kategorie: A1200, A500, A600
[#1] Amiga i dwa wejścia euro w TV
Mam w TV CRT dwa wejścia standardu euro: jedno pełne RGB i drugie tylko z svideo. Przewodem w prosty sposób daje się podłączyć Amigę tylko pod te pierwsze. Co należy zrobić lub kupić bym mógł podłączyć Amigę również pod svideo?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 10:55:34 przez conrdd
[#2] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@conrdd, post #1

Jaki to TV - marka, model ? Jak ma s-video to na pewno ma też composite video, a wtedy podłączasz kablem euro cinch do amigi przez dedykowany do niej modulator. Nie rozumiem jednak po co Ci drugi gniazdo jak to pierwsze to najlepsza opcja dla Amigi.
[#3] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@Esio, post #2

Bo chcę podłączyć dwie Amigi (500 i 1200) pod jeden TV. I nie chcę korzystać z wejścia antenowego ze względu na bardzo niską jakość obrazu na nim.

TV CRT Philips 25" model chyba nieistotny
[#4] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@conrdd, post #3

Dziwne, że Philips nie wyposażył obydwóch gniazd w RGB In - dlatego pytałem o model, bo może jesteś w błędzie z tym drugim gniazdem s-video. Pozostaje Ci A500 podłączyć pod pierwsze RGB, a A1200 pod drugie kablem euro-cinch, bo 1200 ma wbudowany modulator+koder PAL. A najlepszą opcją jest rozdzielacz EURO z przełącznikiem o ile obsługuje pełne RGB - wtedy na obydwóch maszynach osiągniesz to samą najlepszą jakość obrazu.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 17:59:51 przez Esio
[#5] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@Esio, post #4

Niestety nie wyposażył - testowałem. I na poczatek właśnie tak zrobię - podłączę przez rozdzielacz sygnału. Miałem jednak nadzieję iż jest sposób - np konwerter - by TV zobaczyło obraz z Amigi podłączony przez wejście SVideo.
[#6] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@conrdd, post #5

Żadnych konwerterów. Amiga 600/1200 ma w środku możliwość wyprowadzenia S-Video, ale wiedz o tym, że to już nie RGB - nie warto się w to bawić. Tylko RGB na pierwszym gnieździe i rozdzielacz euro-RGB z przełącznikiem. Jakby Ci się chciało, podaj model TV25PTxxxx/58P, rzucę okiem na schemat z ciekawości.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 18:14:21 przez Esio
[#7] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@Esio, post #6

Oczywiście podam: TV CRT Philips model 29PT5618
[#8] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@conrdd, post #7

Rozdzielacz typu SBX-84 powinien być dobry. Albo przekładać wtyczki w telewizorze :)
Telewizor Ci urósł, mówiłeś, że 25 cali Rzeczywiście Philips dał ciała, skoro mają osobne gniazdo S-Video, to czemu nie zrobili pełnego RGB w dwóch eurozłączach Tego nawet najstarsi indianie nie wiedzą.
[#9] Re: Amiga i dwa wejścia euro w TV

@Esio, post #8

Fakt - rzeczywiście ma te 29" ale szczerze mówiąc miałem Sony 29" i ekran był jakiś większy. Nie odczuwa się tej wielkości. :)
Dzięki za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem