kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Toccata
Witam! nabyłem karte toccata zainstalowałem sterowniki oraz AHI system ładuje się do pewnego momentu i lipa guru ramlib. A1200 ZIV Phaze5 060 PicassoII Os3.9 BB1 karta jest widoczna w systemie próbowałem z trzema wersjami Toccata.library jak i tej z orginalnej dyskietki,czy może już spotkał się ktoś z was z tym problemem?

Pozdrawiam
[#2] Re: Toccata

@Cri1001010, post #1

Ja nigdy nie miałem tej karty, ale może warto zobaczyć czy wersje 68040 i 68060 library są odpowiednie, później spróbować z inną wersją AHI, bo coś może być tutaj, a później jeszcze sprawdzić co jest w env-archive, czy nie ma tam jakiegoś ustawienia złego dla AHI.
[#3] Re: Toccata

@flops, post #2

Problem w tym ze toccata nawet bez AHI wiesza system,a biblioteki od 060 są odpowiednie.
[#4] Re: Toccata

@Cri1001010, post #1

odpal bez ss. Uruchom SnoopDOS'a z cli. i daj execute s:startup-sequence. Zobaczysz dokładnie na czym leci guru.
[#5] Re: Toccata

@Mir3k, post #4

Ok sprawdzę to jutro Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam OK
[#6] Re: Toccata

@Cri1001010, post #1

Hm, Toccatę i stery/oprogramowanie do niej tworzono nie pod łatę na łacie, czyli kuriozalny nowotwór znany jako OS 3.9.
Przepatrz s-s - zapewne ładuje się coś, co gryzie się z AHI. Generalnie Toccata jest bardzo przyjazna i bezproblemowa, przynajmniej pod 3.0/ 3.1.

Pozdrawiam
Des
[#7] Re: Toccata

@Des, post #6

AOS 3.9 jest przystosowany do wspolpracy z AHi wiec to nie to. Chyba ze jest cos dodane w s-s lub u-s i to sie gryzie.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 00:15:23 przez TomK
[#8] Re: Toccata

@TomK, post #7

Mhm, ja wiem, że jest przystosowany. Ale generalnie wszyscy użytkownicy AmigaOS (wyjątkiem są ortodoksi, tacy jak ja, na przykład, którzy z bólem akceptują - bo muszą - fakt istnienia MUI; jak coś ma w nazwie "Magic", to ja temu "cosiu" nie ufam) dodają sobie rozmaite łatki - przydatki. Osobliwie pełno tego w 3.5/3.9. I coś tam może AHI blokować. Duperelek jakiś. Dlatego warto dokładnie zbadać s-s. To częste zjawisko, że przy instalowaniu nowego sprzętu musi "pójść pod nóż" kilka dodatków - łatek.
Jeśli od strony hardware wszystko jest okejos, to Snoop powinien wystarczyć jako narzędzie badawcze do rozkminienia co się ładuje, co może powodować kolizje.

Serdeczności
Des
[#9] Re: Toccata

@Des, post #8

Problemem okazał się się plik toccatainit instalujący się wraz z oprogramowaniem po jego usunięciu system odpalił się normalnie, błąd ten nie wystąpił pod WB3.1 . Ale aby Toccata działała poprawnie z WB3.9 musiałem zainstalować nowszą wersie toccata.library 12.0 +AHI5 , teraz wszystko ładnie gra :D

Pozdrawiam
[#10] Re: Toccata

@Des, post #6

Ja mam A4000 (konfig na http://paubase.ppa.pl/ ) z AmigaOS3.9 i jakoś bezproblemowo działa mi na tym Toccata, AHI a nawet VLabMotion. więc nie wiem dlaczego nazywasz OS 3.9 kuriozalny nowotwór.
[#11] Re: Toccata

@Cri1001010, post #9

A powinieneś używać toccata.library w wersji 12.5, a sterownik do AHI (toccata.audio) w wersji 4.7.
[#12] Re: Toccata

@kmilota, post #10

Dlaczego "kuriozalny nowotwór"?
Ano dlatego, że (to moja subiektywna opinia, ale zbudowana na wielu latach pracy i jakim takim doświadczeniu, otrzaskaniu z AmigaOS) lepiej sobie postawić goły system 3.0/3.1 i potem spokojnie, pod swoje potrzeby/preferencje dokładać kolejne ulepszenia, nakładki, dodatki. Aż do osiągnięcia mniej więcej tego, czego oczekujemy od systemu.
Podstawową zaletą jest fakt, iż uczymy się i wiemy, co sobie zainstalowaliśmy, jak wygląda s-s, jakie wersje bibliotek mamy, et cetera.
Podstawową wadą 3.9 jest to, że praktycznie zawsze, gdy podpinamy jakiś nowy hardware, to musimy uruchamiać Snoopa i analizować pracowicie, co się z czym gryzie, co wyrzucić, co dodać, jak zmodyfikować skrypt startup-sequence. I praktycznie zawsze parę ulepszeń jest do wycięcia.
Jakoś nie mam serca do takich "gotówców", które teoretycznie oferują full wypas dla Klasyka, a w gruncie rzeczy stwarzają masę problemów.
Owszem, to moje takie lekkie "odchylenie" - ale jestem zwolennikiem minimalistycznego, surowego systemu, bez masy wodotrysków, kolorków i cudeniek. Golizna plus Opus Magellan jako zamiennik Workbencha - i jaaaaaaazda!

Pozdrawiam serdecznie
Ps. Jeszcze raz zaznaczam, że jestem ortodoksem minimalistycznym, moje opinie, jak to opinie każdego fundamentalisty - są ekstremalnie subiektywne.
[#13] Re: Toccata

@Des, post #12

mi tam tez jakos 39 lepiej pasi tez nie jestem zwolennikiem kolorkow
[#14] Re: Toccata

@Blendor, post #13

Ano. Kolorki kolorkami, miłe są, owszem. Miło, gdy system ładnie wygląda, ale... Ale moim zdaniem rzecz w efektywności, szybkości, w wygodzie, a nie w masie wodotrysków.
"Systemowa asceza" sprawdza się zawsze i wszędzie, osobliwie zaś w Amigach Klasycznych, gdzie każdy kawałek wolnej pamięci i każde odciążenie CPU są bezcenne.

Pozdrawiam serdecznie
Des
[#15] Re: Toccata

@Des, post #12

W 100% popieram. Bawiąc się (i ucząc przy okazji) można z WB 3.1 uzyskać wszystkie funkcjonalności WB 3.9. Instalując system w wersji 3.9 mamy wszystko "podane na tacy", ale z praktyki wiem, że często są różne problemy z kompatybilnością. Ja zawsze wolałem postawić system w wersji 3.1 i potem go dostosowywać do własnych potrzeb.
[#16] Re: Toccata

@Des, post #12

Podstawową wadą 3.9 jest to, że praktycznie zawsze, gdy podpinamy jakiś nowy hardware, to musimy uruchamiać Snoopa i analizować pracowicie, co się z czym gryzie, co wyrzucić, co dodać, jak zmodyfikować skrypt startup-sequence.


To jest jakaś nieprawdziwa plotka. Ja mam bardzo bogaty konfig i nigdy nie musiałem sprawdzać co się z czym gryzie. A wręcz przeciwnie. Zero problemów z wielkimi dyskami, walidacją, czy problemem ze starymi kartami jak VLabMotion i Toccata. Dlatego polecam AmigaOS3.9 wszystkim. A ci co lubią sami kombinować, to niech stawiają sobie nawet 3.0.
[#17] Re: Toccata

@Des, post #14

Ale my tu nie mówimy o A500 czy golasie A1200. Bo do takich Amig AmigaOS3.9 nie jest dedykowany. On powstał właśnie dla rozbudowanych Amig.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem