kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A3000 i CF - dwa pytania
1. Czy port VGA (31KHz) w A3000D można zczepić z protem przelotowym na karcie CyberVision64 czy też owa przelotowość działa tylko dla portu RGB a Amidze?

2. ...i pytanie odnośnie CF - mam dwie karty (8 i 4Gb), mam dwie przelotki IDE-CF, obie podłączone do Amigi a dokładnie do X-Surfa, i albo blokują ją (nic nie bootuje), albo zawieszają HDToolBoksa po włożeniu ich do slotu, po załadowaniu systemu. Sam port IDE działa znakomicie z podłączonym standardowym dyskiem. WTF?
[#2] Re: A3000 i CF - dwa pytania

@_arti, post #1

ad.2
przypuszczam :) ze o zworkologi nie zapomniales ?
Sprawdz programem FINDDEVICE (idefix) jak system widzi te CF pod danym device
Osobno CF nie stwarzaja problemow?
[#3] Re: A3000 i CF - dwa pytania

@Norbert, post #2

Hm, zdaje się, że nie mam tam żadnych zworek ale zerknę.
[#4] Re: A3000 i CF - dwa pytania

@_arti, post #1

1. Można połączyć port przelotowy w karcie CyberVision64 z wyjściem VGA (ten z flickerfixer). Co więcej, do karty CyberVision64 w standardzie jest dokładany specjalny kabelek (ja taki posiadam) do tego podłączenia i jest on własnie do podłączenia VGA w Amidze 3000 z kartą graficzną, po to, aby mieć jeden monitor, który będzie wyświetlał obraz i z Amigi i z karty garficznej. A to dla tego przez VGA, gdyż karta graficzna ma wyższe rozdzielczości i korzysta z monitorów VGA i aby nie mieć kłopotów w szukaniu specjalnego monitora to obraz z Amigi jest puszczany przez flickerfixer.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 11:12:47 przez AS
[#5] Re: A3000 i CF - dwa pytania

@AS, post #4

No to luzik, bo se taki kabelek sam zrobiłem i się później dopiero zacząłem zastanawiać, czy tak można
[#6] Re: A3000 i CF - dwa pytania

@_arti, post #5

przelotowosc to nie jest sprawa portu vga w amidze tylko w cv mozesz podlaczyc dowolne zrodlo
[#7] Re: A3000 i CF - dwa pytania

@_arti, post #5

Patrząc po dodatkach, to ta karta była projektowana specjalnie pod Amigę 3000. Amiga 4000 musiałaby mieć wpięty flickerfixer, aby to tak wygodnie chodziło. Stąd jej następczyni CyberVision64 3D była produkowana z dostępną oddzielnie kartą flickerfixer, która w Amidze 3000 nie miała już sensu. Ale bez niej nie było jak podłączyć w Amidze 3000 wbudowanego flickerfixera, gdyż ta karta nie ma gniazda na zewnątrz, a dedykowany flickerfixer podłącza się do CyberVision64 3D bespośrednio do karty.
Oczywiście chodzi mi o rozwiązanie z zastosowaniem jednego monitora i to VGA.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 11:27:15 przez AS
[#8] Re: A3000 i CF - dwa pytania

@AS, post #7

to prawda bo ona byla special for a3000

_arti ja mam przelotowo z sc compserv w A4000 , rewelacyjnie to dziala:) jeden monitorek i nie potrzebujesz zadnych przelacznikow jak to ma miejsce przy rozwiazaniach z mediatorem i nowymi kartami na pci

jedna karta zalatwia wszystko

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 11:30:04 przez Blendor
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem