kategoria: CDTV
[#1] Wypalanie płyty CDTV na PC
Wiem, że jest miliard wątków na ten temat. Przestudiowałem już każdy.

Ale nie znalazłem odpowiedzi na podstawowe pytanie:

Jak ustawić parametry w Nero, żeby wypalić obraz ISO dla CDTV ?

I drugie pytanie: czy da się testować na płytach CD-RW ?

Zrobiłem kompilację ISO w ISOCD używając WinUAE. Pod WinUAE bootuje się jak należy, natomiast po wypaleniu w Nero na CD-RW i włożeniu do CDTV nie dzieje się nic... troszkę poświeci kontrolka od CD-ROMu i ... nic... Nawet obraz nie robi się "czerwony". Czy to wina CD-RW czy złych ustawień w Nero ?

Wypalam z ustawieniami x4, DiscAtOnce/SesionAtOnce, Dane 1... i więcej nie da się ustawić przy wypalaniu ISO.

Ktoś ma jakieś doświadczenie ? Tylko proszę bez "google", "musisz poszukać", "ja nie próbowałem ale słyszałem że się da"
[#2] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@ExciterELB, post #1

To powiem Wam jedną rzecz. Dość istotną. Otóż CDTV nie czyta CD-RW ! Znalazłem jakąś czystą CD-R, wypaliłem kompilację... i DZIAŁA ! :D
[#3] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@ExciterELB, post #2

hehe, mało że istotna, to dość oczywista..
[#4] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@ExciterELB, post #2

No to akurat żadna tam rewelacyjna wiadomość.
I na starszych PC z wiekowymi napędami CD-RW sprawia problemy. Generalnie w ogóle CD-RW to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie.

Serdelki
Des
[#5] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@ExciterELB, post #1

Kolejny problem to ładny, prosty, startup-sequence i jak najmniejsza ilość koniecznych aplikacji do uruchomienia WB. Na chwilę obecną "na żywca" pociągnąłem katalogi z CDPD i startup'a, ale jest to trochę za bardzo rozbudowane :/ Próbowałem to uprościć, ale coś nie bardzo mi idzie. Ma ktoś może jakiś złoty środek na jak najprostszego startupa ?

Pomnę, że marzy mi się zaraz po zabootowaniu amisi, menu z którego będę wybierał grę i po wyborze (po resecie lub bez) amisia odpali grę z obrazu adf nagranego na CD .. ahhh marzenia :)
[#6] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@ExciterELB, post #5

Obadaj moją stronę (patrz stopka) - popełniłem na niej artka o płycie startowej dla CDTV (dział Poradniki...) i jest tam opis minimalnej Startup-Sequence, którą można jeszcze bezpiecznie okroić wywalając np. polecenia FF, CLS, ECHO itd.

Co do odpalania adfa z CD - zapomnij na gołej CDTV

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 21:08:49 przez APC74
[#7] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@APC74, post #6

Chłopie ! za ten tutorial o startup-sequence to należy Ci się skrzynka wódki ! W końcu wiem co jest do czego !

btw.. MakeCD jest chyba trochę przekombinowanym kombajnem, osobiście używam ISOCD, jest mało skompkikowany i całkiem świetnie sobie radzi z "obrazowaniem".

Może w wolnej chwili też bym jakiegoś tutka stworzył.. widzę, że sporo ludzi szuka konkretnej, prostej instrukcji jak wypalić CD bootującą dla CDTV...
[#8] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@ExciterELB, post #7

Może w wolnej chwili też bym jakiegoś tutka stworzył

Jestem za popełnij artka, stawiam browar :D
[#9] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@Hellena, post #8

Przecież już jest.
[#10] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@Dark_luke, post #9

ale nie dla ISOCD
[#11] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@ExciterELB, post #10

E co tam MakeCD jest prosty jak drut.
[#12] Re: Wypalanie płyty CDTV na PC

@Dark_luke, post #11

Ja tam nie wiem... ale tutek dla MakeCD jest jakiś podejrzanie wielki w stosunku do tego co robię pod ISOCD... no i zawsze to jeden tutek więcej będzie :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem