kategorie: A1200, A500, A600
[#1] Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230
Wiele razy przewijał się na forum temat walki z whdload i uważałem że mnie to nie dotyczy gdyż zestaw: oryginalne whdload plus A600 plus system z wbclassic działał znakomicie. Zachciało mi się jednak A1200 i złożyłem zestaw:

- A1200 KS3.0
- blizzard 1230 32MB
- czytnik CF plus karta Kingston 4GB
- zestaw wb full z wbclassic

No i sa problemy. Większość gier pod whdload nie uruchamia się - wołają DOS error 205 czyli brak kicka .500, .1200 lub .4000. Kicki są sprawdzone i działające pod A600 - pod 1200 nie chcą. Dzieje się tak zarówno z grami AGA jak i ECS. Ew. jak nie ma DOS error 205 to gry wylatują podczas rozpakowywania.

Co ciekawe dema pod whdload takich błędów - z tego co kilkanaście sprawdziłem - nie pokazują. Jedynie MegademoRedSector się wysypało ale składam to na karb A1200.

Co można dalej zrobić? Skasować whdload i zainstalować je na nowo? A może gryzie się Blizzard (choć podobno te blizardy się nie gryzą z whdload?) A może karta kingstona CF? System odpala, dema też, oprogramowanie również. Co jednak ciekawe będący w pakiecie Directory Opus wiesza się przy uruchamianiu podobnie jak kilka innych programów niby dedykowanych 68020 i AGA. A może styki karty turbo i płyty głównej? Ale generalnie komputer się nie wiesza.

Jestem w kropce.
[#2] Re: Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230

@conrdd, post #1

Zapewne problemem jest to, że uruchamiasz gry z CF. Sprawdź czy gdy uruchamiasz je z HD masz ten sam problem. Zapewne nie wystąpi. Jeżeli tak będzie, to temat CF i ustawień maxtransfer czy czego tam, omawiany był na forum już wiele razy.
[#3] Re: Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230

@conrdd, post #1

Poszukaj na forum info o Max transfer w przypadku kart CF to może rozwiązać problem.
[#4] Re: Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230

@Tomski, post #3

Sugerowane na forum dla A1200 wartości to: 0xFE00 lub 1xFFFE. Jaka jest logika zapisu szybkości transferu? To liczba heksadecymalna ale 0/1 przed x za co odpowiada? 4-cyfrowa wartość po x to zapewne wielkość transferu - im większa tym on szybszy ale jednocześnie większe ryzyko błędów (max. FFFF) - dobrze myslę?

Zmianę maxtransfer dokonuję w HDToolBox. Jest też inny soft?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 07:28:01 przez conrdd
[#5] Re: Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230

@conrdd, post #4

Ha, ja mam "normalny" dysk ale z SFS i tez jakis dziwny Max Transfer. Może przez to mam dokładnie te same problemy?
[#6] Re: Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230

@conrdd, post #4

a próbowałeś odpalać bez ss?
[#7] Re: Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230

@conrdd, post #4

A MaxTransfer z jedynką przed iksem to gdzie znalazłeś?
Zalecane to raczej 0x1FFFE lub 0xFFFE.
Pierwsza wartość to ~128 kB a druga ~64 kB.

HDToolBox wystarczy do zmiany tego parametru.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 18:06:47 przez AmiClassic
[#8] Re: Nieśmiertelne whdload tym razem A1200 z blizzardem1230

@Mir3k, post #6

Zmiana maxtransfer (na 0x0000FE00) uzdrowiła Directory Opusa i kilka innych użytków które się wcześniej wysypywały. Również MegademoRedSectors oraz inne gry które się wysypywały przy rozpakowywaniu działają.

Natomiast co do błędu wynikającego z braku kicka to rozwiązanie okazało się banalne. Banalnie banalne i wynikające z mojej nieuwagi: po prostu w katalogu devs/kick miałem pliki kick40068.1200RTB i 4000RTB a nie właściwe romy kicków... Katalog przegrywałem z CF z A600 a tam przecież potrzebny był tylko ROM A500 czego nie zauważyłem. Po przegraniu właściwych kicków gry AGA ruszyły.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 18:06:05 przez conrdd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem