kategoria: A600
[#1] A600 - problem przy starcie (różne objawy)
Witam :)

Wczoraj nabyłem uzywana Amige 600 i dziś miałem następujące problemy z jej uruchomieniem:
- po uruchomieniu gry (jakies Dizzy) po kilku sekundach w menu gra się zawiesiła (wczoraj gra dzialała OK)
- czasami po reboocie / przy czytaniu z dyskietki (nie kojarze teraz dokladnych okoliczności) pojawiał się Software Failure (standardowe w czerwonej ramce)

od tego czasu zachowuje się ona już tylko w taki sposób:
A) po pewnym czasie nieuruchamiania (kilkadziesiat minut - kilka godzin) przez kilkanaście sekund wyswietla ekran w kolorach:
1 - ciemnoczerwony, robiący sie coraz jasniejszy i zapalone sa LEDy Power i Capslock
2 - z jasnoczerwonego od razu przejście w czarny i po chwili niebieski (kilka mrugnięć) i znow czarny
3 - gaśnie Capslock, Power nadal świeci a ekran robi się: ciemny szary, a następnie coraz jaśniejszy do białego (to wygląda na zwykly POST) - i ekran pozostaje biały, można nacisnąć CTRL+A+A
B) po kolejnych rebootach powtarza się już tylko podpunkt 3 w rożnych wariantach:
3a - ekran pozostaje biały i czeka na CTRL+A+A
3b - nastepuje samoistny reboot po chwili wyswietlania białego ekranu - znow kolory zmieniaja się od ciemnoszarego do białego (to jest najczęsciej występujący wariant)
3c - biały ekran po chwili zmienia się na jasno-czerwony (ROM Failure?)
zauwzylem tez, ze jednorazowo w wariancie 3a świeciła się też Floppy LED (Floppy było podpięte w tej próbie)

Zachowanie było podobne zarówno w przypadku, gdy odłączylem Floppy, mysz i klawiature i podpiąłem rozkręcony sprzęt (samą MB i kickstart), jak przed/po złożeniu do kupy.

Po rozkręceniu zauważyłem też ze ta Amiga posiada podstawke z dwoma Kickstartami (1.3 i 2.0, 2.0 wczoraj się bootował) - jeszcze nie eksperymentowałem z wyciąganiem ich i wsadzaniem pojedynczego kickstarta. Nie ma natomiast żadnego rozszerzenia pamieci itd.

Dodam, że wczoraj przez ponad 2 godziny grania nie było z nią żadnych problemów, a pojawiły się dopiero dzis (po ponownym jej podpięciu itd.), poprzedni wlasciciel wspominal, ze po pierwszym uruchomieniu (gdy sprawdzał czy ten sprzęt w ogole dziala) musiał czekac ok. 10 s na wystartowanie, ale potem wszystko bylo OK.

Co w takim przypadku może być przyczyną problemów? Czerwony ekran wskazywałby na Kickstart, ale przeważnie Self Test nie dochodzi nawet do tego etapu. Podejrzewam też zasilacz, swoją drogą jest podejrzanie lekki ;)
[#2] Re: A600 - problem przy starcie (różne objawy)

@dge, post #1

Skoro wcześniej działała to zacząłbym od wyjęcia wspomnianej podstawki i Kickstartów i wyczyszczenia styków.
[#3] Re: A600 - problem przy starcie (różne objawy)

@dge, post #1

A ja bym zaczął od sprawdzenia czy nic nie wylało na płycie, następnie standardowo wymiana wszystkich kondensatorow na nowe i sprawdzenie czy ten sprzęt nie posiada zimnych lutow bo one tez potrafią na mieszać!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem