafilem poprostu, ze ten typ (karty) tak ma z Amigami i koniec. Moze jeszcze sa jakies opcje do przetestowania, tego niewiem. Fajnie by bylo jakbys dal znac jaka masz (zakladam ze raczej bedziesz uzywal) karte CF podlaczona do IDE i jak (szybko) Ci sie sprawuje, jaki filesystem i inne patenty stosujesz. W/g roznych zrodel powinno byc okolo 2,2MB/s na takiej Amidze. To jak dla mnie ponad 200% przyspieszenia i powinno polepszyc komfort pracy z systemem.

Jak juz pisze to jeszcze wspomne o SIMM-ach uzywanych z tym Apollem. Od poprzedniego wlasciciela dostalem 16MB, plaski jednostronny. Testowalem jeszcze dwustronny 32MB ze swojej karty Apollo 1240 oraz dwa inne po 32MB - szerokie na jakies 3-4cm SIMMY, takie co maja oprocz standardowego rzadka kosci dodatkowy rzadek zorientowany prostopadle do tego pierwszego. Wszystkie one dzialaja bez zarzutu. Z ostatnim troche utrudnione jest podpinanie klawiatury, bo dosc mocno wystaje w kierunku tylnej scianki komputera. Co ciekawe z Apollem 1240 wszystkie te kosci robily problemy, tj. zwiechy i rozne randomowe checksum errory na dysku. Pomagalo tylko wyjmowanie, dociskanie, prostowanie, wyginanie, ale to tez nie zawsze i na krotko. Ostatecznie karta wyladowala u eksperta na stole operacyjnym i bedzie miala wlutowane MACH-y bez podstawek i pare innych zmian, ktore powinny wyeliminowac klopoty.

Ogolnie Apollo 630 w/g mnie zdecydowanie polepsza ogolna opinie o tych kartach (zwlaszcza kiepska reputacja jest wspomnianych 1240-tek). Nie mam z nim absolutnie zadnych klopotow, Amiga dziala stabilnie, WHDLoad smiga az milo, podlaczylem nawet Internet (3Com Etherlink 3 na PCMCIA + MiamiDX) - zadnych numerow, wszystko OK (oprocz "normalnego" dzialania stron w przegladarkach...ale to inna bajka).

Pisz co tam sie dzieje i jakbys chcial sie pozbyc klawy do 1200 to czekam na PM. W gre wchodzi sprzedaz lub moze wymiana na jakiegos innego gracika do Amigi... whatever.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem