kategoria: A1200
[#1] Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?
Jak czytam na PPA pamięć powyżej 4MB fast blokuje port PCMCIA w A1200. Jednak przy niektórych kartach turbo 8MB CF0 nie widać zupełnie a w innych wyskakuje jedynie guru przy kopiowaniu danych do RAMdysku powyżej 4MB. Jakie więc karty turbo najlepiej współpracują z CF0?
[#2] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@conrdd, post #1

Ja mam Mtec-a standard 1230/28 8Mb i kartę CF 512Mb do przenoszenia danych w adapterze - nie ma problemu z transportem danych :) Do ramdysku rozpakowywałem niekiedy jakieś ZIP-y powyżej 4Mb i Guru się jeszcze ani razu nie zdarzyło.
[#3] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@McGoof, post #2

bo mtec 1230 nie blokuje pcmcia ja też mam takiego tylko 42mhz 8 mb i wsio z obsługą pcmcia jest ok.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 15:28:28 przez damianx
[#4] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@conrdd, post #1

Jeśli karta używa pełnej wersji procesora, a pamięć nie jest przydzielona do obszaru pomiędzy $600000-$9FFFFF to nic nie będzie blokowane. Z tym blokowaniem jest różnie, u niektórych nie widać CF0:, a u niektórych możesz używać kart na PCMCIA póki nie zapełnisz RAMu powyżej tych 4MB lub nie trafisz na obszar, który z tych 4MB jest wykorzystywany, np karta może wykorzystywać powiedzmy ostatnie 64kB obszaru z 4MB, więc kolizja może nastąpić dopiero przy całkowitym zapełnieniu pamięci FAST.
[#5] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@rafgc, post #4

u mnie jest tak jak piszesz, jak mam zworke na 8mb to znika cf0
[#6] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@QUAD, post #5

A jaką masz kartę?

Czyli Apollo 1230 blokują, m-tec 1230 nie blokują a blizzardy i ACA?
[#7] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@conrdd, post #6

Apollo 1230 - nie blokuje PCMCIA'i
[#8] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@conrdd, post #6

Karty obslugujace wiecej niz 8 MB RAM na 100% nie blokuja. Wynika to z tego, ze pamiec jest adresowana w obszarze Z3. Tanie karty nie maja wlasnego kontrolera pamieci (dobrze mowie?) i sa adresowane przez Amige w obszarze Z2, do 8 MB. PCMCIA tez jest adresowana w obszarze Z2, stad problemy z pewnymi kartami. ;)
[#9] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@conrdd, post #6

m-tec 1230 mam i mi blokuje :)
[#10] Re: Blokowanie PCMCIA w A1200 przy FAST - kiedy?

@conrdd, post #6

Mój M-Tec 1230 blokuje, ale wyjęciem jednej zworki (można tu dorobić przełącznik) można to ominąć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem