kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Nie mam dzwięku i nie działa mi prawy klawisz myszki
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam wielką prośbę o pomoc. Posiadam A1200 z Kartą Apollo 40 z twardym dyskiem 4,5 GB w desktopie. Od jakiegoś czasu nie mam dzwięku w mojej Ami. Mam ją podłączoną do monitora Commodore 1084S i zasilacz przerobiony z PC-ta. Początkowo dzwięk był bardzo cichy i słabiutki jak dawałem w monitorze na całą regulację, teraz nie ma wogule nic, totalna cisza. Sprawdzałem czy aby coś w monitorze nie padło, ale wszystko działa poprawinie, gdyż mam też Amige 500 i puściłem ją z dyskietki by sprawdzić dzwięk. Drugą sprawą jest prawy przycisk myszki. Podczas restaru Amigi wchodzę w boot menu bez problemowo, natomiast jak już sie załaduje Workbench z twardego dysku, nie mogę prawym klawiszem wywołać na pulpicie kompletnie nic. A myszka działa w 100% bo sprawdzałem ją na A 500. Jeśli ktoś miał takie same problemy to bardzo proszę o poradę lub pomoc w tym temacie - z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
[#2] Re: Nie mam dzwięku i nie działa mi prawy klawisz myszki

@PiterG, post #1

Może żywotność kondensatorów dobiegła końca?
[#3] Re: Nie mam dzwięku i nie działa mi prawy klawisz myszki

@mikser, post #2

Może faktycznie, ale czy kondensatory mają coś wspólnego z brakiem prawego przycisku myszki ? Bo to jest troche dziwne że mogę wejść w boot menu wciskając oba klawisze, a jak załaduję Workbencha, czy nawet jaką kolwiek grę to nie działa. Dziękuje Mikser za podpowiedź.
[#4] Re: Nie mam dzwięku i nie działa mi prawy klawisz myszki

@PiterG, post #3

Chodziło mi o kłopot z brakiem dźwięku. Jeżeli chodzi o drugi problem to myślę że ktoś bardziej obeznany się wypowie ;)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 23:09:26 przez mikser
[#5] Re: Nie mam dzwięku i nie działa mi prawy klawisz myszki

@mikser, post #4

Na moje jest to brak zasilania -12V, sprawdź czy aby na pewno masz wszystkie napięcia wchodzące do Amigi prawidłowe tj:
+5V
+12V
-12V

Jeżeli masz brak -12V i używałeś przez dłuższy czas Amigi, to istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia układu PAULA poprzez przegrzanie.
[#6] Re: Nie mam dzwięku i nie działa mi prawy klawisz myszki

@superbonio, post #5

Dziękuję Superbonio za wskazówkę. Podpiołem zasilacz orginalny od mojej starej poczciwej A500 i dzwięk wrócił. Wysłużył się przerobiony pece-towy i chyba nie trzymał już swoich wartości napięciowych, tak więc jednen problem już znaleziony, dobrze że nie padł układ Paula, natomiast w dalszym ciągu nie mam pojęcia co powoduje że nie działa mi prawy klawisz myszy na pulpicie Workbencha, myszka jest 100% sprawna, nawet podczas gier nie działa, a co ciekawe w boot menu Amigi mogę wejść i to jest dla mnie zastanawiające co może powodować ten problem. Proszę o pomoc jeśli ktoś spotkał się z taką samą przypadłością.OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem