kategoria: CDTV
[#1] Taśma, "przedłużacz" dla socketu 68000
Po wiekach witam ponownie.

Z bratem bedziemy próbować umieścić te rozszerzenie:
klik
w czarnulce. Prawde mówiąc jest to rozszerzenie dla A500 lecz podobno nic nie stoi na przeszkodzie by móc z powodzeniem wpakować ją do CDTV. Teraz pytanie, karta jest w drodze, lecz obawiam się że się nie zmieści do obudowy (zdjeta pokrywa), czy jest ktoś z forum, kto podjąłby się zrobienia dla mnie taśmy z podstawkami pod 68000 na tyle długiej bym mógł kartę schować gdzieś pod PCB?
Brat pytał speca z tego forum ale niestety bez sukcesu. Czy mogą być jakieś problemy jeśli taśma będzie zbyt długa? jak to widzicie?

Pozdrawiam!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 02:04:30 przez Advesarius
[#2] Re: Taśma, "przedłużacz" dla socketu 68000

@Advesarius, post #1

Kup sobie dwie podstawki i połącz taśmą, taśma jak będzie za długa, to będzie problem z przesłuchami między przewodami, teoretycznie 40cm taśma IDE potrafi znieść transfer 33MB/s, transfer między procesorem a płyta Amigi oscyluje w granicach 3MB/s. Najlepiej byłoby użyć taśmy 80pinowej o połączyć co drugą żyłę z masą, ale tylko z jednej strony. W
A600 np jest taki przełącznik kickstartów na taśmie o długości około 15cm i działa.

To nie ty może do mnie pisałeś w tej sprawie?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 15:23:49 przez rafgc
[#3] Re: Taśma, "przedłużacz" dla socketu 68000

@rafgc, post #2

Ja moge zaproponowac, wyciecie od dolu w ekranie otworu dokladnie pod nozkami podstawik pod procesor i podlutowac sie do punktow.
Mysle ze tak tasma bedzie miala krotsza dlugosc.
[#4] Re: Taśma, "przedłużacz" dla socketu 68000

@rafgc, post #2

Nie, to mój brat ;)

Dzięki za porady. Po prostu manualnie nie czuje się na siłach żeby zrobić taką tasiemkę, bo kupić podstawki i taśmę to pryszcz, ale profesjonalnie "skleić" wszystko razem by to sprawne było to już niekoniecznie coś fajnego.

Zobacze co da się zrobić może coś wykombinuje. Dzięki!
[#5] Re: Taśma, "przedłużacz" dla socketu 68000

@Advesarius, post #4

No proszę cię :) nie musi to wyglądać idealnie bierzesz taśmę i lutujesz pin do pina, podklejasz sobie później klejem na gorąco izolując jednocześnie styki i wszystko.
[#6] Re: Taśma, "przedłużacz" dla socketu 68000

@rafgc, post #5

wiem wiem.... to jest very easy ale znajac moje (nie)szczescie, to po jakimś czasie się to wszystko spier.... i bedzie boom! OK
[#7] Re: Taśma, "przedłużacz" dla socketu 68000

@rafgc, post #5

Są gniazda i wtyczki DIPowe zaciskane na taśmę. Możesz mieć problem ze znalezieniem DIP64 akurat, ale to chyba najbardziej eleganckie rozwiązanie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem