kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy
No właśnie. Mam taki zestaw. Miałem z nim problemy wcześniej więc wczoraj wziąłem się za "naprawę" - skróciłem kabel, usunąłem wtyczkę, przylutowałem kabel do płytki z PICem, umyłem klawisze i obudowę itp. Podłączyłem i wszystko wydawało się OK do czasu aż uruchomiłem Genesis i AmIRC. Po chwili klawiatura zachowywała się tak jakby był wciśnięty ciągle jeden klawisz. Na chwilę pomaga wypięcie klawiatury i ponowne jej podłączenie. Gdy nie jest uruchomiony Genesis wszystko wydaje się być OK (nie licząc niedziałającego klawisza Ctrl ale to już wina klawisza). Z klawiaturą pecetową Logitecha wszystko jest OK.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy to badziewność infinitiva czy interfejsu Gift czy jeszcze coś innego.
[#2] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@Jenot, post #1

Jak sam zauważyłeś z pecetową klawiaturą Logitecha wszystko działa ok. Obstawiam klawiaturę Infinitiva. Dobrze byłoby podłączyć inna klawiaturę od Infinitiva, wtedy miałbyś 100% pewności.
[#3] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@Sir_Lucas, post #2

Jakieś pół roku temu wymieniałem klawiaturę od A1200 siedzącą w obudowie Infinity, pierwsze objawy były podobne do opisanych tutaj.
W A1200 zajechałem dwie klawiatury, pierwszą mechanicznie, niepotrzebnie ją rozebrałem kiedyś do mycia i klawisze zaczęły wypadać, druga odeszła z wiekiem chyba padła jej elektronika.


Pozdrawiam
[#4] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@RadoslawF, post #3

Sprawdzone na dwóch klawiaturach od A1200 - to samo. Dlatego pozostaje podejrzany interfejs infinitiva.
[#5] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@Sir_Lucas, post #2

A masz klawiaturę infinitiva? To znów możemy zorganizować jakieś małe "party" ;)
[#6] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@Jenot, post #5

Niestety już nie mam. Zostaje tylko wybrać się na jakieś party ;) Najbliższe party w naszych okolicach to chyba odbędzie się w lipcu nad jeziorem Białym (pozdro MarX) OK
[#7] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@Sir_Lucas, post #6

No jak w lipcu? Drako mówił, że będzie organizował coś wcześniej. :)
[#8] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@Jenot, post #1

moja klawa infinity dziala z pc normalnie zobacz czy ci zadziała dobrze :) pomysł
[#9] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@EllipticDawid25, post #8

Ha, jakbym miał PC to bym sprawdził :) Ale to jest jakiś pomysł. Sprawdzę w piątek jak działa z PC.
[#10] Re: Klawiatura Infinitiv i interfejs Gift - problemy

@Jenot, post #9

A rzeczywiście coś ponoć ma być w czerwcu. Coś ala home party :D
Klawiatura od Infinitiva powinna działać tak jak normalna klawa PC podłączona do peceta.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem