kategorie: Programy, Sprzęt
[#1] 060 i czysty WB
Mam banalny problem - próbuje odpalić czysty system (3.1) pod CyberStormem MK2 060 i SetPatch powoduje natychmiastowe guru. Dorzuciłem 68060.library ale to samo. Nie chce wystartować. Jak to odpalić?
[#2] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #1

Spróbuj bez zbotować bez sekwencji startowej, a potem LoadWB. Wczoraj akurat ładowałem Workbecnha 3.0 z dyskietki (z dograną .lib 060ki) i podczas normalnego botowania było Guru, a bez sekwencji i LoadWB wszystko OK. :)
[#3] Re: 060 i czysty WB

@Deftronic/..., post #2

Tak idzie ale chce pozniej zainstalowac CGX'a a ten chyba bez SetPatcha nie ruszy, wiec slabe to rozwiazanie.
[#4] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #3

A, to nie wiem... Nie korzystam CGX, tylko P96.
[#5] Re: 060 i czysty WB

@Deftronic/..., post #4

Obojetne, moze byc p96 ;) ale bez SP nie ruszy. W tym problem.
[#6] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #1

Samo dorzucenie 68060.library nie wystarczy. Musisz mieć stuba biblioteki 68040.library (uprzedzając ew. pytania, wersja tej biblioteki która jest w WB 3.1 nie zadziała z 68060). Zwykle taki stub jest rozprowadzany razem z 68060.library.

Ewentualnie możesz zainstalować pakiet MMU.library co też rozwiąże problem (gdyż ono dostarcza własne implementacje bibliotek 680x0.library).
[#7] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #1

Daj nowszego SetPatcha, nie wiem czy 43.6b z aminetu załatwi sprawę, ja dawałem z 3.9 i działało.
[#8] Re: 060 i czysty WB

@altcomputing, post #7

Zaraz sprawdze jedno i drugie, tylko wyjde z wanny
[#9] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #1

Dograj 68060.library oraz 68040.library obie z pakietu bibliotek dla cyberstorma i problem zniknie.
[#10] Re: 060 i czysty WB

@lekarz_med, post #9

Dorzucilem obie i hula. Dzieki wszystkim OK
[#11] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #10

Ok, nie będę już zakladał nowego tematu i walnę tu. Wszystko to robię po to, by odpalić zwaloną Retinę, którą ostatnio kupiłem. Co prawda, na 75% już wiem, co jest popsutę i na szczęście da się to wymienić ale dla pewności, przed robieniem zakupów spytam:

- co to jest za element? Czy to jakiś oscylator i można go zastąpić takim samym w innej obudowie?
- jak obsadzić pamięci, by z 4MB zrobiło się 2? Czy jest tu jakaś reguła, czy po prostu mogę wyjąć połowę? (na zdjęciu już to zrobiłem)
- jaką tolerancję częstotliwości taktowania ma ta karta? Jeśli jest zamontowany generator 32MHz, to czy 32,765 lub 33Mhz będzie za dużo?


Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 13:15:31 przez _arti
[#12] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #11

To jest oscylator, możesz go zastąpić takim samym w innej obudowie, byleby miał 2 piny tak jak ten.
[#13] Re: 060 i czysty WB

@altcomputing, post #12

Eh, już widzę, że będzie ciężko...
[#14] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #13

REZONATOR

To popularny kwarc, z tego co kojarzę, był używany w dekoderach PAL...
[#15] Re: 060 i czysty WB

@gorzyga, post #14

Dzięki! Fajnie, że firma nawet z Łodzi jest :)
[#16] Re: 060 i czysty WB

@_arti, post #1

Odpowiedź jest prosta. Potrzebujesz dyskietki z 68060.library którą dostarcza producent karty procesorowej z 68060.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem