kategoria: A1200
[#1] Ikonki NewIcons w A1200 - co z nowymi drawerami?
Witam,
Otóż mam następujący problem - NewIconsy zainstalowane, wszystko pięknie i miodnie, tylko gdy kopiuję z kompa poprzez kabel szeregowy i AExplorer-a nowego drawera, niezależnie od jego zawartości, nie stosuje mi nowej ikonki tylko stare. Zgrywać standardowo też muszę plik .info, bo wtedy w ogóle nie widzę drawera pod Ami... Ma ktoś jakiś pomysł? W informacji ikona brak szczegółów o jej wyglądzie...
[#2] Re: Ikonki NewIcons w A1200 - co z nowymi drawerami?

@McGoof, post #1

Zawsze tak będzie, bo amigowe ikony to właśnie pliki z rozszerzeniem .info. Musisz je przegrać, inaczej będą stosowane ikony domyślne, czyli te, które się pojawiają po wybraniu opcji Show all files. Ale czemu tak się dzieje przy kopiowaniu przez AExplorera - to już dla mnie zagadka. Może on ma jakieś dodatkowe ustawienia, które pozwalają na automatyczne kopiowanie ikon?
[#3] Re: Ikonki NewIcons w A1200 - co z nowymi drawerami?

@McGoof, post #1

Moze instalator NI nie podmienil ikonki def_drawer.info w Env-Archive? Albo z innych powodow, jest standardowa, 4-kolorowa. Sprawdz.
[wyróżniony] [#4] Re: Ikonki NewIcons w A1200 - co z nowymi drawerami?

@McGoof, post #1

System działa następująco po zainstalowaniu NewIcons.
W trakcie instalacji podmienia wszystkie ikonki na nowe, albo można to zrobić później odpowiednim programem z pakietu.
Każdy nowo utworzony katalog będzie miał nową ikonkę.
Każdy katalog, który ikonki nie ma, po wybraniu z menu "Show all files", będzie reprezentowany przez nową ikonkę.
Każdy skopiowany z PC katalog , który będzie miał ikonkę w stylu, jaki skopiujesz z PC. Jeśli katalog ma starą ikonkę i taką skopiujesz, to będzie ona wyświetlana, jako stara. Żeby było inaczej musisz ja podmienić na nową. Katalogi pobrane z netu w większości przypadków mają stare ikonki. Są one bardziej uniwersalne. Wyświetlą się dokładnie tak samo na wszystkich systemach, niezależnie, czy będą na nich zainstalowane newicons, lub jak jest w 3.5 lub 3.9 standardowo glow icons.

Na systemach starszych od 3.5 i bez newicons, nowe ikonki są wyświetlane jako małe kwadraciki, czy jak tam zwał, to coś.


Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 22:04:55 przez Mordimer
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem