kategoria: CDTV
[#1] Kickstart switch CDTV
Witam
Mam problem z przełącznikiem kickstartów 1.3/3.0 CDTV Micro - luc. Nie odpala na KS 3.0 myślałem że może padły epromy ale włożyłem do 500 i wszystko ok. Zadział 1.3 i 3.0.
Myślałem że to wina podstawki pod KS wymieniłem ale nic nie dało. W przełożeniu 1.3 ok a w 3.0 czarny ekran. Są tam kabelki do podpinania po wyłącznik CD- romu i przełącznika oraz kabelek z opisem reset. Miał być niby podpięty pod układ U25 14 nóżkę ale nie jestem pewien. Spróbowałem przylutować ale nic to nie dało. Niby działa na 500 a na CDTV nie. Może ten kabelek źle podpięty miał może ktoś taki przełącznik? Albo pomysł jak to ustrojstwo odpalić na CDTV?
[#2] Re: Kickstart switch CDTV

@Dark_luke, post #1

Sorki ma być niby nóżka nr 8.
Hmm a po wnikliwszym wgłębieniu w temat to sygnał reset jest na nóżce nr 11.
Na nr 8 jest IOreset. Chyba że się mylę?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 00:26:09 przez Dark_luke
[#3] Re: Kickstart switch CDTV

@Dark_luke, post #2

Na CDTV nie działa bo żeby na CDTV zadziałał kick 1.3 potrzebne jest chwilowe wyłączenie CD-romu i ponowne jego załączenie, można to robić ręcznie za każdym razem, można też wykorzystać do tego układ który jest w switchu, a układ ten wykorzystuje sygnał reset. To, że nie działa może świadczyć u awarii układu który znajduje się na switchu.

Odnośnie nóżek układu U25 to jest tak jak piszesz.
[#4] Re: Kickstart switch CDTV

@Maniu, post #3

Ale tam jest specjalny kabel do włączania wyłączania CD-ROMU. Podłączany do JP15 własnie.
Jest to KS dedykowany do CDTV. Jest tam własnie układ mający chyba za zadanie chwilowe wyłączanie CD-romu. Zdjęcie wrzucę do grafiti.
[#5] Re: Kickstart switch CDTV

@Dark_luke, post #4

A czy próbując uruchomić CDTV na kickstarcie 3.0 masz włożoną jakąś płytę do napędu lub dyskietkę do stacji? Bo wg. manuala podanego na stronie cytuje: "Jeśli korzystamy z nowszego Kickstartu z załączonym CD-ROM-em i nie włożymy dyskietki do stacji dysków ani płyty CD do czytnika, to nie pokaże się firmowe logo, lecz nastąpi GURU. Jednak niegroźne, po automatycznym resecie znowu nastąpi próba uruchomienia z któregoś z napędów."
[#6] Re: Kickstart switch CDTV

@Maniu, post #5

Ale bez różnicy czy jest płyta czy dyskietka. Poza tym jakie guru ? Jak obraz jest cały czarny w ogóle nie startuje. Jakby był Guru to byłby postęp a tak nic. I to jest dziwne.
Skąd masz manuala?
[#7] Re: Kickstart switch CDTV

@Dark_luke, post #6

http://www.ppa.pl/sprzet/przelacznik-kickstartu-1.3-3.5-do-amigi-cdtv.html
[#8] Re: Kickstart switch CDTV

@Maniu, post #7

Ale ten niestety nie ma za dużo wspólnego z moim.
[#9] Re: Kickstart switch CDTV

@Dark_luke, post #8

Ale działa na podobnej zasadzie. Zważ na to, że przy kicstarcie 3.0 w CDTV nie zobaczysz ani animacji CDTV ani dyskietki wskakującej do napędu charakterystycznej dla amigi z kickiem 1.3. Co innego jakbyś miał zaktualizowane extended romy.
[#10] Re: Kickstart switch CDTV

@Maniu, post #9

Powinienem zobaczyć ekran KS 3.0.
Tak jak pisałem w przełączniku jest układ resetujący który powinien pozwolić na uruchomieniu CD-ROM na KS 3.0
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem