kategoria: Mediator
[#1] Sapphire Radeon 9250
Wpadła mi w łapy za darmo karta Sapphire Radeon 9250 128 MB PCI.
Ma dwa wycięcia - zasilanie 3,3/5,0V.
Czy ta karta zadziała w A3000 z Mediatorem pod OS 3.9?
[#2] Re: Sapphire Radeon 9250

@Nightmare777, post #1

Tak, ale to że ma dwa wycięcia wcale nie oznacza że zadziała pod Mediatorem bez przeróbki na 5V.
[#3] Re: Sapphire Radeon 9250

@Nightmare777, post #1

Jakaś znajoma ta karta.

Na elektrodzie była mowa o:
1. XFX Geforce 4 MX 440 64 MB DDR AGP x4
2. ATI Radeon 9250 128 MB PCI (tak, stare PCI, nie PCI-E!)

:D
[#4] Re: Sapphire Radeon 9250

@LeszczAmiga, post #3

I co z tego?
[#5] Re: Sapphire Radeon 9250

@altcomputing, post #2

Mam taką samą kartę i zasilanko 5V ,medek tx , karta pracuje tzn się grzeje lecz nie wyświetla jak na razie obrazu. Coś źle robię w picasso 96.
[#6] Re: Sapphire Radeon 9250

@Jacol, post #5

Przecie Medek TX akceptuje bardziej popularne Radeony z zasilaniem 3.3V.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 12:39:07 przez strim
[#7] Re: Sapphire Radeon 9250

@strim, post #6

No tak lecz zasilacz jest jeszcze stary , nie posiada 3,3v .
[#8] Re: Sapphire Radeon 9250

@Jacol, post #7

Sprawdź czy "pciinfo" widzi tą kartę. Jeśli nie, to zmień zasilacz na ATX, tak będzie znacznie łatwiej.

Jeśli widzi, to przejdź jeszcze raz instrukcję instalacji, która znajduje się na płytce dołączonej do Mediatora. Jest szansa, że faktycznie coś źle zrobiłeś.
[#9] Re: Sapphire Radeon 9250

@strim, post #8

Mam jeszcze voodoo banche , jak na razie nic nie kopie w kompie bo już jeden hd z systemem zwaliłem . Poczekam do wyjazdu do Altka może oni pomogą uruchomić medka z którąś z kart.
Chciałem system wgrać od początku lecz zwaliły się dyskietki z WB3,1 i nie mam jak zainstalować 3,9.
Na innym twardzielu mam już zainstalowany os3,9 lecz tam tylko raz udało mi się wyświetlić obraz w wyższej rozdziałce a po resecie znowu tak jak przedtem. Czyli trza wszystko na nowo zrobić.
[#10] Re: Sapphire Radeon 9250

@strim, post #8

PciInfo czasem może wyświetlić informacje o karcie, ale karta nadal nie będzie działać z braku 3.3V. Ja tak miałem ze swoim Radeonem, jak przerobiłem na 5V, to zaczęło działać. Ale warto sprawdzić, czy faktycznie pciinfo coś wyświetli.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem