kategoria: A1200
[#1] A1200 i CDROM
w jaki sposób mogę odczytac dane z cdromu pctowego na a1200 (potrzebne kable mam ) chodzi mi o soft.
[#2] Re: A1200 i CDROM

@jaro, post #1

a jaki masz zainstalowany OS ? razem z 3.5 i 3.9 jest dostarczony pakiet CacheCDFS... jesli posiadasz starszy OS to rozejrzyj sie (Aminet) za darmowym AmiCDFS, albo kup ktorys ze znacznie lepszych imo: AllegroCDFS, CacheCDFS, AsimCDFS

[#3] Re: A1200 i CDROM

@jaro, post #1

Nie ma takiego "czegos" jak CD-ROM Amigowy czy Pecetowy. Standard to standard. Nawet gdy beda sie nazwy "merdaly" to i tak wszystkie dane odczytasz. Jezeli nic nie znajdziesz to wysle ci pare sterownikow...
[#4] Re: A1200 i CDROM

@Andrzej Drozd, post #3

heh no wlasnie jestem w trakcie szukanie heh...
jak cos masz to b.prosilbym o przyslanie
mam niby zainstalowany cacheCDFS ale wystepuje
jakis krytyczny wyjatek czy cus :DD
pozdrawiam
[#5] Re: A1200 i CDROM

@engine, post #2

Asimware sie wypiela na amige (a wlasciwie zostala wypieta bo zostala sprzedana) i zarowno AsimCDFS jak i MASTERISO sa programami ktore mozna okreslic jako "dobra porzucone" wiec jezeli tylko ktos chce (moim zdaniem) ma prawo uzywac piratow.
No chyba ze wciaz jest jakis legalny dystrybutor tych programow :))


PS.
Nie mozna mowic o kradziezy w sytuacji kiedy osobnik okradany nie ma nic przeciwko temu, albo nawet nie chce przyznac ze to co mu sie "zabiera" nalezy do niego.
Podobnie jest np z ruchomosciami .... dla przykladu auto kwalifikuje sie kjako krsadzione dopiero w momencie kiedy wlasciciel zglosi kradziez a w wypadku zlapania na goracym uczynku jest tylko podejzenie kradziezy (oskarzenie nie musi byc wniesione:).

To co napisalem jest moim zdaniem w aspekcie prawnym (co do poprawnosci to 100% pewnosci nie mam :) w aspekcie moralnym jest w zasadzie podobnie chociaz to od indywidualnej sytuacji zalezy czy mozna kogos nazwac zlodziejem czy nie.
[#6] Re: A1200 i CDROM

@jaro, post #1

asimCDFS v.30 tylko jak masz 3.1 mozesz miec drobne klopoty!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem