kategoria: A1200
[#1] Rozszerzenie pamięci
Zamieściłem w Giełdzie info, że chcę kupić.
Szukałem też na Allegro. :)

Ale tutaj: http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro&id=191&sid=ce0ebd4f5ebde6af4685089245675514 jest.
Co sądzicie o tym (cena dość przystępna). Nada się?
[#2] Re: Rozszerzenie pamięci

@WojT_GL, post #1

Jak najbardziej, musisz tylko pamiętać że mogą wystąpić problemy z PCMCIA przy 8MB, wtedy będzie trzeba przestawiać na 4MB. Ale w WHDLoad to i tak wystarczy.

Cena może być i przystępna, ale najpierw zadzwoń i zapytaj czy w ogóle jest, bo strona jest z reguły nieaktualna...
[#3] Re: Rozszerzenie pamięci

@altcomputing, post #2

Do WHDLoad wystarczy nawet 4Mb jeśli planujesz używać Amigi do czegoś więcej lepiej odłóż i kup porządne turbo.
[#4] Re: Rozszerzenie pamięci

@miro_78, post #3

Wlasnie to jest problem ktory pojawil sie na SACP :)
Wiadomo ze apetyt rosnie w miare jedzenia - i znajac siebie to za chwile zechce miec turbo...
Tylko czy aby juz teraz? Jakie turbo? czy mam wydac 400, 600 czy 1000 zl?
Co bede robil? Gral + ogladal dema + programowal w asm (jak sie w koncu do tego zabiore).

To tyle poki co ...

ALT: Mowiles na SACP ze masz jakies turbo :)...

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 14:04:28 przez WojT_GL
[#5] Re: Rozszerzenie pamięci

@WojT_GL, post #4

Z tego co opisujesz to uważam że rozszerzenie wystarczy inwestycja w turbo 030/32mb to jakies 500pln. To już sporo więcej ale i wydajność zdecydowanie większa. Wszystko zależy od zasobności portfela najlepszym rozwiązaniem jesli chcesz porzadnego kopa to 040 lub 060. 68030 są mało opłacalne względem osiągi - cena.
[#6] Re: Rozszerzenie pamięci

@WojT_GL, post #4

[#7] Re: Rozszerzenie pamięci

@Art, post #6

030 do starszych gierek i dem jest w 100% OK, ale do nowszych, w szczególności demek, 040 to absolutne minimum.

WojT_GL: Mam Apollo 1240/33. Czekam na jeden układ do niego, żeby go uruchomić. Cenę Ci mówiłem za niego na SACP. Plusem tej karty jest to, że jeśli uznasz że 040 do demek jest Ci za słabe, możesz dość tanim kosztem przerobić je na 060 nawet 80MHz.
[#8] Re: Rozszerzenie pamięci

@altcomputing, post #7

Ja uzywam Blizzarda III 1230/50mhz i jeszcze nie było gry która by nie ruszyła pod whdload. Classic Workbench też ładnie/sprawnie/szybko/stabilnie działa. Da się z tym skonfigurować ładnie wyglądający i stabilny systemik. Jeżeli chodzi o "poważniejsze sprawy" to 060 ale wydatek dwa razy tyle co 030 ale za to komfort i szybkość nieporównywalne.
[#9] Re: Rozszerzenie pamięci

@Art, post #6

W tej cenie to jeszcze trochę poleży, nie spieszył bym się.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem