kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A3000 i UW SCSI przez przelotkę
Mam taką przelotkę i taki dysk (UW). Po podłączeniu ich do FastLane'a, wszystko działa wyśmiennicie. Zrobiłem partycje, skopiowałem dane ...ale jak podpinam toto pod standardowy kontroler, to Amiga chwilę zaczytuje coś z niego (1 sekunda, pewnie SetPatch) i zaraz dioda power zaczyna migać kilka razy, poczym następuje reset*. Why?


*) dzieje się to zarówno na moim lekko spatchowanym 3.9 jak i na czystym 3.0.
[#2] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #1

Why?


Wbudowany kontroler WC33C93A jest zwyczajnie zbyt stary. Obsługuje tylko zwykłe SCSI (nie II) i źle radzi sobie z nowszymi dyskami (nawet w trybie kompatybilności wstecznej).

Wiele też zależy od posiadanej rewizji tego układu. 04 jest szczególnie paskudna, nowsze są nieco lepsze, ale niewiele... Dodajmy do tego jeszcze kwestie często błędnej terminacji na płycie A3000 i mamy recepte na niedziałanie SCSI :P.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 11:53:12 przez strim
[#3] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #1

czy bez s-s , masz dostep do dysku?
[#4] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #1

oo dolaczam sie do pytania....
nie ktorzy w dziale gielda zapewniaja ze dziala taki dysk bez problemu z A3000

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 12:10:53 przez HOŁDYS
[#5] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@HOŁDYS, post #4

nie ktorzy w dziale gielda zapewniaja ze dziala taki dysk bez problemu z A3000

Dziwne tym bardziej że wariantów płyty głównej A3000 jest co najmniej kilkadziesiąt...
[#6] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@Norbert, post #3

Sprawdzę, jak będe w domu ale widzę, że generalnie lipa z tym będzie...
[#7] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@stachu100, post #5

Dziwne tym bardziej że wariantów płyty głównej A3000 jest co najmniej kilkadziesiąt...

od 6.1 do 9.0 .. prosciej jest w Amidze ktora mam .. A3000T ma tylko jedna wersje plyty PCB
[#8] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@HOŁDYS, post #7

Niezupełnie.
Każda z rewizji płyty głównej mogła być obsadzona różnymi wersjami układów. Czyli z jednej rewizji PCB robi się kilkanaście kombinacji w komputerach fabrycznie nowych.
To samo jest dla A3000T.
O modyfikacjach robionych przez serwisy/użytkowników nie wspomnę.
[#9] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #1

Ale podłączałeś dysk sformatowany na FastLane pod kontroler na płycie? Czy ten dysk wyczyściłeś i od początku zainstalowałeś na wbudowanym kontrolerze? Ja miałem podobne przeboje z dyskiem IDE, który formatowałem na pececie pod UAE - po podłączeniu do Amigi po komendzie setpach było od razu guru (dioda mrugała) i tak w kółko. Przy starcie bez s-s uruchomienie setpacha powodowało reset. Pomogło przepartycjonowanie dysku pod Amigą. Co ciekawe z innym dyskiem nie miałem takich problemów - zrobiony pod UAE zadziałał od razu pod Amigą...
[#10] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@gorzyga, post #9

Nie wiem ocb. Właśnie podłączyłem jeszcze raz pod standardowy kontroler, i chyba podpiąłem pod inna wtyczkę na taśmie ale wygląda na to, że wszystko normalnie działa...
[#11] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #10

Z ciekawości zapytam jaką masz rewizję płyty A3000, jaką rewizję układu SCSI i czy masz obsadzone rezystory terminujące szyne (nieopodal złącza).
[#12] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@strim, post #11

Będe rozbierał Amige jutro, przygotowując kartę do wysyłki do Stacha100, to zrobię ci fotkę.
[#13] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #12

O, jeszcze jedno. Właśnie to zauważyłem. Pod ClassicWB 3.9 jest wszystko OK, natomiast pod ClassicWB 3.1 Amiga nie widzi partycji powyżej 2GB. Wszędzie jest SFS. Da się to jakoś naprawić?
[#14] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #13

W ClassicWB3.1 podmieniony jest scsi.device ?
[#15] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@Norbert, post #14

Nie - sam podmieniłem ale dało to tylko tyle, że HDToolbox widzi dwie partycje 7GB jako 2x3.9GB a HDInstTools nie widzi żadnych.

Wpadłem na inny pomysł. Mianowicie zamiast obecnego wariantu, czyli dwie z systemem + 2x7GB, zrobię w obrębie 4GB 2 systemowe + JEDNĄ duża partycje (ok. 3GB) tak, by była widoczna w 3.1 a powyżej 4GB będzie druga - 13GB, widoczna pod 3.9... i w sumie będzie gites. Chyba.
[#16] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@_arti, post #15

W takim przypadku pod 3.1 pomocne moze być:
loadmodule scsi.device

z tego artykułu http://www.apc74.ppa.pl/PPA/4GB/Amiga1200_ROM_3.0_i_SFS.html
[#17] Re: A3000 i UW SCSI przez przelotkę

@Mir3k, post #16

Tak myślałem, że samo przekopiowanie do DEVS: nie wystarczy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem