kategoria: A1200
[#1] Awaria - fBlit failed returncode 10
Godzinę temu wstawilem do swojego Blizzarda IV 30/50 pamięć 32MB którą dostałem od voyagera. Wszystko było cacy do momentu gdy ADoom sobie pochodził z 5 minut. Nagle zwieszka, reset i system nie chce się załadować. Od czasu do czasu wyskakuje okno workbencha z komunikatem fblit failed returncode 10.

Co się stało? Padła kość, karta czy to coś innego?

----------------------
dobra, na starej 16MB poszło, więc pewnie kość padła. Trochę się strachu najadłem, ale z kości się długo nie nacieszyłem... :/

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 19:09:08 przez Duracel
[#2] Re: Awaria - fBlit failed returncode 10

@Duracel, post #1

Jeśli włożysz do Blizzarda IV wysokiego simma to ten zachodzi na procesor który rozgrzewa się do wysokich temperatur i przegrzewa pamięć. Znajdź niskiego sima lub izoluj go od procesora, oznacza to niestety pogorszenie chłodzenia procesora.


Pozdrawiam
[#3] Re: Awaria - fBlit failed returncode 10

@RadoslawF, post #2

Ta 32 nie jest wyższa od mojej 16 która chodzi już kilka miesięcy bez problemu i przegrzania. Dziwna sprawa.
[#4] Re: Awaria - fBlit failed returncode 10

@Duracel, post #3

sprawdz styki moze ktorys nie kontaktuje jest zabrudzony przemyj denaturatem , kurde pamieci ciezko uwalic, przegrzac jak juz przgrzejesz np na grafice to spowoduje chwilowe artefakty owszem ale zeby przegrzac do stanu uwalenia dziwne tym bardziej ze nie jest przetaktowana , albo za malo widzialem ,
[#5] Re: Awaria - fBlit failed returncode 10

@Blendor, post #4

Po dwoch godzinach dzialania na starej 16MB wsadzilem znowu te 32MB i odziwo ruszylo. Pochodzilo jednak troche, uruchomilem Breathles troche pogralem i to samo co za pierwszym razem czyli zwiecha i juz nie chcial sie podniesc system mimo wylaczania z sieci, wyciagania i przekladania kosci etc.

Kostka jest niska nie nachodzi na procek, roznica jest taka, ze 16MB jest jednostronna a ta 32MB dwustronna. Nic, poprostu odesle Voyagerowi kostke, moze z moim nie dziala dobrze cholera wie, albo cos z koscia jest faktycznie.
[#6] Re: Awaria - fBlit failed returncode 10

@Duracel, post #5

Zadbaj o jakieś chłodzenie na Blizzardzie IV, jeśli nie pomoże to sprawdź napięcia.

Możliwe też że kondsensatory sa do wymiany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem