kategoria: CDTV
[#1] CDTV Kickstart
Panowie. Banalne pytanie. Gdzie podpiac przelacznik Kickstart w CDTV. Czyzby tam posrodku plyty gdzie ta jedna jedyna zworka jest?
[#2] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #1

Przelacznik KickStartu montuje sie pod oryginalny uklad ROMu.
Tam gdzie jest ta zwora montuje sie przelacznik ktory umozliwia wylaczenie CD-ROMu
[#3] Re: CDTV Kickstart

@Phibrizzo, post #2

Czyli o ile dobrze rozumie to potrzeba dwoch przelacznikow?
[#4] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #1

Napisz dokładniej, bo nie napisałeś co chcesz dokładnie podłączyć, przełącznik jako fizyczny "pstryczek" czy może całe urządzenie wpinane w podstawkę zamiast oryginalnegoi ROMu, tak się dziwnie składa, że i na to i na to mówi się przełącznik a tobie pewnie chodzi o przycisk/przełącznik dźwigniowy do wyboru ROMu?
[#5] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #3

Niekoniecznie choc mozna.
Polecam Ci moj artek na ten temat:

http://www.ppa.pl/sprzet/przelacznik-kickstartu-1.3-3.5-do-amigi-cdtv.html
[#6] Re: CDTV Kickstart

@rafgc, post #4

Dokladnie tak.
[#7] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #6

Musiałbyś pokazać to urządzenie do przełączania kickstartów.
[#8] Re: CDTV Kickstart

@rafgc, post #7

Nie mam zadnego urzadzenia. Mam CDTV i tylko tyle. Myslalem ze sam glupi przelazcznik wystarczy.
[#9] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #8

lol :) musisz mieć kawałek płytki z podstawkami na kickstarty albo kość, w której są zaprogramowane dwa kickstarty, Commodore nie montowało dwóch kickstartów do żadnych Amig, zresztą kiedy wypuszczali CDTV to chyba nawet nie było innego niż 1.3.
[#10] Re: CDTV Kickstart

@rafgc, post #9

No to zes mnie pocieszyl. Mimo wszystko dziekuje wszytkim za zainteresowanie.
rafgc a zrobilbys mi taki dynks do karty cf co sie chwali TUPCOM ze od ciebie ma, a jesli tak to za ile szmalcu? :d
sorry nie czuj sie obrazony ale cenie ludzi ktorzy cos umieja zrobic
Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 01:57:41 przez Guchy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 02:00:15 przez Guchy
[#11] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #10

Toż chyba mi się gdzieś film urwał, bo nie pamiętam, żebym kiedyś robił "dynks" do kart, masz kartę CF napędzaną dynksem?
[#12] Re: CDTV Kickstart

@rafgc, post #11

EEE to moze mi sie urwal i moze to nie o ciebie chodzilo :D Sam juz nie wiem :D
[#13] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #12

Dynks mówi się u nas na denaturat, a skoro chcesz denaturat do kart CF, to znaczy, że chyba jakąś epokę przespałem, bo ja mam cały czas archaiczną kartę na prąd elektryczny, pewnie dzisiaj już rzadko spotykaną.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 13:38:08 przez rafgc
[#14] Re: CDTV Kickstart

@rafgc, post #13

No widzisz jak ten postep goni :D HIHI
[#15] Re: CDTV Kickstart

@Guchy, post #14

Mam adapter i mam kickstart 1.3/3.1 w jednej kości, ale to wszystko na prąd, sprawdź, jeśli nie wymienili u Ciebie wszystkich gniazdek elektrycznych na dynksozłączki, to może dasz radę z tego skorzystać. Aha, Amiga też musi być w tej starszej wersji, czyli w przewodach ma płynąć prąd, a nie dynks.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 14:40:16 przez rafgc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem