kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Scandoubler Elbox Flicker-fixer - problem z jakością obrazu
Dawno temu kupiłem sprzęt jak w tytule. Scandoubler działał i działa w pewnym sensie sprawnie - wyświetla obraz, ale nigdy nie udało mi się wyeliminować efektu drgania ekranu, zakłóceń.
Zakłócenia były widoczne zwłaszcza w trybie hires-laced (w trybie lowres były niezauważalne), ale znikały po paru minutach więc uznałem, że to nie jest jakiś poważny problem. Aktualnie, po wielu latach wyjąłem z szafy ten sam Scandoubler i widzę, że nie działa on już tak jak wcześniej - jakość obrazu znacznie pogorszyła się, zakłócenia są nawet w trybie lowres (rozdzielczość pal-owska) i nie znikają w ogóle, efekt można opisać jako drganie ekranu, poziome kreski. Próba dostrajania potencjometrem nic nie daje. Jaka może być przyczyna tego i czy ten scandoubler można w jakiś sposób naprawić?

Wysłałem również (przed chwilą) mejla do firmy Elbox w tej sprawie, ale pomyślałem, że warto również na forum zapytać.
[#2] Re: Scandoubler Elbox Flicker-fixer - problem z jakością obrazu

@grxmrx, post #1

sprawdz kondesatory na elboxie i zasilanie +5v jak masz amidze ponizej 4,85 stad problemy






Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 17:16:26 przez Blendor
[#3] Re: Scandoubler Elbox Flicker-fixer - problem z jakością obrazu

@Blendor, post #2

W temacie sprawdzania sprzętu nie mam... sprzętu do tego więc będę szukał specjalisty w pobliżu, który by mi mógł to sprawdzić. Dorzucić mogę jedynie fotkę jak scandoubler wygląda w środku.
[#4] Re: Scandoubler Elbox Flicker-fixer - problem z jakością obrazu

@grxmrx, post #3

wyciag macha z podstawki i wloz jeszcze raz
, masz kondzie aluminiowe smd ktore lubia wysychac wylewac
uwazam ze to one sa winowajca bo maja juz okolo 18 latek jak nie wiecej
[#5] Re: Scandoubler Elbox Flicker-fixer - problem z jakością obrazu

@grxmrx, post #1

[Śepuga, nie zauważyłem że już to robiłeś. Sorry]

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 19:59:45 przez recedent
[#6] Re: Scandoubler Elbox Flicker-fixer - problem z jakością obrazu

@grxmrx, post #1

Ja mam zapytanie, bo przyszły mi układy które rozbudowywują Scandoubler o FF, czy ja je dobrze wkładam ? Napisami w stronę RGB Amigi ?

http://img202.imageshack.us/img202/7418/okiu.jpg
[#7] Re: Scandoubler Elbox Flicker-fixer - problem z jakością obrazu

@Hubez, post #6

tak



Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 22:54:37 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem