kategoria: Sklepy
[#1] Genesis i serwer NTP
Hej,
ktoś korzysta z tego? Moja Amiga nie ma zegara i bardzo by mi się to przydało ale googlam jakieś wątki z 2006 z Genesis+ntp i żaden z podanych serwerów nie działa. Genesis mówi, że dany host nie odpowiada pod /daytime/. I w sumie to samo się dzieje na pl.pool.ntp.org... który generalnie działa.
[#2] Re: Genesis i serwer NTP

@_arti, post #1

Daytime i NTP to dwa oddzielne protokoły. Nie możesz oczekiwać od serwera NTP, że będzie rozmawiał protokołem Daytime. Na aminecie wala się program NTPSync, który rozumie protokół NTP, tego użyj, a tak w ogóle to google.
[#3] Re: Genesis i serwer NTP

@_arti, post #1

Moja Amiga nie ma zegara

W dzisiejszych czasach RTC to raczej obowiązek.
Nie wspominając o fakcie resetowania się ustawień kontrolera SCSI na płycie A3000 - jeżeli jest używany.
[#4] Re: Genesis i serwer NTP

@stachu100, post #3

@Strim
Dziękuje, zadziałało - dodałem sobie event w Genesis i musiałem trochę pokombinować z sekwencją startową, coby TinyMeter załapał zmieniony/właściwy czas ale generalnie działa OK

Z tym NTP zasugerowałem się, bo MiamiDX z tego korzysta i myślałem, że to jedno i to samo.


@Stachu
Nie ta Amiga... chociaż tak naprawdę, w obu nie mam działającej baterii.

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 00:47:38 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem