kategorie: A600, Sprzęt
[#1] A600 - problem
Dzisiaj podczas gry na A600 obraz nagle zrobił się "niebieksawy" , wygląda tak jakby nie było koloru czerwonego . Na początku myślałem, że to winda przejściówki RGB-VGA, ale niestety ona jest dobra. Najgorsze jest to, że po podpięciu Amigi do TV przez wyjście Composite obraz jest normalny. Na płycie nie ma poprzepalanych części , wszystkie ścieżki są też całe. Ma może ktoś jakiś pomysł co mogło się popsuć
[#2] Re: A600 - problem

@Olo, post #1

Kable, wejście w monitorze, wyjście RGB w Amidze.


Pozdrawiam
[#3] Re: A600 - problem

@Olo, post #1

Któryś z układów na płycie: Q231, Q232, Q233. Ja tak miałem u siebie - obraz był fioletowy. Padł Q232 bodajże.
[#4] Re: A600 - problem

@Olo, post #1

Może być tak jak pisze altcomputing, ale może też masz problem z kondensatorami elektrolitycznymi i kwas z nich wyżarł co nieco w okół układu U12 (CXA1145)? Jak możesz zrób zdjęcie w wysokiej rozdzielczości w okolicach modulatora, wyjścia wideo i właśnie U12.
[#5] Re: A600 - problem

@gorzyga, post #4

Niestety nic się nie rozlało

Tu jest zdjęcie - KLIK

Jak widać wszystko jest raczej w porządku .
[#6] Re: A600 - problem

@Olo, post #5

No tak, wszystko wygląda ładnie, kondzie nie wylały. Hmm, ciekawe. Masz możliwość sprawdzenia na 100% czy z Amigi nie wychodzi poprawny obraz, masz może kabel Amiga RGB Scart? Ewentualnie możesz w przejściówce zamienić miejscami kolory, żeby upewnić się, że to coś z Amigą. Jeżeli tak, to trzeba szukać zaniku sygnału z wyjścia U12...
[#7] Re: A600 - problem

@Olo, post #1

Sprawdz dokładnie przejściowkę, jak i gniazdo video. Ja kiedys mialem problem z tym gniazdem, piny były pęknięte. Podobnie jak w porcie joya. Na pierwszy rzut oka nic nie widać. Prze dzwon miernikiem. Sprawdz czy nie ma zimnych lutow.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem