kategoria: CDTV
[#1] Pilot do CDTV
Witam.

Jestem tu nowy na forum i od niedawna też posiadam CDTVkę, którą próbuję wskrzesić bo przeleżała gdzieś sporo i dostałem ją w średnio ciekawym stanie.
Tyle tytułem wstępu, a wracając do tematu mam problem z otwarciem pilota (?) Nie wiem, czy coś jest zaklejone, czy coś... widać że kiedyś ktoś go próbował otworzyć i jest nadłamany jeden bok.
Czy jest jakiś 'knif' do otwierania tego? Nie chciałbym jeszcze bardziej połamać obudowy. Dodam, że odkręciłem 2 małe śrubki na rogach ;)
Jeśli temat gdziekolwiek się powtórzył, to proszę usunąć. Nie udało mi się znaleźć niczego w tym temacie.

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam
Janek.
[#2] Re: Pilot do CDTV

@Nikczemny, post #1

a nie ma jeszcze jednej śrubki pod naklejką? są zatrzaski, ale bez problemu da się otworzyć obudowę..
[#3] Re: Pilot do CDTV

@Nikczemny, post #1

nieaktualne ;)

Są tylko zatrzaski, ale ładnie wszystkie trzymają.
4 od góry, 3 od dołu i po jednym po bokach. Nie było śrubki pod naklejką.

Ogólnie to z pilotem dzieją się dziwne rzeczy, a może nie wiem jak to ma działać.
Przyciski kierunkowe i A B działają za każdym przyciśnięciem. Przyciski odpowiedzialne za sterowanie multimediami (play, itp., głośność) nie działają w ogóle. Pozostałe 1-9, power, cd/tv i inne działają dobrze albo nie działają w ogóle (sprawdzam na aparacie z telefonu) i jak nie działają to A B i kierunki działają jakby nic, więc odpada chyba bateria. Po chwili znów działają prawie wszystkie (poza Playami i głośnością)

Jeszcze pytanie już nie o pilota, ale czy jest jakiś sposób na te taśmy z przewodami od panelu sterującego (3 szt.) do płyty głównej? To miał być chyba jakiś wygodny patent na wpinanie tasiemek w płytę główną, ale wyszło coś mało stabilnego i chwiejnego (muszę mieć doniczkę z kaktusem na obudowie żeby dobrze stykały taśmy) bo ledwo się to trzyma. Da się to poprawić/zastąpić??

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 23:18:40 przez Nikczemny
[#4] Re: Pilot do CDTV

@Nikczemny, post #3

Przyciski odpowiedzialne za sterowanie multimediami (play, itp., głośność) nie działają w ogóle. Pozostałe 1-9, power, cd/tv i inne działają dobrze albo nie działają w ogóle

To czy te przyciski dzialaja zalezy od tego w jakim trybie pracuje pilot. Przyciskiem Joy/Mouse zmienia sie ten tryb. Czasami przy slabych bateriach tryb ten moze sie sam zmienic co denerwuje podczas grania.

czy jest jakiś sposób na te taśmy z przewodami od panelu sterującego (3 szt.) do płyty głównej

Niestety brak kontaktu na tasmach moze byc spowodowny nieumiejetnum ich wyjeci ze zlacza. Wielu uzytkownikow wypinajacy te tasmy ciagnie za nie myslac ze wyjda i uszkadzaj przy tej czynnosci zlacze. A sposob na wyjecie tych tasm jest bardzo prosty. Wystarczy docisnac bialy element zlacza do plyty co spowoduje poluzowanie przewodow. Czy da sie to teraz jakos naprawic? Sposobow moze byc kilka:
a) sciagniecie owego docisku i dodoginanie blaszek
b) wymiama na inne zlacza
c) przylutowanie na stale
[#5] Re: Pilot do CDTV

@Phibrizzo, post #4

A nie lepiej kupic nówki widziałem gdzieś na Ebayu w cenie sporej ale wydaje mnie się że jeszcze do przyjęcia. ooooo mam amiga kit sprzedaje nówki w przeliczeniu na nasze ok 60 pln.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem