kategoria: Programy
[#1] Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf
Witam mam takie głupie amatorskie pytanie :) , jak przenieść grę sciągnęta z netu legalną oczywiście :), przez pcta na amige, najlepiej przegrac ja i zainstalowac aby działała z twardego Amigi ??? format adf pliku. jak do tego podejść ? jakiś program czy coś jakieś komendy shella ?
[#2] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@sokooldeer, post #1

Ekhmmm

Otoz w prawym gornym rogu stronki ppa.pl jest takie malutkie okienko z napisem "Szukaj...". Po wpisaniu jakiegos zagadnienia, np. "przenoszenie danych CF" lub podobnie naszym oczom moze ukazac sie np. taki rezultat:

http://www.ppa.pl/sprzet/amiga-600-1200-i-czytnik-kart-compact-flash.html

dodatkowo, jakby tak pokombinowac z keywordami, to mamy dalej:

http://www.ppa.pl/programy/amiga-pc-przenoszenie-danych.html

artykul ma 3 czesci i wyczerpujaco opisuje wszelkie mozliwe zagadnienia z tematu jak przeniesc plik z PC na dowolna Amige...

Sugeruje aby przy szukaniu rozwiazania kolega wyczerpal najpierw wszelkie mozliwosci znalezienia go zanim zalozy niepotrzebnie nowy temat ze starym pytaniem na (jakimkolwiek) forum.

Pozdrawiam!


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 00:38:10 przez mccnex
[#3] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@sokooldeer, post #1

Szanowny Kolego... każdy chętnie by Ci tutaj pomógł. Ale temat był walkowany pierdyliony razy na PPA i na wielu innych forach w internecie.

Ze swojej strony proponowałbym zaprzęgnięcie do pracy kilku szarych komórek, i wysilenie się na wpisanie kilku słów do Google...

Wybacz, że trafiło właśnie na Ciebie, ale takie tematy pojawiają się tu kilka razy w tygodniu...

To nie jest tak, że chcę Ciebie zniechęcić do Amigi albo do naszego forum. Wrecz przeciwnie.
Przede wszystkim jednak chcę Ciebie zachęcić do szukania szukania szukania. Naprawdę sprawa poruszana była wiele razy i jest mnóstwo gotowych odpowiedzi na ten temat więc po co pytać poraz kolejny?
[#4] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@mccnex, post #2

Mam już to wszytko chyba o co ci chodzi mam cf na pcmacia 1gb zainstalowana w amidze widzi ją amiga i widzi ją pc :), ale jak przegrywam adfa na pcmcia przez pc w winuae i potem wkladam do amigi to tam nic niema :D.
[#5] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@sokooldeer, post #4

O! to już coś. Rozumiem że w Amidze (nie podałeś jaki model) masz system 2.0 albo nowszy.

Teraz otwórz dysk CF w Workbenchu i z menu wybierz Window - Show - All Files - wtedy zobaczysz przeniesione z PC pliki.

Samo przeniesienie ich na Amigę to już inna kwestia.

ADF to obrazy dyskietek, toteż najprościej byłoby "zrzucić" je na dyskietki.

Osobiście zawsze robię to komenda shella "xadundisk" która znajduje się w pakiecie z xadmaster, który jest dostępny na Aminecie.

Potem możesz użyć np. pakiedu WHDLoad aby zainstalować je na dysku twardym.

Same tematy dotyczące xadmaster i WHDLoad pozostawiam Tobie - mam nadzieję że wysilisz się nieco i poszukasz troszkę (dodam tylko tyle że oba zawierają obszerną i łatwo przyswajalną dokumentację). :)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 00:39:24 przez altcomputing
[#6] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@sokooldeer, post #4

Ok ok , wierzcie mi szanowni moi przyjaciele że od 5 tygodni już reaktywowałem używanie amigi odłożonej od 94r do szafy :). a miłem wtedy 14lat , dziś 27 i trochę jednak takie przerzucanie się z systemu pcetowego na Amigowy jest dosyć trudny sami też penie wytężaliście umysł przez lata chyba żę ktoś naprawde pracuję z amigą od jej powstania :), ok jakoś posiedzę i pewnie do tego dojdę ... Ale chciałem prośić o jakieś wskazówki sami wiecie jak w życiu czasy braknie na szybko a już na zainteresowania i hobby to na pewno ,więc prosze o wyrozumiałość :) poszukam jeszcze gdzie inndziej zawsze tak robie :) , ale mogli byście podpowiedzieć :)
[#7] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@sokooldeer, post #6

Amiga jaką mam to 1200 podstawowka ,a nawet dwie druga przygarnełem ze śmietnika leżała sobie przy kontenerze więc ją wziąłem i o dziwo jest sprawna :). co za debil wyżucił tak ponadczasowy i rewolucyjny sprżęcior
[#8] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@sokooldeer, post #6

W zaleznosci od konfiguracji Amigi - golas, z Fastem, z Turbo, AGA czy ECS - mozesz dobrac sobie jedna z wersji ClassicWB - sa tam gotowe systemy i prosta instrukcja jak sie je przenosi na Amige. Trzeba miec WinUAE i oryginalne dyskietki Workbencha 3.0 lub 3.1. Wygooglaj sobie adres. W przyblizeniu, dla np. Amigi 1200 z kickstartem 3.x z pamiecia Fast robi sie to mniej wiecej tak:

1. Sciagasz plik z ClassicWB wersja Lite. Rozpakowujesz sobie i odpalasz WinUAE.
2. Pod WinUAE bootujesz z partycji ClassicWB. Skrypt poprosi Cie o dyskietki z WB3.0/3.1. i zada kilka pytan, na ktore odpowiesz tak lub nie...
3. Po instalacji bedzie reboot i Twoim oczom powinien ukazac sie gotowy do jazdy Workbench wraz z mnostwem dodatkow, usprawnien, patchy, zainstalowanym DirectoryOpusem, obsluga kart CF, fat95, Whdload i wszystkim czego potrzebujesz.
4. Potem montujesz pod WinUAE dysk PC z Twoja karta CF, na ktora kopiujesz wszystkie pliczki z partycji systemowej "System:". To oczywiscie najlepiej zrobic Directory Opusem albo innym filemanagerem. Jak czujesz sie na silach to mozesz cala partycje systemowa spakowac do jednego pliku i przeniesc na Amige i tam rozpakowac...

Czemu akurat ClassicWB? Bo uzywam i sprawdzilem na wlasnej Amisce. Dziala mi dobrze (po kilku modach z mojej strony). Mozna go dopasowac do kazdej Amigi (sa wersje Full i pod RTG) i zawiera wszystko czego potrzeba do zabawy.

Jesli wybierzesz te droge to polecam Ci postudiowac tez rozne tutoriale na stronie autora Classica.

Taka sesja instalacyjna na pewno przypomni Ci sporo o systemie Amigi

Powodzenia!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 00:58:35 przez mccnex
[#9] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@mccnex, post #8

Ok dizęki coś po po próbuję , ale to juto bo już padam jeszcze raz dizeki :)
[#10] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@sokooldeer, post #9

Do operacji na plikach polecam File Master 3.0. To odpowiednik pecetowego Total Commandera ;)
[#11] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@Nightmare777, post #10

FM3 jest ciezki na 68000 bo pisany w C++ ... polecam FM2.2 pisany w ASM 68k
[#12] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@Nightmare777, post #10

do TC to najlepiej pasuje Opus, ja uzywam v4.x., mozna sobie skonfigurowac klawisze funkcyjne na podobienstwo TC ... ale na slabsze Amigi, tak jak pisze Holdys, FM2.2 bedzie najszybciej dzialac i zje najmniej pamieci OK
[#13] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@altcomputing, post #5

Bez sensu jest przerzucanie adf, nagrywanie na dyskietki i instalowanie z whdload. Lepiej sciagnac od razu [usunieto] i nagrac na dysk.

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 21:31:49 przez Benedykt Dziubałtowski
[#14] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@pjk, post #13

Ten link jest tu ponoc "nielegalny" ;).

Ja proponuje przygotowac system z grami pod WinUAE i na Amidze wrzucic "gotowca".
[#15] Re: Przenoszeni danych pc/cf amiga/cf

@altcomputing, post #5

Witam Paker Lha zainstalowany w systemie z powodzeniem, WHDLoad - własnie sie instaluje.. zostało tylko ten Xadundisk?? no ale jeszcze poczytam o co biega....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem